Czy iOS ma zaporę ogniową?


11

Czy iOS obsługuje wbudowaną zaporę ogniową, podobnie jak MacOS? Nic nie widzę w Ustawieniach.


Dlaczego? Co próbujesz osiągnąć
jaberg

Byłoby miło mieć Zapora włączona podczas korzystania z publicznych wifi hot spot, itp
MrDaniel

2
Znowu dlaczego? Aplikacje są w trybie piaskownicy. Niepotrzebne porty są blokowane. Co konkretnie próbujesz osiągnąć?
jaberg,

Dodatkowa warstwa bezpieczeństwa, posiadanie urządzenia z systemem iOS informującego, że jestem tutaj i mam otwarte porty, nie wydaje się rozsądne
MrDaniel

3
Miałem ludzi na DC612 (lokalny Defcon SIG), którzy próbowali różnych narzędzi skanujących na moim iPhonie i nie znaleźli niczego przydatnego. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to ostateczna odpowiedź, ale wydaje mi się, że ścigasz smoki. Powodzenia.
jaberg

Odpowiedzi:


12

Strona 27 białej księgi bezpieczeństwa iOS z września 2015 r. Stwierdza, że ​​na iOS nie ma zapory ogniowej.

Na innych platformach potrzebne jest oprogramowanie zapory, aby chronić otwarte porty komunikacyjne przed włamaniem. Ponieważ iOS osiąga zmniejszoną powierzchnię ataku, ograniczając porty nasłuchiwania i usuwając niepotrzebne narzędzia sieciowe, takie jak telnet, powłoki lub serwer sieciowy, na urządzeniach z iOS nie jest wymagane dodatkowe oprogramowanie zapory.


Skąd dowiedziałeś się o „Wszystkie porty są zablokowane na iOS dynamicznie do ruchu przychodzącego, aż aplikacja potrzebuje konkretnego dostępu”
MrDaniel

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.