Jak współdzielić Internet z zabezpieczeniami WPA / WPA2?


10

Używam macmini z systemem Mac OS X Snow Leopard do udostępniania kablowego połączenia internetowego. Udostępnianie działa dobrze, z wyjątkiem tego, że bezpieczeństwo jest ograniczone do 40/128 bitowego WEP, który jest niepewny (może zostać zhakowany w kilka minut). Czy możliwe jest współdzielenie połączenia przez Wi-Fi z silniejszym zabezpieczeniem WPA / WPA2? Może korzystasz z aplikacji do udostępniania Internetu innej firmy?


Użyj AirPort Express zamiast Mac Mini, aby udostępnić połączenie. Udostępnianie Internetu na komputerze Mac jest najwyraźniej zaprojektowane do tymczasowego użytku ad hoc .
jaberg


Odpowiedź, którą zaznaczyłeś, dotyczy Mountain Lion, ale twoje pytanie mówi, że używasz Snow Leopard. Rozważ zmianę pytania.
zwerdlds

Odpowiedzi:


9

Mac OS X Mountain Lion obsługuje Udostępnianie Internetu za pomocą WPA / WPA2. Będziesz musiał zaktualizować, aby uzyskać tę funkcjonalność. Ten artykuł zawiera trochę więcej informacji . Oto zrzut ekranu nowej opcji WPA2 w Mountain Lion (10.8):

Nowa opcja WPA2 do udostępniania Internetu w Mac OS X Mountain Lion


Czy muszę zrobić coś specjalnego, aby uzyskać tę opcję? Korzystam z systemu MacOS X 10.8.1, ale właśnie zaoferowano mi
opcję

Nieważne. Próbowałem stworzyć WIFI, ale musiałem umożliwić udostępnianie Internetu. Myślałem, że będzie tak samo ... ;-)
iGEL

6

Nie jest to obsługiwane w systemie Mac OS X 10.7 i starszych. Widzieć:

  1. Czy mogę zabezpieczyć sieć ad hoc komputera Mac lepiej niż tylko domyślny WEP?

  2. http://docs.info.apple.com/article.html?path=Mac/10.6/en/8339.html

Być może w następnej wersji systemu operacyjnego, ale obecnie Lion nie obsługuje zmiany protokołu szyfrowania / uwierzytelniania sieci ad-hoc opartej na urządzeniu.

Chociaż szukałem, nie mam oprogramowania, które obsługuje tę funkcję oprócz korzystania z osobnego systemu operacyjnego. Można uruchomić podwójnie: niektóre wersje systemu Windows obsługują tę funkcję .


3

Wydaje się, że obejściem problemu jest uruchomienie starszej wersji systemu operacyjnego, skonfigurowanie WPA2, a następnie ponowne uruchomienie.

Udostępniłem Udostępnianie Internetu kilka wersji systemu operacyjnego temu, a na ekranie „Konfiguracja lotniska” pojawiło się menu „Bezpieczeństwo” do wyboru między WEP, WPA, WPA2 i WPA2 Enterprise. Teraz, w wersji 10.6.8, zniknęło menu rozwijane „Bezpieczeństwo”, a WEP wydaje się być jedynym wyborem. Jednak gdy włączę udostępnianie na komputerze, nadal używa on wcześniej skonfigurowanego WPA2.


3
To ustawienie jest gdzieś zapisane. Może to sposób na zmodyfikowanie go bez dostępu do poprzedniej wersji systemu operacyjnego?
grigoryvp

Jeśli @Randy lub inny ekspert Mac może zlokalizować odpowiedzialny plik konfiguracyjny (prawdopodobnie gdzieś .plist), jestem pewien, że można znaleźć sposób.
dgw
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.