Brak dźwięku na właściwym kanale


14

Mam 13-calowy model MacBooka Pro (koniec 2009 r.), Który odmawia odtwarzania dźwięku na odpowiednim kanale audio.

Bez podłączonych głośników nadal gra dobrze, ale po podłączeniu słuchawek lub słuchawek mam dźwięk tylko w lewym uchu. Do mojego prawego ucha słyszę bardzo niski dźwięk białego szumu.

Próbowałem ponownie uruchomić komputer, naprawiając uprawnienia do dysku ( bardzo długi strzał, wiem), ten sam problem, jeśli odtwarzam dźwięk na maszynie wirtualnej z systemem Windows. I oczywiście potwierdziłem, że balans dźwięku jest ustawiony zarówno w lewo, jak i w prawo.

„Spojrzałem” na wyjście mini-jack, ale nie widzę w tym nic złego ...


Czy próbowałeś już innych słuchawek? Może to być spowodowane złym kablem.
Toby

Odpowiedzi:


3

Prawdopodobnie jest to jakiś brud lub inny problem z gniazdem wyjściowym dźwięku.

Jeśli skręcenie kabla słuchawek lub wielokrotne podłączanie go do komputera MacBook nie działa, możesz to naprawić, robiąc coś (delikatnie!) Wtykając go tylną stroną zapałki lub próbując go wyczyścić za pomocą wacików . W takim przypadku upewnij się, że masz taki, który nie rozpada się łatwo, albo skończysz z bawełnianym złączem.

Jeśli to nie zadziała, nie jestem pewien, czy możesz to naprawić samodzielnie, ponieważ MB może wymagać rozebrania, aby dostać się do gniazda i wyczyścić…


Sugeruję użycie sprężonego powietrza zamiast wplatania czegokolwiek. Sprężone powietrze jest dostępne w sklepach technicznych takich jak Best Buy i Radio Shack.
David DelMonte,

Wydmuchiwanie w nim sprężonego powietrza też nie pomogło, ostatecznie zabrałem je do mojego lokalnego dealera Apple i musiał wymienić płytę główną.
Jan Henckens,

1
Ile to kosztowało?
Toby

33

Sprawdź ustawienia w Preferencjach systemowych> Dźwięk> Wyjście .

Miałem ten sam problem iz jakiegoś tajemniczego powodu moja lewa-prawa równowaga została całkowicie zepsuta.

Nie mam pojęcia, jak to się stało, ale kiedy dostosowałem go do środka, teraz odtwarzany jest idealnie (:


1
Tak ... to też był problem dla mnie. Nie pomaga to, że wydaje się, że dotyczy to tylko słuchawek / słuchawek, a nie głośników MBP.
Ashutosh Jindal

Hmm .. Zorientowałem się, że tak się stało, ponieważ Boomzainstalowałem, aby zwiększyć głośność MBP, a w Preferencjach systemowych -> Dźwięk -> Wyjście, balans był zniekształcony dla „BoomDevice”.
Ashutosh Jindal

Miałem ten sam problem (działa tylko prawy kanał). Tylko otwierając menu powiedziałeś, że naprawiłeś problem. Bilans był wyśrodkowany, ale teraz właściwie gra poprawnie. Tajemnica ...
Atcold

+1 - Dziękuję bardzo! Dziwiałem się z tym problemem.
Alejandro Echeverri

to był problem dla mnie, myślałem, że to moje słuchawki bluetooth na fritz, ale tak naprawdę to była tylko równowaga lewej i prawej
worc

15

To także długa szansa, ale sprawdź w Preferencjach systemowych -> Uniwersalny dostęp -> Słuch i sprawdź, czy „Odtwarzaj dźwięk stereo jako mono” jest zaznaczone.

Właściwości słuchu

Jeszcze jedna możliwość: podłącz słuchawki i uruchom Audio MIDI Setup (jest to w Applications / Utilities). Sprawdź, czy jeden z kanałów wyjściowych jest ściszony lub wyciszony. Upewnij się, że słuchawki są podłączone, ponieważ OS X ma osobne ustawienia dla słuchawek i wbudowanych głośników i przełącza się między nimi automatycznie.

Zrzut ekranowy konfiguracji audio MIDI


0

Jeśli okaże się, że kanał słuchawkowy jest przepalony, zastosowałem obejście, które brzmi następująco: Sound Blaster X-Fi Go! Zawodowiec

Tego typu urządzenia używają USB zamiast portu słuchawek. Wydają również świetny dźwięk. Kilka firm produkuje tego rodzaju produkty i są one dość tanie.

Mam nadzieję że to pomoże


0

Myślałem, że odpowiem tutaj, ponieważ miałem to samo na starym Macbooku, a teraz na moim nowym.

I stało się to nagle.

Wygląda na to, że moje słuchawki sennheiser w jakiś sposób ustawiają równowagę w lewo po wyciągnięciu słuchawek.

Przejdź do ustawień dźwięku i ustaw równowagę na środku, zakładając, że jest po lewej stronie.

W przeciwnym razie problem sprzętowy, w co wątpię.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.