Jak mogę przenieść bibliotekę iTunes z jednego komputera na drugi?


13

Dostaję nowego laptopa i chcę przenieść bibliotekę iTunes ze starego na nowy komputer. W jaki sposób mogę to zrobić? Oczywiście chcę zachować jak najwięcej informacji: metadane, takie jak oceny i liczby odtworzeń, okładki, moje zakupione treści od Apple.

Posiadam również iPhone'a, który synchronizowałem ze starym komputerem, a teraz chcę zsynchronizować go z nowym, zachowując moje aplikacje, kontakty, zakupione treści itp.

Jaki byłby najlepszy sposób to zrobić? Czy przeniesienie całego folderu „iTunes” z jednego komputera na drugi jest opcją?

Odpowiedzi:


12

Tak, wystarczy skopiować folder całkowicie iTunes na inny komputer. Zakłada się, że wszystkie Twoje media są skonsolidowane w folderach iTunes Media i iTunes Music. iTunes pomoże w kopiowaniu muzyki do folderu i organizacji biblioteki, jeśli chcesz mieć pewność, że wszystkie media są przenośne, jeśli chodzi o transfer.

Nie zapomnij ponownie autoryzować starego komputera, jeśli nie będziesz go regularnie używać na wypadek awarii i zajęcia jednego z 5 miejsc. Możesz zresetować rzeczy po utracie komputera, ale jest to nieco ograniczone czasowo, aby zapobiec nadużywaniu tej funkcji.


1
Nawet dla moich zakupionych treści? Czy muszę ponownie autoryzować nowy komputer?
Juan A. Navarro,

1
Prawdopodobnie będziesz musiał ponownie autoryzować komputer i (o ile dobrze pamiętam) możesz mieć tylko do 5 autoryzowanych komputerów jednocześnie.
Dante

Zakłada się, że przenosisz z komputera Mac na komputer Mac z tą samą wersją iTunes (ponieważ plik .itl jest specyficzny dla wersji iTunes i systemu operacyjnego).
BigMacAttack,


3

Tak, przeniesienie całego folderu iTunes będzie działać poprawnie, o ile muzyka będzie znajdować się w tej samej lokalizacji lub w podfolderze (jest to ustawienie domyślne). Możesz nawet przejść z Maca na PC i odwrotnie. Proponuję jednak najpierw skopiować ; na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. :-)

Jeśli folder iTunes Media i pliki biblioteki znajdują się w różnych lokalizacjach, może się to skomplikować. Nadal jest to możliwe, ale jeśli tak jest, a masz miejsce na dysku, najłatwiej jest „skonsolidować” bibliotekę w folderze zawierającym plik biblioteki iTunes przed wykonaniem przeniesienia.


1
  1. Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows i nie chcesz przechodzić przez cały proces hakowania, możesz kupić oprogramowanie iTunes Transfer na mojej stronie partnerskiej. Pomoże Ci wykonać kopię zapasową biblioteki - z listami odtwarzania - i przenieść ją na inny komputer.

  2. Jeśli próbujesz przenieść muzykę z iPoda na komputer, Apple niestety nie pozwoli ci tego zrobić swobodnie, ale możesz kupić iPoda na oprogramowanie komputerowe na PC (bezpłatne pobieranie wersji próbnej) lub iPoda na oprogramowanie komputerowe na komputery Mac na mojej stronie partnerskiej, która pozwoli ci to zrobić.

  3. Jeśli masz tylko dysk twardy swojego starego komputera, Ben udostępnił nam, jak wykonać transfer

  4. Jeśli nie chcesz bawić się plikami XML - a liczba odtworzeń nie jest dla Ciebie ważna - Oden ma prosty proces obejmujący inteligentne listy odtwarzania, aby zachować oceny utworów podczas przesyłania biblioteki iTunes.

  5. Collin ma prosty sposób na znalezienie tych zduplikowanych utworów, z którymi możesz skończyć przy przenoszeniu katalogu.

  6. Aaron wymyślił sprytny sposób przesyłania, zachowując listy odtwarzania w swojej kolekcji.

  7. Jeśli przenosisz między komputerami Mac, pbaron ma metodę obejmującą tryb FireWire .

Źródło powyżej .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.