Jeśli mój skradziony iPod touch zostanie zresetowany, czy otrzymam powiadomienie z iCloud?


10

Mój iPod touch został skradziony. Jeśli dana osoba wpisze nieprawidłowe hasło 10 razy, spowoduje to usunięcie wszystkich moich danych. A jeśli tak się stanie, czy otrzymam powiadomienie („znajdź mojego iPoda”), o które prosiłem w iCloud, kiedy przejdzie w tryb online?

Odpowiedzi:


6

Nie (w systemie iOS 6 i wcześniejszych) - usunięcie urządzenia z systemem iOS oznacza, że ​​nigdy więcej z niego nie usłyszysz. Brak wiadomości, bez śledzenia, nie można znaleźć mojego urządzenia od tego momentu. Nawet jeśli „Twoje urządzenie” ponownie zaloguje się w Apple, nie będzie już powiązane z Twoim kontem .

Apple omawia to w tym artykule:

Po usunięciu wszystkich informacji z urządzenia z systemem iOS nie będzie można użyć usługi Znajdź mój iPhone do zlokalizowania go lub wysłania wiadomości.

Ktoś może wprowadzić nowe (lub twoje konto) z powrotem na to urządzenie i dopiero wtedy wznowi rejestrację z nową kombinacją konta / hasła, która ma być śledzona.

Jedyny sposób, w jaki może otrzymać powiadomienie jest, jeśli najpierw wysłać wiadomość, a następnie zlokalizować wiadomość wymazywania i obaj pozostają w kolejce w odpowiedniej kolejności. Ponieważ urządzenie było w trybie offline, gdy wysłano dwie komendy (w przeciwnym razie można by je zlokalizować, gdyby było online), urządzenie może później się zalogować i możliwe jest, że otrzymasz powiadomienie o lokalizacji z wystarczającą ilością czasu, aby odpowiedzieć przed usunięciem polecenie jest wysyłane i podejmowane działania.

Apple zmieniło to w iOS 7, w którym blokada aktywacji i ulepszony tryb zagubienia mogą usunąć urządzenie z wyjątkiem śledzenia i rejestracji . Daje to korzyści z wymazywania bez utraty kontroli nad urządzeniem.


4

Urządzenia nie wysyłają powiadomień z powrotem do iCloud w sposób sugerowany przez użytkownika. W rzeczywistości jest odwrotnie, możesz przesłać powiadomienie (w tym dźwięk) i odebrać informacje o lokalizacji z urządzenia, ale po ponownym uruchomieniu, rozpoczęciu formatowania lub uzyskaniu blokady 10 awarii na urządzeniu, urządzenie nie „dzwoni do domu” przed rozpoczęciem to procedury blokowania. Po prostu blokuje się od samego początku.

Możliwość interakcji z urządzeniem po kradzieży jest ograniczona do opcji dostępnych w aplikacji „Znajdź mój iPhone” na innym urządzeniu lub przez iCloud.com .


Wyobrażam sobie, że „Find My iPhone” nie zostanie usunięty, więc nie jest dla mnie jasne w twojej odpowiedzi, czy i dlaczego powiadomi mnie czy nie.
Tom Brito

1
Całe urządzenie jest wycierane przy wydawaniu Remote Wipe, w tym „Find My iPhone”. Wszystkie aplikacje, dane aplikacji, ustawienia, wszystko. Jeśli zdalnie wyczyścisz telefon, po podniesieniu go będzie on w nieskonfigurowanym, nieaktywnym stanie.
Jason Salaz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.