Jak domyślnie ustawić opcję „Nie otwieraj ponownie wszystkich aplikacji” w systemie Mac OS X Lion?


12

W systemie Mac OS X Lion za każdym razem, gdy komputer ma zostać wyłączony lub ponownie uruchomiony, domyślnie jest to, że „Otwórz wszystkie aplikacje” po następnym uruchomieniu, a użytkownik musi „odznaczyć” pole, aby aplikacje nie uruchom automatycznie.

Ale za każdym razem muszę odznaczyć to pole. Czy istnieje sposób domyślny, aby nie uruchamiać tych aplikacji następnym razem?


Właśnie miałem opublikować odpowiedź w paragrafie sugerującą TInkerTool, ale potem zdałem sobie sprawę, że było to ponowne otwieranie okien aplikacji podczas ich uruchamiania, a nie ponowne otwieranie aplikacji po zalogowaniu! No cóż.
Timothy Mueller-HarderOdpowiedzi:


4

W tym artykule OSXDaily Wyłącz „Otwórz ponownie system Windows podczas ponownego logowania” w Mac OS X Lion Całkowicie opisuje metodę wykonania tego.

Być może zauważyłeś, że po wylogowaniu lub ponownym uruchomieniu systemu Mac OS X Lion pojawia się okno dialogowe z polem wyboru obok opcji „Otwórz ponownie okno podczas ponownego logowania”, które przywraca wszystkie aktualnie otwarte aplikacje i okna.

Jeśli ci się nie podoba i masz dość odznaczania pola, aby nie otwierać ponownie okien, możesz użyć skryptu innej firmy, aby uczynić tę funkcję bezużyteczną. Aby wyjaśnić, powoduje to całkowite wyłączenie funkcji na stałe, bez względu na to, czy to pole wyboru dla zachowania okien jest zaznaczone, czy nie, okna nie zostaną przywrócone.

Wpisz następujące polecenie, aby pobrać skrypt, umieść go w odpowiednim miejscu, ustaw, aby był wykonywalny, uruchom go, a następnie usuń:

curl http://goo.gl/Z4EFC -L -s -o ~/fixlogin.sh && md5 -q ~/fixlogin.sh | xargs -I % mv ~/fixlogin.sh ~/%.sh && chmod +x ~/121dca51e66073624da420b6e1be61d9.sh && sudo ~/121dca51e66073624da420b6e1be61d9.sh ; rm ~/121dca51e66073624da420b6e1be61d9.sh

Treść skryptu jest przeznaczona dla tych, którzy chcą wiedzieć, co jest wykonywane i / lub zrobić to ręcznie:

#!/bin/bash
echo "#!/bin/bash" > /tmp/loginfix.sh
echo "rm /Users/*/Library/Preferences/ByHost/com.apple.loginwindow.*" >> /tmp/loginfix.sh
mv /tmp/loginfix.sh /usr/bin/loginfix.sh
chmod +x /usr/bin/loginfix.sh
defaults write com.apple.loginwindow LoginHook /usr/bin/loginfix.sh

Na koniec, jeśli chcesz wrócić do normalnego zachowania, wpisz:

sudo defaults delete com.apple.loginwindow LoginHook

jeśli potrzebne jest ulepszenie niskiego poziomu, to mam nadzieję, że nie przyniesie to żadnego efektu ubocznego ... jeśli Apple ma standardowy sposób, taki jak w Preferencjach systemowych, to może być najlepsze ...
nonpolarity

@ 動靜 能量 Całkowicie się zgadzam, wydaje się to nieco ekstremalne. Ale nie jestem pewien, czy istnieje inny sposób. Artykuł, do którego odsyłam, opisuje również sposoby wyłączania okien w aplikacjach przywracających, ale nie same okna.
binarybob

1
Doceniamy fragment, ale czy mógłbyś rzeczywiście udzielić odpowiedzi w odpowiedzi? A nie tylko cytowany zwiastun?
Jason Salaz,

@JasonSalaz Zawsze lubię zostawiać publiczność, która chce więcej ;-) Dodano więcej szczegółów z artykułu.
binarybob
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.