Czy mogę rejestrować godziny pracy pracowników dzięki dostępności Bonjour?


10

Mamy małą sieć biurową z serwerem Mac, a wszyscy pracownicy mają swój laptop Mac, który zabierają do domu pod koniec dnia.

Szukam sposobu automatycznego rejestrowania czasu pracowników w biurze. Teoretycznie powinna istnieć możliwość okresowego sprawdzania innych automatycznie wykrytych hostów Bonjour w sieci i stamtąd dedykuj ich czas w biurze.

Teraz moje pytanie brzmi: czy jest na to aplikacja lub inne łatwo dostępne rozwiązanie?

EDYTOWAĆ:

Powinienem zauważyć, że użytkownicy tak naprawdę nie logują się do sieci ani nie wylogowują się. Ich komputery nie są częścią Open Directory. Naprawdę nie chcę też instalować ani uzyskiwać dostępu do niczego bezpośrednio na ich komputerze.

Chcę rejestrować ich obecność wyłącznie na podstawie nasłuchiwania ich obecności w sieci. Nie chcę też ręcznie zarządzać listą komputerów, komputery powinny być śledzone automatycznie po wykryciu w sieci.

Na koniec tygodnia / miesiąca chcę być w stanie uzyskać listę wszystkich nazw podłączonych komputerów w tym okresie wraz z okresami, w których były one połączone. Pewna graficzna reprezentacja podobna do widoku dziennego w iCal byłaby idealna, ale jeśli posiadam te informacje tekstowe, zawsze mógłbym sam tę część zaimplementować.

EDYCJA 2:

Sam robiłem badania i dowiedziałem się o narzędziu dns-sd. Na przykład:

dns-sd -B _afpovertcp._tcp local

wyświetla listę wszystkich komputerów z włączoną funkcją AFP.

Jednak dwa problemy:

  • narzędzie dns-sd z wiersza poleceń nie jest dobrze dostosowane do skryptów, strona podręcznika zaleca się temu, polecenie również się nie kończy
  • Powyższy przykład nie działa, gdy udostępnianie plików AFP jest wyłączone

2
Dobre pytanie!!! Lubię to!
daviesgeek,

Mam moduł mDNS dla node.js, który mógłbym opublikować na github, jeśli byłbyś zainteresowany.
Dick Hardt,

@DickHardt Jeśli to może być możliwe rozwiązanie, jestem więcej niż zainteresowany!
Gerry,

Jeśli po prostu pytasz, czy to możliwe… TAK, to prawda. (jak prawie wszystko na tym świecie), ale albo musisz zatrudnić programistę, albo dowiedzieć się o dns-sd i pisaniu skryptów / oprogramowania, które go obsługują, ponieważ wątpię, aby coś z tego było z półki ...
alex szary

Odpowiedzi:


3

Wygląda na to, że chcesz coś takiego jak NetSpy lub ActyMac do monitorowania aktywności pracowników. Poradzi sobie z tym, czego chcesz, a nawet więcej, chociaż nie jestem pewien, czy sugerowałbym orwiańskie podejście do zarządzania pracownikami.

Możesz przyjrzeć się czystemu narzędziu do monitorowania sieci, jak Paessler .

Najłatwiejszym rozwiązaniem byłoby po prostu monitorowanie dziennika serwera na serwerze OS X na czas zalogowania się i wylogowania użytkownika. Prosty skrypt, który śledzi czas i sumuje je w arkuszu kalkulacyjnym za pomocą nocnej pracy crona.

Możesz także użyć ostatniego polecenia widocznego na zrzucie ekranu, dopóki plik nie zostanie wyczyszczony.

Przykład konsoli

Możesz wypróbować inne podstawowe skrypty rejestrujące system unix.


Dziękuję, kilka fajnych sugestii, ale nie do końca to, czego szukałem. Wyjaśnię kilka kwestii, edytując moje pytanie.
Gerry,

-1

Możesz zajrzeć do narzędzia do monitorowania sieci, takiego jak Motadata


1
Czy potrafisz wyjaśnić swoją odpowiedź, aby wyjaśnić, w jaki sposób można użyć tego narzędzia do rozwiązania problemu opisanego w pytaniu?
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.