Czy iPad może mieć wielu użytkowników?


12

Zastanawiam się nad udostępnieniem iPada „domowego” (nowego iPada). Czy iPad może mieć wielu użytkowników? A może istnieje inny sposób na rozdzielenie kont e-mail, zakładek Safari i wyników Angry Birds między użytkowników?

Odpowiedzi:


8

Apple naprawdę zaprojektowało iPada jako urządzenie 1 do 1 (jedno urządzenie dla jednej osoby), więc nie sądzę, że istnieje ŁATWY sposób.

Wiem, że mają tam produkty do wdrażania, które mogą sprawić, że będziesz mógł usuwać i przywracać profile, ale nie jest to w ruchu i myślę, że jest bardzo niezręczne.

Zrobiłem też szybkie Google i zauważyłem, że to oprogramowanie jest w wersji beta i jest dokładnie tym, czego chcesz, ale wygląda dość eksperymentalnie, a twój iPad musi być w jailbreaku, aby go zainstalować: http://nowsci.com/userprofiles/


5

Podczas pierwszej konfiguracji urządzenia z systemem iOS pojawia się monit o wprowadzenie identyfikatora Apple ID (Apple mówi, że „kojarzysz” urządzenie z identyfikatorem Apple ID).

Na iPadzie potrzebujesz identyfikatora w dwóch przypadkach:

  • W Ustawieniach → iCloud podajesz identyfikator Apple ID, którego chcesz używać z iCloud.
  • W Ustawieniach → Sklep podajesz Apple ID, którego chcesz używać do zakupów w sklepie.

Ponieważ Apple nie oferuje na przykład wprowadzania wielu identyfikatorów Apple ID w iCloud, nie można synchronizować usług iCloud wielu użytkowników jednocześnie z jednym urządzeniem. Jedyną opcją jest udostępnienie identyfikatora Apple ID powiązanego z urządzeniem.

[źródło: Apple ID i iCloud ]

Ile urządzeń można powiązać z Apple ID? Jak szybko mogę to zmienić?

Twój Apple ID może mieć do 10 powiązanych urządzeń i komputerów (łącznie). Każdy komputer musi być również autoryzowany przy użyciu tego samego Apple ID. Po powiązaniu urządzenia lub komputera z Twoim Apple ID nie możesz powiązać tego urządzenia lub komputera z innym Apple ID przez 90 dni .

[źródło: Kojarzenie urządzenia lub komputera z Apple ID ]


-2

„Po powiązaniu urządzenia lub komputera z Twoim Apple ID nie możesz powiązać tego urządzenia lub komputera z innym Apple ID przez 90 dni.” Nazywa się to „HOOK”, „GAFT” lub „SHAFT”. Funkcja, która osłabia funkcjonalność urządzenia: „To tylko chciwość korporacyjna, z której słynie Apple. Więc Apple chce, aby nasza pracująca rodzina złożona z dwóch nastolatków, jednego dziecka i dwóch dorosłych kupiła iPada za 600 USD? Kolejny powód, aby wybrać Android, który robi wszystko, pozwala na wiele profili i tysiące innych darmowych aplikacji za 79 do 199 USD.


Lub - to ograniczenie zostało wprowadzone jako kompromis, aby zapobiec złośliwym przeglądom i grom ocen aplikacji. Wątpię również, aby Apple chciał czegoś od twojej pracującej rodziny. The Verge i programiści i Tech Crunch udokumentowanie oszustw przez fałszywe opinie. Jeśli chcesz, abyśmy traktowali cię poważnie, czy mógłbyś wyjaśnić, w jaki sposób to ograniczenie jest paraliżujące?
bmike

-3

Sprawdź Apple Configurator (przez Apple, jest bezpłatny) Tutaj można go używać dla rodzin, a nie tylko firm, edu, instytucji.


Pierwotne pytanie dotyczyło wielu osób korzystających z jednego urządzenia. Konfigurator Apple został zaprojektowany dla jednej osoby w celu skonfigurowania floty urządzeń. To ciekawe narzędzie, ale wręcz przeciwnie do tego, czego szuka PO.
Ash
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.