Czy odblokowanie iPhone'a 4 z zatwierdzeniem AT & T zakończyło się powodzeniem?


10

Zadzwoniłem do AT&T i poprosiłem o odblokowanie mojego iPhone'a 4 w podróży międzynarodowej. Zgodzili się. Agent wsparcia utworzył skrzynkę, podał jej identyfikator i dał mi przewidywaną datę rozwiązania 18 kwietnia 2012 r. Dzisiaj (13 kwietnia 2012 r.) Otrzymałem wiadomość e-mail z linkiem do instrukcji odblokowania.

Instrukcje, które otrzymałem to:

 1. Otwórz iTunes na komputerze Mac lub PC i sprawdź, czy masz połączenie z Internetem.
 2. Podłącz telefon iPhone za pomocą złącza dokującego do kabla USB dostarczonego z telefonem iPhone.
 3. Utwórz kopię zapasową i przywróć iPhone'a za pomocą iTunes. Informacje na temat tworzenia kopii zapasowych i przywracania można znaleźć na stronie http://support.apple.com/kb/HT1414 .
 4. Po przywróceniu iPhone zostanie odblokowany. Dodatkowe informacje na temat odblokowywania można znaleźć na stronie http://support.apple.com/kb/TS3198 .

Wykonałem te kroki, jednak zgodnie z TS3198 powinienem był zobaczyć ten komunikat z iTunes: „Odblokowanie zakończone. Gratulacje, twój iPhone został odblokowany. Aby skonfigurować i zsynchronizować tego iPhone'a, kliknij Kontynuuj”. Nie otrzymałem osobnego okna dialogowego (zgodnie z przewidywaniami) z tym komunikatem. Jeśli komunikat pojawił się w oknie iTunes, musiałem go przegapić.

TS3198 zawiera następujące kroki rozwiązywania problemów:

 1. Zainstaluj ponownie kartę SIM: wyjmij kartę SIM z iPhone'a, a następnie włóż ją ponownie.
 2. Przywróć iPhone'a. Pamiętaj, że komputer, którego używasz do przywracania iPhone'a, musi być podłączony do Internetu. Możesz zweryfikować połączenie, ładując pierwszą stronę sklepu iTunes Store.
 3. Skontaktuj się z operatorem, aby sprawdzić, czy odblokowanie zostało zastosowane w ich systemie.

Wykonałem już kroki 1 i 2, ale nadal nie widziałem wiadomości z iTunes, że telefon jest odblokowany. Po opublikowaniu tego pytania wykonam krok 3.

Nie mam telefonu iPhone 4 SIM w innej sieci, który mógłby testować z moim telefonem, ale muszę się upewnić, że odblokowanie zostało zakończone przed podróżą do innego kraju.

Czy w interfejsie użytkownika iTunes lub iPhone'a jest jakieś trwałe wskazanie, które powie mi, czy ten telefon jest odblokowany?

Sekwencja wydarzeń

 • 10 kwietnia, godz. 17.00: Zadzwoniłem do AT&T i poprosiłem o odblokowanie.
 • 13 kwietnia, 10:00: AT&T wysłał mi e-mailem instrukcje odblokowania.
 • 13 kwietnia, godz. 14.00: Wykonałem kroki odblokowania, ale nie zobaczyłem żadnej wiadomości z potwierdzeniem zgodnie z oczekiwaniami. Wykonałem kroki 1 i 2 kroków rozwiązywania problemów z TS3198.
 • 13 kwietnia, godz. 16.00: Zadzwoniłem do AT&T z prośbą o potwierdzenie odblokowania (próba wykonania kroku 3 kroków rozwiązywania problemów z TS3198). Agent stwierdził, że nie wykonałem niezbędnych kroków i potrzebuję kodu odblokowującego. (poniżej bmike wskazuje, że ta rada była nieprawidłowa).
 • 13 kwietnia, godz. 18.00: AT&T wysłał mi e-mailem instrukcje odblokowania, które pasują do instrukcji otrzymanych wcześniej tego samego dnia.

2
Rozmawiałem dzisiaj z innym agentem wsparcia. Stwierdził, że powinienem był wykonać krok, w którym wpisuję kod odblokowujący za pomocą klawiatury telefonu. Przeczytałem mu instrukcje i stwierdził, że za kilka dni otrzymam kolejny e-mail z kodem odblokowującym i dalszymi instrukcjami odblokowania.
bneely

Hmmm, teraz (13 kwietnia o 18:00 czasu lokalnego) Dostałem kolejny e-mail od AT&T zawierający instrukcje odblokowania - te same instrukcje, które wymieniłem powyżej. Myślę, że muszę oddzwonić i porozmawiać z agentem wsparcia, który może ustalić, czy moja pierwsza próba zakończyła się powodzeniem (jak wspomniano w komentarzu poniżej w przypadku bmike).
bneely

Aktualizacja: Przeprowadziłem przywracanie zgodnie z instrukcją dzisiaj i nie otrzymałem powiadomienia z mojego iPhone'a ani z iTunes, że odblokowanie się powiodło. Wygląda na to, że będę musiał ponownie zadzwonić do AT&T, kiedy będę miał czas.
bneely

Odpowiedzi:


7

Nie, nie musisz wprowadzać żadnego kodu odblokowującego dla żadnego zdarzenia odblokowania iPhone'a.

iTunes przywraca bazę danych rejestracji po przywróceniu telefonu, aby ustalić stan blokady i w razie potrzeby ustawić odpowiedni plik ustawień operatora.

Tak więc w twoim przypadku wydarzyła się jedna z dwóch rzeczy.

 1. Baza danych, z którą konsultuje się Apple / iTunes, nie została zaktualizowana dla twojego IMEI.
 2. Brakowało wiadomości odblokowania, a telefon jest rzeczywiście gotowy do odblokowania.

Odblokowanie ma miejsce po przywróceniu urządzenia - albo w trybie aktywacji OTA (Over the Air), albo na uwięzi w iTunes.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Przewoźnik powinien mieć możliwość zapytania do bazy danych na żywo, aby sprawdzić, czy Twój IMEI jest odblokowany, czy możesz spróbować uzyskać inną tanią kartę SIM (lub pożyczyć kartę SIM znajomego) i po prostu samemu przetestować telefon. Jeśli przywrócisz telefon dwa razy po odblokowaniu, nie zobaczysz tego komunikatu - ale powinieneś go zdobyć, gdy zostanie odblokowany po raz pierwszy.


Zdecydowanie widziałem tę wiadomość na moim telefonie, ale ponownie ją przywróciłem i wciąż pojawia się komunikat „Wymagana karta SIM” (i iTunes mówi: „W telefonie iPhone nie ma zainstalowanej karty SIM, którą próbujesz aktywować. Odłącz i włóż kartę Karta SIM w iPhonie. ”) Czy jest jakiś sposób na ominięcie ekranu wymaganego SIM przy odblokowanym telefonie?
ryvantage

4

Przeszedłem proces odblokowania w taki sam sposób, jak @bneely. Nie widziałem też żadnych wiadomości potwierdzających odblokowanie. Mieszkam w Anglii z amerykańskim iPhone'em i mogę potwierdzić, że AT&T odblokował mój telefon i mogę teraz korzystać z dowolnej karty SIM, którą lubię.

Po pierwsze, agent, który powiedział ci, że potrzebujesz kodu odblokowującego, jest całkowicie niepoprawny. Brak kodów

Po drugie, jeśli otrzymasz wiadomość e-mail od AT&T, zostaniesz odblokowany. Ich system automatycznie wysyła ten e-mail po zaktualizowaniu bazy danych na ich końcu. W tym momencie wystarczy podłączyć się do komputera i przywrócić iPhone'a.

Na koniec nie ufam, co robią agenci AT&T lub nie zgłaszają. Jeśli potrzebujesz telefonu do pracy za granicą, przetestuj go sam - pożycz kartę SIM od kogoś i sprawdź, czy działa ona w telefonie iPhone. Mam wrażenie z twojego postu, że twój telefon jest już odblokowany.

(ps +1, aby uzyskać szczegółową i jasną historię tego, czego próbowałeś!)


1
Dzięki za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Wyśledzę znajomego, który ma kartę SIM iPhone'a u innego operatora.
bneely

1
Nie sądzę, że musi to być iPhone SIM, z pewnością w Anglii nasz iPhone działa teraz z dowolną kartą SIM. Właśnie korzystaliśmy z karty SIM ze zwykłego niedrogiego telefonu, ponieważ wszystko, czego chcieliśmy, to łączność telefoniczna (tj. Obecnie nie mamy abonamentu danych).
Ash

4

Brakuje jednego kluczowego kroku, po utworzeniu kopii zapasowej telefonu należy go przywrócić. To na krótko przywraca go do stanu fabrycznego i kończy odblokowywanie.

Gdy to zrobisz i jeśli AT&T zatwierdzi odblokowanie twojego iPhone'a, zobaczysz komunikat wskazujący, że twój iPhone został odblokowany. Następnie możesz przywrócić dane z kopii zapasowej, aby przywrócić wszystkie ustawienia i dane.


+1, dostałem wiadomość po przywróceniu ustawień fabrycznych.
Kalamane

+1, bez tego kroku nie widziałem żadnej wiadomości. Dzięki temu wszystko działało i zobaczyłem komunikat odblokowania.
mattorb

+1, nie otrzymywałem wiadomości, dopóki nie zresetowałem ustawień fabrycznych na telefonie, a następnie nie podłączyłem do iTunes. Komunikat „Twój telefon jest teraz odblokowany” pojawił się w iTunes, zanim jeszcze musiałem go przywrócić.
Idris Mokhtarzada

4

Po otrzymaniu komunikatu „odblokuj” wykonałem przywracanie 3 razy i nie otrzymałem komunikatu „gratulacje”. Przy czwartej próbie zrobiłem to. W czwartej próbie jedyną rzeczą, którą zrobiłem inaczej, było wyjęcie karty SIM przed rozpoczęciem przywracania. Następnie iTunes wykonał przywracanie, a na koniec poprosił mnie o ponowne włożenie karty SIM. Więc odłączyłem telefon od komputera, włożyłem starą, dezaktywowaną kartę AT&T SIM i ponownie włączyłem telefon. Oto dostałem wiadomość „gratuluję, twój telefon jest odblokowany”.

Pamiętaj, że włożona karta SIM była aktywną kartą AT&T. Został dezaktywowany, ponieważ przełączyłem się na iPhone'a 5.

Ta sama historia dotyczy również mojego współlokatora. Wydaje się, że ta czwarta próba działa.


Działa to również dla mnie ze starą kartą SIM AT&T z oryginalnego telefonu, a nie z nową kartą SIM lub kartą innego operatora. Po przywróceniu przywrócono bez zainstalowanej karty SIM ekran telefonu z instrukcją włożenia karty SIM. Następnie usunięto przewód synchronizacyjny, włożoną kartę, telefon się wyłączył. Po ponownym włożeniu kabla synchronizacyjnego w iTunes pojawiła się „gratulacje, twój telefon jest odblokowany”. Poprzednie próby wykonania instrukcji AT&T nie zadziałały.


1
 1. Upewnij się, że w telefonie jest karta SIM inna niż AT & T.
 2. Podłącz go do komputera, aż iTunes go rozpozna, i od razu go odłącz.
 3. Poczekaj 10 sekund, a następnie podłącz ponownie.
 4. Powinien pojawić się komunikat „Gratuluję, że Twój telefon został odblokowany”.

To jest to co zrobiłem. Nawet nie przywróciłem telefonu.


Dzięki. Było to trudne przed moją podróżą, ponieważ planowałem zdobyć kartę SIM po przyjeździe.
bneely

1

Oto jak odblokować iPhone'a za pomocą jednej karty SIM (zaktualizowanej do iOS 7):

 • Jeśli Twój zamknięty telefon AT&T jest bliski wygaśnięcia umowy, przejdź tutaj
 • Wypełnij formularz, zignoruj ​​kod dostępu do konta AT&T i kliknij „Prześlij”
 • Za kilka minut otrzymasz potwierdzenie e-mailem od AT&T z informacją: „Rozpatrzyliśmy Twoją prośbę i potwierdziliśmy, że urządzenie może zostać odblokowane”.
 • Poczekaj 24 godziny przed przejściem do kolejnych kroków
 • Jeśli masz innego operatora, skontaktuj się z nim, aby odblokować iPhone'a po zakończeniu umowy
 • Na telefonie iPhone dotknij Ustawienia
 • Przewiń w dół i dotknij iCloud
 • Wyłącz Znajdź mój iPhone
 • Wyjmij kartę SIM telefonu iPhone (możesz użyć wyprostowanego spinacza lub pinezki)
 • Podłącz swój iPhone do kabla USB komputera
 • W iTunes w „Kopiach zapasowych”> „Automatycznie wykonaj kopię zapasową” kliknij „Ten komputer” (nie „iCloud”)
 • Kliknij „Utwórz kopię zapasową teraz”
 • Na pasku menu kliknij „Plik”> „Urządzenia”> „Przenieś zakupy z„ twojego iPhone'a ””
 • Kliknij „Przywróć iPhone'a” (nie „Przywróć kopię zapasową”) i kliknij „Przywróć”
 • iTunes wyświetli komunikat „W telefonie iPhone nie ma zainstalowanej karty SIM, którą próbujesz aktywować. Odłącz i włóż kartę SIM do iPhone'a”.
 • Odłącz iPhone'a od kabla USB
 • Włóż kartę SIM telefonu iPhone
 • Zaczekaj minutę, aż iPhone wyświetli komunikat „Cześć”
 • Jeśli nadal występuje na komunikacie „Brak zainstalowanej karty SIM”, wyłącz i włącz iPhone'a
 • Podłącz swój iPhone do kabla USB komputera
 • iTunes wyświetli komunikat „Gratulacje, twój iPhone został odblokowany”.
 • Kliknij „Kontynuuj”
 • Upewnij się, że „Przywróć z tej kopii zapasowej” jest zaznaczone, i kliknij „Kontynuuj”
 • Zaczekaj około godziny, aby przywracanie zakończyło się
 • Na telefonie iPhone dotknij Ustawienia
 • Przewiń w dół i dotknij iCloud
 • Włącz Find My iPhone

Korzystaj z nowych opcji operatora: D


-1

Osoba, która napisała o wyjęciu karty SIM przy 4. próbie, jest wybawieniem! Po pierwsze, AT&T nie określa, jaki typ przywracania należy wykonać. Doprowadza mnie to przynajmniej do przekonania, że ​​przywracasz dane z właśnie utworzonej kopii zapasowej. Nie: musisz użyć opcji przywracania oryginalnych ustawień. Po przywróceniu oryginalnych ustawień bez włożonej karty SIM, odłączony od iTunes, ponownie włożyłem kartę SIM (oryginalną dezaktywowaną kartę SIM), a następnie ponownie połączyłem się z iTunes. Gratulacje, Twój telefon jest odblokowany.


1
Nie jest wcale potrzebny do odblokowywania telefonów. Zastanawiam się, czy filiżanka herbaty byłaby tym samym co usunięcie karty SIM, ale może chodzi o więcej niż jeden problem?
bmike

-2

Wierzyłem, że użycie karty SIM innej niż AT & T to kolejny sposób na odblokowanie. Ta sama instrukcja dotyczy mojego Samsunga S2.

W rzeczywistości istnieją trzy sposoby odblokowania. Kod odblokowujący to kolejny.


1
Żaden iPhone nie używa kodu odblokowującego. Ponadto wprowadzenie karty SIM innej niż AT&T nie odblokowuje urządzenia z systemem iOS. Zgadujesz lub mówisz z własnego doświadczenia?
bmike

-1; jeśli jest to przypuszczenie, jak spekulował @bmike, należy je usunąć.
Blacklight Shining
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.