Jak zatrzymać automatyczne przełączanie spacji?


19

Często używam Spaces w Mac OS X 10.5, aby przełączyć się na inną przestrzeń, gdy program jest zajęty / nie odpowiada. Bardzo często, bez ostrzeżenia lub wyraźnego powodu, spacje przełączają się z powrotem na pierwsze miejsce bez mojej prośby. Dlaczego to robi i jak mogę to zatrzymać? Jak mogę przełączać spacje tylko w odpowiedzi na moje żądania?


@mankoff: Robi, lub gorzej, zrobi to, gdy piszę coś w jednej aplikacji, zmieni mnie z tej aplikacji w miejsce z inną aplikacją. Często zdarza się, gdy aplikacja nie odpowiada. Podobnie jak dzisiaj, kiedy o to zapytałem, iTunes nie mógł znaleźć niektórych piosenek i po prostu dawał sobie piłkę do wirowania. Zamieniłem spacje, aby napisać kod, a co ~ 5 sekund przełączał się z powrotem na iTunes, który wciąż nie odpowiadał.
Josh

Nie wątpię w to. To mi się często zdarza.
Ken

Odpowiedzi:


19

Zatrzymaj spacje przed zamianą spacji z powodu pojawienia się aplikacji na pierwszym planie:

defaults write com.apple.Dock workspaces-auto-swoosh -bool NO && killall Dock

Lub za pomocą GUI: System Prefs > Spacesa następnie odznacz pole wyboru u dołu: „Podczas przełączania do aplikacji przełącz się na miejsce z otwartymi oknami dla aplikacji”

Zatrzymaj (zwolnij) spacje zmieniają spacje, jeśli mysz naciska na krawędź pulpitu:

defaults write com.apple.dock workspaces-edge-delay -float 60 && killall Dock

niezły mankoff!
fady

Ten pierwszy brzmi idealnie , ale właśnie to zrobiłem, a teraz, kiedy klikam aplikację w doku, system nie przełącza się już w to miejsce. Jeśli to również rozwiązuje problem, który miałem, mogę z tym jednak żyć :-)
Josh

@Josh Uważam, że pierwszy jest konieczny. Co jeśli chcę, aby dwa terminale były otwarte w różnych miejscach? Lub nowa przeglądarka w bieżącej przestrzeni? Nie jest to łatwo możliwe, jeśli spacje ciągle się zmieniają gdzie indziej ...

Odkryłem, że Preferencje systemowe -> Przestrzenie -> Wyłącz, były rozwiązaniem 100% problemów, jakie dawały mi miejsca. Mam podwójne ekrany, więc przełączanie „kontekstu” nie jest dla mnie, ukrywam rzeczy, których nie używam. Ale z drugiej strony mam 12 GB pamięci RAM, więc rozumiem, że w małych ekranach lub w bardziej zwężonych środowiskach pożądana może być prostota posiadania różnych kontekstów i możliwość przełączania się na nie. Użyłbym spacji, gdybym mógł uczynić przełącznik natychmiastowym, tak szybko jak działa UKRYJ / UKRYJ. Nie lubię szumu.
Martin Marconcini,

2
Wypróbowałem twoje rozwiązanie i przestaje się przełączać, jeśli aplikacja jest już otwarta, ale jak mogę zapobiec przełączeniu, jeśli aplikacja otwiera się w innym miejscu. Np. Jestem na spacji 1, a iTunes jest ustawiony na wyświetlanie zawsze na spacji 2, jeśli uruchomię iTunes podczas pracy na spacji 1 Leopard automatycznie przełączy się na spację 2. Czy można otworzyć iTunes na drugim miejscu w „tle”?
Tobi
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.