Maksymalna pamięć dla 2011 iMac


10

Właśnie kupiłem iMaca i chcę zmaksymalizować pamięć na komputerze. Otrzymałem dwie sprzeczne odpowiedzi na moje pytanie, więc przekazuję je społeczności.

Czy mogę zainstalować 4 układy pamięci 8 GB o łącznej pojemności 32 GB? Dane techniczne mówią, że obsługuje do 16 GB (4x4 GB), ale nie był aktualizowany od maja 2011 roku i zastanawiał się, czy aktualizacja oprogramowania układowego pozwala na obsługę mojej proponowanej konfiguracji.

IMac ma procesor i7.

Odpowiedzi:


16

Jeśli masz 27- calowy iMac MacTracker, twierdzi, że obsługuje do 32 GB, nawet jeśli Apple twierdzi, że obsługuje tylko 16 GB. 21,5- calowy iMac może obsługiwać tylko 8 GB w obie strony. OWC, renomowany sprzedawca pamięci, zaczął w zeszłym roku sprzedawać zestawy aktualizacyjne 32 GB dla iMaca 2011.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Gdzie mogę znaleźć dane, które tu opublikowałeś? Czy to z twojego komputera?
Babak Naffas

@BabakNaffas Pobierz aplikację MacTracker, do której odsyłam powyżej.
Kyle Cronin

1
Udało mi się zainstalować zestaw 32 GB i działało to jak urok. Dzięki @Kyle.
Babak Naffas

1
Kolejny sukces> 16 GB tutaj, przy użyciu 24 GB bez problemów.
Tomas Andrle,

6

Dane techniczne czasem podają kwotę mniejszą niż faktyczne maksimum. Obserwacje empiryczne (z nowszymi komputerami iMac i MBP) mówią mi, że prawdziwe maksimum jest dwa razy większe niż Apple.

27-calowy iMac można rozszerzyć do 32 GB, jak wspomniano w tym artykule

RAM: 4 GB, z możliwością rozszerzenia do 16 GB (32 GB dla modelu 27 ") przy użyciu czterech 1333 MHz DDR3 SDRAM

Ta strona pozwala także na zwiększenie pamięci RAM do 32 GB w 27-calowym komputerze iMac, więc jeśli nie byłoby to możliwe, nie byłyby w biznesie. Pamiętaj, że te wartości mogą ulec zmianie w zależności od modelu iMaca, którego nie masz wzmiankowany.


Zawsze? W najlepszym razie mówię czasem, a z doświadczenia chodzę od czasu do czasu .
jaberg

@jaberg W porządku, zmieniłem brzmienie :)
rm -rf

Up głosował odpowiednio. Miałem takie doświadczenia z niektórymi starszymi komputerami MacBook Pro, ale nie miałem pojęcia, że ​​iMacs wszedł do tego świata.
jaberg

2

Wszystkie komputery iMac 2011 będą obsługiwały 32 GB nieoficjalnie, z wyjątkiem późnego 2011 iMac „Core i3” 3.1 21,5 cala (MC978LL / A - iMac12,1 - A1311 - 2496), który wydaje się być ograniczony przez EFI przy 8 GB.

Możesz sprawdzić swojego iMaca, znajdując go na tej liście, a następnie sprawdzając sekcję RAM:

http://www.everymac.com/systems/apple/imac/index-imac.html

Oto lista nieoficjalnej obsługi maksymalnej pamięci RAM dla każdego komputera Apple od G3:

http://www.everymac.com/systems/by_capability/actual-maximum-ram-capacity-of-macs.html

Pamiętaj, że Apple może zaktualizować EFI w dowolnym momencie i wymusić podaną maksymalną pamięć RAM, i oczywiście Apple nie będzie obsługiwał przekraczania maksymalnej pamięci RAM.

Pamiętaj również, że musisz bardzo dokładnie dopasować specyfikacje taktowania pamięci Apple dla nowej pamięci. Zauważyłem w moim Macbooku Pro, że „dostatecznie blisko” wciąż skutkuje czasem nieregularnym systemem i musiałem nie tylko uzyskać odpowiednią prędkość pamięci, ale także ten sam czas, aby zadziałała. To powiedziawszy, obsługuje dwa razy więcej pamięci niż twierdzi Apple, a wiele osób odnosi sukces dodając więcej pamięci niż zaleca Apple.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.