Jak znaleźć dziennik procesu zamykania?


18

Zrobiłem trochę googlingu i nigdzie nie mogę znaleźć, gdzie można zalogować proces zamykania systemu. Najlepsze, co znalazłem, to dziennik, w którym podaje, kiedy rozpoczyna się proces zamykania, ale to wszystko.

Mój komputer zawiesił się na końcu procesu zamykania i próbuję go rozwiązać.

Masz jakieś pomysły?


2
Czy sprawdziłeś aplikację Console?
zwerdlds

@zwerdlds Tak, tam znalazłem to d.pr/RETv
jwmann

Łatwiej byłoby otworzyć monitor aktywności, poszukać takiego z shudownem nazwy i zabić ten proces ...

Odpowiedzi:


9

Sprawdź konsolę pod kątem czasu wyłączenia wprowadź opis zdjęcia tutaj

W terminalu przejdź do

     /var/log

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Znajdź plik launchd-shutdown.log, który był ostatnio modyfikowany przez system w momencie zamykania systemu, i wykonaj na nim więcej

     more launchd-shutdown.log

1
Odkryłem, że używanie vima było łatwiejsze niż więcej, ale dzięki! właśnie tego potrzebowałem.
jwmann

Zgadzam się, że vim jest lepszy do przeszukiwania dzienników, ale dla początkujących „więcej” może być nieco bardziej przyjazne. (Pun nie jest przeznaczony. Nie śmiej się.)
DogEatDog

2
W przypadku OS X 10.10 Yosemite jest poniżej /var/log/com.apple.launchd/launchd-shutdown.system.log.
DASKAjA

@DAKSAjA - mam głos pozytywny ... ale nie mogę tam znaleźć dziennika zamykania, żadnych innych możliwości? Czy coś może wyłączyć lub usunąć te dzienniki?
rebusB

3
Nie mogę znaleźć dzienników w systemie macOS 10.12 Sierra /var/loglub /var/log/com.apple.launchdna nim. Czy te dzienniki zostały przeniesione?
Chris Vasselli,

8

Zamiast patrzeć na dzienniki, zacznę od uruchomienia w trybie pełnym. (Zostanie również wyłączony w trybie gadatliwym.) Po prostu przytrzymaj Command ⌘+ Vpodczas rozruchu.


1
Zastanawiałem się nad zrobieniem tego (z wyjątkiem trybu dla pojedynczego użytkownika, ponieważ jest on również gadatliwy), ale zastanawiałem się, czy mógłbym gdzieś zapisać dane wyjściowe, aby móc je zbadać.
jwmann
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.