Czy mogę łatwo wyświetlić wszystkie utwory, których iTunes nie może znaleźć w Finderze?


21

Niedawno miałem nieszczęście z moją biblioteką muzyczną, co spowodowało przedwczesne zakończenie setek niewinnych plików muzycznych. Te piosenki nie zostały usunięte z iTunes, więc istnieje wiele utworów, które wydają się normalne, ale po bliższym przyjrzeniu się zniknęły, nigdy więcej.

Czy jest jakiś sposób na stworzenie inteligentnej listy odtwarzania lub czegoś, co pokaże mi tylko ścieżki, których pliku źródłowego nie można znaleźć?

Odpowiedzi:


37

Dwa podejścia: Najpierw spójrz na AppleScripts Douga dla iTunes - dougscripts.com. Ma mnóstwo przydatnych skryptów, w tym Super Remove Dead Tracks, które możesz modyfikować, aby je wyświetlić, jeśli chcesz.

Lub jeśli wszystko, co chcesz zrobić, to utworzyć listę odtwarzania utworów, które nie mają natywnego pliku, istnieje bardzo prosty sposób, aby to zrobić (co znalazłem powtórzone przez tak wiele osób, że nie wiem, komu ją przypisać) :

  1. Utwórz zwykłą listę odtwarzania, a nie inteligentną listę odtwarzania. W tym przykładzie nazwij listę odtwarzania „Alive”.

  2. Zaznacz wszystkie ścieżki w głównej bibliotece i przeciągnij je do „Alive”. Pamiętaj, że „martwe” utwory bez plików macierzystych nie pojawią się na tej liście odtwarzania.

  3. Utwórz inteligentną listę odtwarzania zdefiniowaną jako: Lista odtwarzania - nie jest - żywa. Nazwij tę listę odtwarzania „Dead”.

Masz teraz listę „!” utwory, w których brakuje plików natywnych. Możesz następnie usunąć martwych, jeśli chcesz.

Usuwanie z inteligentnej listy odtwarzania nie jest dozwolone. Wybierz wszystkie utwory z nowej listy „Dead”, klikając Ctrl A. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Nie lubię. Teraz można je zobaczyć i usunąć w głównej bibliotece; sortuj za pomocą kolumny Love / Dislike. Testowany w bieżącej wersji systemu Windows .


Och, nie wiedziałem, że „martwe” piosenki nie będą kopiowane na listy odtwarzania - dzięki!
Timothy Mueller-Harder

Timothy: To część piękna tutaj: „martwe” piosenki nie zostaną skopiowane na zwykłą listę odtwarzania („Alive”), ale mogą pojawić się na inteligentnej liście odtwarzania („Dead”).
Ed Stout,

2
Nie mogę usunąć utworów z listy odtwarzania Dead. Po prostu pokazuje mi listę, ale nie oferuje możliwości usunięcia ich wszystkich naraz.

@Nickshorty Możesz wybrać wszystko za pomocą ⌘A, a następnie usunąć je normalnie.
Timothy Mueller-Harder

5
„Usuwanie ze inteligentnej listy odtwarzania nie jest dozwolone”. Właściwie to jest! Wybierz utwory do usunięcia i naciśnij Option + Delete. Otrzymasz normalny komunikat potwierdzający z pytaniem, czy chcesz przenieść rzeczy do Kosza itp.
John Rose,

4

To działało dla mnie:

  1. Utwórz statyczną listę odtwarzania o nazwie „Wszystkie pliki na żywo” i skopiuj / dodaj do niej całą bibliotekę. (Możesz przeciągnąć utwory z elementu Muzyka w iTunes)
  2. Utwórz inteligentną listę odtwarzania o nazwie „Brakujące pliki” z regułami ustawionymi jako ‘Playlist’ ‘is’ ‘Music’i kolejnymi ustawionymi jako‘Playlist’ ‘is not’ ‘All Live Files’
  3. Uszkodzone utwory nie zostaną przesłane, a „brakujące pliki” będą zawierać wszystkie te uszkodzone utwory.

Po utworzeniu listy odtwarzania zepsutych utworów prawdopodobnie chcesz je usunąć za pomocą Option+ Delete.


2
To nie działa dla mnie ... martwe pliki były całkiem szczęśliwe, że żyją na statycznej liście odtwarzania.
TomXP411

To zadziałało dla mnie. Dodałem ten iTunes na Mac OS Seira 10 i iTunes wersja 12.5.5.5
TheBlackBenzKid
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.