Dlaczego iCal często mówi „Serwer odpowiedział: 403 na operację CalDAVSetPropertyQueueableOperation”.


9

Dzieje się tak na obu MacBookach z systemem 10.7.3 i działało co najmniej od 10.7 oraz na iCloud. Mój kalendarz wydaje się działać dobrze na moim iPhonie.

To okienko wyskakujące mówi „Dostęp do konta„ iCloud ”jest niedozwolony”. i daje opcję „Przejdź do trybu offline” lub „Ignoruj”, a jeśli zignoruję, wydaje się, że przez jakiś czas będzie w porządku, a potem wróci po kilku godzinach.

Mam również kalendarz Exchange i niektóre subskrypcje, ale ten błąd zawsze zgłasza, że ​​pochodzi z mojego kalendarza iCloud.

Jakieś pomysły, jak to naprawić?

Odpowiedzi:


6

Plik ics ma linię organizatora. Zgodnie ze standardem rfc2445, Rozdział 3.5 - Względy bezpieczeństwa, właściciele niebędący zdarzeniami NIE mogą modyfikować zdarzenia ... stąd przyczyna otrzymania błędu CalDAVWriteEntityQueueableOperation.

Usunięcie całego wiersza ORGANIZATORA z pliku ics przed importem rozwiązuje problem.

Zgodnie ze standardem, jeśli wydarzenie nie odbywa się w systemie kalendarza zaplanowanego dla grupy, np. W systemie kalendarza dla pojedynczego użytkownika, NIE MOŻNA podać linii organizatora (sekcja 4.8.4.3 - Zgodność).

Niesamowite, jak wiele firm zajmujących się webinariami źle to robi


Dzięki, to był problem dla mnie. Generowałem pliki ICS, które ciągle pokazywały błąd OP i usunięcie wpisu organizatora rozwiązało go.
markquezada

3

Wcześniej miałem podobny problem podczas migracji wielu kont z MobileMe na iCloud. Rozwiązałem problem, wyłączając, a następnie włączając synchronizację iCal przez iCloud na moim komputerze iMac w Preferencjach systemowych - tak naprawdę uważam, że w moim przypadku wszystko wyłączyłem.

Zawsze wykonuj kopię zapasową kalendarza przed rozwiązywaniem problemów (Plik> Eksportuj> Archiwum iCal).

Poniższe kroki pochodzą z dyskusji w społeczności Apple Support Community .

 1. Otwórz iCloud w Preferencjach systemowych.

 2. Wyłącz (odznacz) synchronizację iCal w panelu Preferencji systemowych iCloud.
  Przed zrobieniem tego wykonaj kopię zapasową iCal. Musisz usunąć dane kalendarza.

 3. Otwórz iCal i sprawdź, czy konto iCloud zostało usunięte w preferencjach iCal w kontach.

 4. Zamknij iCal, ponownie otwórz Preferencje systemowe i włącz (zaznacz) synchronizację iCal w panelu Preferencji systemowych iCloud.

 5. Ponownie otwórz iCal i sprawdź, czy konto iCloud jest włączone w preferencjach iCal w kontach.

W tym momencie, jeśli problem nadal występuje, mogę spróbować całkowicie wylogować się z iCloud, a następnie zalogować się ponownie. Pamiętaj jednak, aby wykonać kopię zapasową wszystkich powiązanych danych przed wyłączeniem synchronizacji iCloud - iCal, Kontakty, Poczta, Photostream itp.


Skończyło się na wylogowaniu się w iCloud. Po zalogowaniu się ponownie, iCal zaczęli zasiedlać wydarzenia z chmury, ale następnie po pojawieniu się wszystko ten sam komunikat pojawił się ponownie :(
Nic Cottrell

Możesz wypróbować następujące. Usuń informacje o użytkowniku, pamięci podręczne, kalendarze, listy. 1. Wyloguj się ze wszystkich kont iCal i iCloud. 2. Otwórz Finder, kliknij Idź -> Idź do folderu… i wpisz „~ / Library /”. 3. Przenieś zawartość folderu pamięci podręcznej, pliki list iCal do folderu Preferencje i zawartość folderu Kalendarze do Kosza. Dodaj informacje o koncie użytkownika. 1. Uruchom ponownie komputer. Wprowadź dane konta iCloud w Preferencjach systemowych. 2. Otwórz iCal i sprawdź, czy załadowano wszystkie kalendarze i czy przed dodaniem dodatkowych kont do iCal nie występują błędy. np. Wymiana
Dale Foster

3

Ten problem wydaje się być spowodowany uszkodzonymi pamięciami podręcznymi Kalendarza i występuje również w systemie macOS 10.12.2 Sierra.

Najłatwiejszym sposobem na pozbycie się tego problemu jest:

 1. Zamknij kalendarz
 2. Otwórz Podgląd aktywności i wyjdź z „CalendarAgent”

Uwaga: użycie QuickLook do dowolnego elementu kalendarza w Finderze spowoduje ponowne uruchomienie aplikacji CalendarAgent, która nie musi być uruchomiona w kroku 3

 1. Usuń ~ / bibliotekę / kalendarze / pamięć podręczną kalendarza
 2. Usuń ~ / Library / Calendars / Calendar Cache-shm
 3. Usuń ~ / Library / Calendars / Calendar Cache-wal
 4. Uruchom kalendarz

                    Folder danych kalendarza w bibliotece w katalogu domowym użytkownika zawierający 3 pliki pamięci podręcznej kalendarza do usunięcia zgodnie z instrukcjami

Kalendarz odczyta informacje z otaczających folderów danych i plików w ~ / Library / Calendars / i odtworzy pamięć podręczną w czysty sposób.

Jeśli z jakiegoś powodu pliki do usunięcia ponownie pojawią się przed uruchomieniem Kalendarza, oznacza to, że coś uruchamia operacje kalendarza systemowego. Spróbuj wyjść ze wszystkich aplikacji i zacząć od kroku 2 lub wylogować się z niezaznaczonego „Otwórz ponownie okno podczas logowania” , a następnie zaloguj się ponownie.

                  okno dialogowe pokazujące opcje wylogowania, niezaznaczone „ponownie otwieraj okna podczas ponownego logowania”


1

Być może to zostanie rozwiązane, jeśli dodasz poświadczenia iCloud do pęku kluczy? Miałem problem polegający na tym, że Mail ciągle wyświetlał monit o hasło, mimo że w programie Mail włączono ustawienie „Pamiętaj hasło”. Rozwiązano problem, gdy wyraźnie dodałem dane logowania do pęku kluczy.


Dzięki Vidur! Masz pojęcie, jaka powinna być „nazwa elementu pęku kluczy”? „me.com” lub „icloud.com” czy coś jeszcze? Nie jestem jednak pewien, jak ręcznie powiązać nowy element pęku kluczy z iCal.app ...
Nic Cottrell,

Oto jak wyglądał mój, nie pamiętam, skąd mam pole „Gdzie” ... prawdopodobnie jakieś forum lub gdzieś. cl.ly/0L1s1S0g3F0h3Q1z0W0Y
Vidur

Dzięki - i bardzo interesujące. Znalazłem wpis na jednym komputerze z czymś podobnym - tylko numer Wherebył inny. Jednak na moim głównym komputerze nie ma żadnych wpisów CalDav, ale iCal działa lepiej na tej maszynie ...
Nic Cottrell,

0

Ten problem został rozwiązany za pomocą sztuczki bibliotecznej Dale Fosters. Wyłączyłem kalendarze, utworzyłem kopię zapasową, a następnie przeniosłem ~ / Library:

 /Calendars
 /Library/Preferences/com.apple.CalendarAgent
 /Library/Preferences/com.apple.iCal.plist

… Na pulpit. Następnie ponownie włączono preferencje w kalendarzach iCloud. Musiałem ponownie wprowadzić informacje o koncie w kalendarzach, teraz wszystko działa tak, jak powinno. Dzięki!


Niewiarygodne. Wczoraj wyrzuciłem .plist itp. I z powodzeniem połączyłem dwa kalendarze poprzez import. Dzisiaj Calendar.app uznał, że moje wczorajsze działania były nieważne. i jeszcze raz (był to stan sprzed moich preferencji wyrzucania do kosza) rzucił błąd 403 na każdy importowany element. Fałszywe kciuki do góry, płacz.
bonka

Kiedy mówisz, że przeniosłeś je na pulpit - to była tylko kopia zapasowa? Następnie zmarnowałeś te pliki / folder, ponieważ Mail.app je przebudował?
Nic Cottrell,

Żadne pliki nie istnieją w moim systemie pod macOS 10.13
William Cerniuk

0

Ostatni raz dostałem

Serwer odpowiedział: „403” na operację CalDAVWriteEntityQueueableOperation.

Spojrzałem powyżej serwer odpowiedział i znalazłem pod

„Serwer odpowiedział błędem.”
Dostęp do (w moim przypadku był)
„Spring: Boston 5 - St. Louis 3” w „Niespodziewanym” na koncie „iCloud” jest niedozwolony.

Wybrałem więc, Go Offlinekliknąłem Calendars, odznaczyłem wszystkie kalendarze, z wyjątkiem tego, którego nazwałem Unexpected, i przeszuślałem iCal (prawy górny róg) „Wiosna:”. To, co odkryłem, to zeszłoroczny harmonogram baseballowy. Usunąłem wszystkie 181 wpisów, zamknąłem iCal, potem ponownie otworzyłem iCal i wszystko było w porządku.

Cóż, to moje doświadczenie.


0

Miałem jeden wpis w kalendarzu, który był problemem. Stworzyłem nowy kalendarz. Zmieniono wpis do tego kalendarza, a następnie usunięto kalendarz. Problem naprawiony.


0

Skopiowałem i wkleiłem wydarzenie i zmieniłem kalendarz na ten sam kalendarz (tym razem obok niego pojawiła się mała ikona osoby). Po kilku kliknięciach Wyślij i zignoruj ​​wszystko jest w porządku.


0

Ponieważ element znajdował się na serwerze kalendarza iCloud, po prostu zalogowałem się na stronie icloud.com(lub mac.com) i usunąłem tam wydarzenie kalendarza. Brak reklamacji z serwera, a element natychmiast zniknął z mojej aplikacji Apple Calendar.


0

Zdałem sobie sprawę, że wszystkie komunikaty o błędach były powiązane z moim kontem Google. Poszedłem do preferencji poczty i kont i sprawdziłem szczegóły / informacje w e-mailu Google. Wszystkie komunikaty o błędach, które widziałem wcześniej, były powiązane z tym kontem e-mail, więc jeśli odznaczę to konto w iCal, wszystkie jego notatki znikną, a zatem wszystkie komunikaty o błędach.

Ale chciałem pozostać przy notatkach. Mógłbym po prostu umieścić notatki pod drugim kontem e-mail, ale ponownie wprowadziłem hasło i od tego czasu nie mam już problemów.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.