Czy Macbook Pro (koniec 2011 r.) Nie ma żadnych otworów wentylacyjnych?


11

Po pierwsze pozwól mi powiedzieć, że to mój pierwszy Mac, więc nic nie wiem o ile Mac.

Zauważam, że MacBook Pro, w przeciwieństwie do każdego laptopa z systemem Windows, jaki kiedykolwiek miałem, z tego, co widzę, nie ma żadnych otworów wentylacyjnych. Czy to możliwe, czy coś mi brakuje?

Jestem trochę spięty, ponieważ podczas podróży wkładam go do ciasnego futerału i jestem paranoikiem, że się udusi i wypali, jeśli nie będzie mógł oddychać, gdy jest włączony.

Czy ma otwory wentylacyjne do odprowadzania ciepła? Jeśli nie, czy można go umieścić w ciasnym etui i czy jest w porządku, czy powinienem go całkowicie wyłączyć w przypadku?

Odpowiedzi:


11
  • W siatkówce Macbook Pro 15 ”istnieją cztery otwory wentylacyjne.
  • Istnieją dwa otwory wentylacyjne w modelach Macbook Pro 15 ”i 17” bez siatkówki.
  • Tylko jedna wentylacja w Macbooku Air 11 ”i 13” oraz MacBooku Pro 13 ”bez siatkówki.

Do odpływu otwory znajdują się tuż „pomiędzy” wyświetlacza i klawiatury na pionowej tylnej powierzchni unibody ramce. Zapal światło na zawiasach wyświetlacza od góry i od dołu, a małe dziurki najlepiej widać, patrząc wzdłuż ekranu pod bardzo ostrym kątem.

Podczas gdy MBP bez siatkówki pobiera całe dopływające powietrze z pozostałej przestrzeni obok otworów wylotowych zawiasu wyświetlacza - siatkówka Macbook Pro ma dodatkowe dwa otwory dla wlotu powietrza po stronie, w której znajdują się porty zewnętrzne.

Apple wykonało niesamowitą robotę przy hałasie dB, który wydają na biegu jałowym (~ 2000 obr / min).

Kiedy fani włączą się z powodu dużego obciążenia procesora / karty graficznej, na pewno ich usłyszysz. Zwiększą się do ~ 6000 obr / min. Śledzenie prędkości obrotowej wentylatora za pomocą oprogramowania będzie najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy masz izolację ramy. Zwiększona prędkość obrotowa wentylatora na biegu jałowym zrekompensuje obudowę, która izoluje ramę i zatrzymuje ciepło od dołu. Rama jednoczęściowa pozostaje w ścisłym kontakcie termicznym z CPU / GPU, więc znaczna część jałowego ciepła faktycznie ucieka przez klawiaturę i górną obudowę.

Może Cię również zainteresować porady Apple dotyczące opieki nad komputerami Mac .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

[ zdjęcie z ifixit ]


1
lmao NIGDY nie znalazłbym otworów wentylacyjnych ... i wyglądałem zbyt lol. dzięki za informację.
somdow

2
Należy również zauważyć, że ze względu na aluminiową konstrukcję jednoczęściową, w przeciwieństwie do tych gównianych plastikowych netbooków w kolorze aluminium, metal przepuszcza znaczne ilości ciepła.
ghoppe

Będę drugi @ghoppe - w trybie klapki (zamknięty wyświetlacz) duża ilość ciepła nie może już uciec z obszaru podparcia dłoni / klawiatury. Pokrycie dna etui jeszcze bardziej zaizoluje rzeczy - fani oczywiście mogą utrzymać chłód Maca nawet w tym przypadku. Jeśli izolacja staje się zbyt skuteczna, poszukaj zdarzeń uśpienia, w których zarejestrowana jest zbyt wysoka temperatura, /private/var/log/system.logjeśli komputer Mac nie może się ochłodzić przy maksymalnej prędkości dmuchawy.
bmike

1

Bez połączeń wideo aktywujących tryb klapki , Twój Pro będzie spał po zamknięciu ekranu. Z tuzinów, które wysłałem na pole, nigdy nie umarłem z powodu przegrzania.


miło dziękuję za odpowiedź. dobrze wiedzieć. Ten MBP wygląda bardzo niezawodnie .... Cieszę się, że go kupiłem. chcę się tym zająć stąd? lol
somdow
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.