Tylko uzyskiwanie wyjścia monochromatycznego w telewizji


2

Łączę MacBooka Pro z końca 2006 r. Z adapterem Apple DVI do wideo i kablem S-Video (4 styki) do wysokiej klasy, ale przestarzałego telewizora. Niestety, wyjście przez kabel S-video wydaje się być tylko czarno-białe, niezależnie od tego, czy używam PAL czy NTSC (telewizor może się przełączać). Za pomocą kompozytowego wyjścia wideo i adaptera S-video mogę uzyskać kolor na telewizorze, ale chciałbym uzyskać czysty sygnał S-video, ponieważ jakość powinna być lepsza.

Próbowałem zmienić ustawienia i oczywiście zrestartować, ale nie miałem z tym szczęścia. Czy jest jakieś ustawienie, które mogę zmienić, aby to zadziałało, czy jest tu jakieś ograniczenie sprzętowe?

AKTUALIZACJA: Mogę uzyskać kolor, zmieniając niektóre ustawienia (NTSC / 52 Hertz na komputerach Mac i TV, rozdzielczość 1027 x 768), ale obraz pulsuje.


Jakie ustawienia zmieniłeś?
Kyle Cronin

Odpowiedzi:


0

Prawdopodobnie karta uległa awarii, jeśli można uzyskać zniekształcony kolor, ale nie stabilny, stabilny obraz. Teraz użyj wyjścia wideo i wymień lub Apple DVI na wideo, kiedy możesz.

Pulsujące wyjście po zmianie niektórych ustawień sugeruje, że filtry używane przez adapter do generowania sygnału koloru ulegają awarii lub uległy awarii i nie są już poprawnie oddzielane. Jeśli nigdy nie otrzymałeś koloru z jakimikolwiek ustawieniami, wtedy kabel s-video przechodzący do telewizora może być podejrzany, ale w tym przypadku prawdopodobnie możesz obarczyć winą adapter.

Testowałem z innym kablem, na wypadek, gdyby był to problem z kablem (np. Przerywane połączenie) przed wymianą adaptera.

Ale za 20 USD karta DVI na wideo też nie jest wielkim wydatkiem.


Dziękujemy za szczegółowe wyjaśnienie. Test z komputerem Mac Book i adapterem mini DVI z tym samym kablem potwierdził, że wyjście S-Video adaptora jest wadliwe. Dziwne, że wyjście Composite Video działa dobrze.
newenglander

@newenglander Svideo jest wersją Composite oddzieloną sygnałem. Dobry system najpierw tworzy dwa sygnały i prezentuje je na wyjściu svideo, a następnie łączy je dla wyjścia złożonego. Tani adapter tworzy wyjście kompozytowe, a następnie rozdziela je na wyjście svideo. Niestety wydaje się, że Apple wybrał tę drugą ścieżkę.
Adam Davis

2

Masz zły adapter, kabel lub telewizor. The S-Video standard oddziela sygnał luma (ciemny od światła) od sygnału koloru. Jeśli przedostaje się tylko sygnał luminescencyjny, obraz będzie czarno-biały. Sugeruję wypróbowanie innego kabla i, jeśli masz taki dostępny, oddzielne urządzenie S-Video. Jeśli obie te funkcje działają poprawnie, karta uległa uszkodzeniu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.