Ponowna instalacja systemu Mac OS - co wykonać kopię zapasową w celu ręcznego przywracania?


3

W ciągu kilku najbliższych dni będę musiał ponownie zainstalować komputer Mac OS / Snow Leopard. Próbuję dowiedzieć się, co najpierw wykonać kopię zapasową. Nie mówię o danych użytkownika, ale raczej o rzeczach specyficznych dla systemu operacyjnego, takich jak pliki Windows Ini, ustawienia aplikacji, niektóre wpisy rejestru itp. Jestem raczej facetem od systemu Windows, a wszystkie Maca są trochę nowe.

Planuję użyć czystej instalacji, a nie opcji „Archiwizuj i instaluj”. Przeczytałem, jak to działa, ale nie jestem pewien, jak korzystać z takiego archiwum. Planuję również wykonać pełną kopię zapasową systemu operacyjnego za pomocą TimeMachine na wypadek, gdyby coś poszło bardzo źle :) nie planuję inaczej.

Do tej pory planuję wykonać kopię zapasową następujących elementów (plan polega na przywróceniu ich wszystkich ręcznie po instalacji):

 1. Nazwy użytkowników i hasła do systemu operacyjnego,
 2. Konfiguracja sieci,
 3. Zakładki przeglądarki (FF, Safari, Chrome, Opera),
 4. Foldery domowe użytkowników (na wszelki wypadek, nie planuję ich później naprawdę używać, powinny zostać usunięte kilka dni po ponownej instalacji, gdy tylko wiem, że wszystko działa płynnie i nie brakuje mi żadnych prywatnych danych),
 5. Profile programistów Xcode,
 6. Hasła, klucze i certyfikaty z aplikacji Keychain Access,
 7. Wycofaj autoryzację komputera w iTunes.

Czy coś brakuje?


Uwaga do mnie ... następnym razem pamiętaj, aby wykonać kopię zapasową wszystkich urządzeń z systemem iOS :)
m0rt1m3r

Odpowiedzi:


4

Przekonasz się, że TimeMachine ogólnie obejmuje wybór danych do utworzenia kopii zapasowej. Jeśli weźmiesz standardową konfigurację TimeMachine i niczego nie pominiesz (zakładając, że twój dysk jest wystarczająco duży), będziesz mógł

 • Wykonaj kopię zapasową
 • Usuń dysk kopii zapasowej
 • Wyczyść dysk
 • Ponownie zainstaluj system operacyjny
 • Podłącz ponownie dysk kopii zapasowej
 • Restart

I wszystko powinno pójść gładko. W oknie dialogowym konfiguracji początkowej przy ponownym uruchomieniu znajdziesz stronę z pytaniem, czy chcesz migrować dane, z których jedna z opcji będzie pochodzić z kopii zapasowej TM. Spowoduje to bardzo czysto zmigrowany system z niewielkimi zmianami w zakresie, w jakim idzie pojedynczy użytkownik.

Ale twoje pytanie było bardziej szczegółowe: czy istnieją pliki danych, które powinieneś zdecydować się na kopię zapasową Mac? Tak.

 • Folder aplikacji

  Przed TimeMachine zawsze kopałem się za to, że zapominałem o folderze / Applications w moich kopiach zapasowych. Aplikacje Mac zazwyczaj nie modyfikują elementów w podkatalogach folderu Aplikacje, więc jeśli próbujesz wydostać się z potencjalnie uszkodzonej aplikacji, nie musisz się tym martwić. TimeMachine domyślnie zawiera to.

 • Wsparcie aplikacji / Preferencje

  Różni się znacznie w zależności od aplikacji, ale ogólnie większość aplikacji szuka w folderach ~/Library/Preferences/i ~/Library/Application Support/plików konfiguracyjnych i plików „tymczasowych”. To pomieści numer 3 na twojej liście. TimeMachine domyślnie zawiera to.

Prawdopodobnie przekonasz się, że TimeMachine jest bardzo zdolny jako metoda do tworzenia kopii zapasowej w tle, której nie można uruchomić, do celów archiwizacji. Jeśli go użyjesz, nie powinieneś mieć problemów z odzyskiwaniem starych danych ex post (z wyjątkiem sił zewnętrznych, takich jak zły napęd itp.)


Wymieniam dysk twardy w moim starszym MacBooku Pro co 1-2 lata (i umieszczam stary w zdalnej pamięci jako kopię zapasową). Tak właśnie to robię - po przywróceniu kopii zapasowej Time Machine mam wszystko z powrotem jak poprzednio.
Thorbjørn Ravn Andersen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.