Czy mogę bezpiecznie odinstalować iTunes z mojego komputera Mac?


27

Jedynym zastosowaniem, jakie kiedykolwiek miałem dla iTunes, było aktualizowanie i synchronizowanie iDevices, ale od czasu wprowadzenia aktualizacji bezprzewodowych i iCloud nie mam już takiej potrzeby.

Moje pytanie brzmi zatem, czy mogę bezpiecznie usunąć iTunes z mojego komputera Mac? Czy istnieją inne aplikacje, które zależą od dostępności iTunes?

Dzięki!


Czy używasz komputera Mac lub Windows?
Michiel

4
@Michiel „Czy mogę bezpiecznie odinstalować iTunes z mojego komputera Mac?” Myślałem, że używa komputera Mac;)
Mathias Bynens

Po co to usuwać? Co jeśli chcesz zresetować urządzenie iOS do ustawień fabrycznych?
Mathias Bynens

6
@MathiasBynens, Ok, wygrałem nagrodę za najgłupszy komentarz tygodnia :-)
Michiel

Jeśli nadal masz problemy z całkowitym usunięciem iTunes 11 i przywróceniem go z powrotem do iTunes 10.7, sprawdź to ... dyskusje.apple.com/message/20625974#20625974

Odpowiedzi:


11

Aby odinstalować iTunes, musisz usunąć (przeciągnąć do Kosza) wiele elementów:

  • Ikona aplikacji.
  • /Home/Library/Preferences/com.apple.iTunes....plist (dużo plików) i przeciągnij je do Kosza.
  • Poszukaj w folderze / Library / folderu iTunes, a jeśli go znajdziesz, przeciągnij go do Kosza.
  • Poszukaj w katalogu / Home / Library / folderu iTunes i przeciągnij go do Kosza.
  • Na koniec w folderze / Home / Library / Preferences / ByHost / wyszukaj dwa pliki o nazwach com.apple.nnnnnnn.plist i przeciągnij je do Kosza.

Otwórz Monitor aktywności (folder Narzędzia) i na liście procesów wyszukaj iTunesHelper. Wybierz, a następnie kliknij ikonę Zakończ proces. Wyjdź lub wymuś Wyjdź z procesu. Teraz otwórz panel preferencji Konta, kliknij kartę Elementy logowania, poszukaj wpisu iTunesHelper i wybierz go, a następnie kliknij "-"przycisk i usuń go z listy.

Wynieś śmieci. To powinno całkowicie usunąć iTunes i powiązane z nim pliki / foldery.

Możesz znaleźć wszystkie informacje na tej stronie .

Ale usunięcie iTunes nie szkodzi, z wyjątkiem innych aplikacji iLife (iMovie, iPhoto, ...) nie będzie w stanie pobrać muzyki z biblioteki iTunes za kompilację swoich rzeczy (filmy, pokazy slajdów, ...)

Zastanawiam się więc, dlaczego w ogóle chcesz usunąć iTunes. Radzę pozostawić to, co jest, i po prostu zignorować.
Nie zrobisz z tego żadnej szkody, jeśli po prostu zostawisz tam iTunes.


12
Dzięki! Zastanawiam się nad jego usunięciem, ponieważ otwiera się za każdym razem, gdy używam przycisków sterowania multimediami na klawiaturze. Przydałby mi się hack, by pozbyć się tego irytującego zachowania, ale ciekawi mnie, czy usunięcie iTunes może zaszkodzić.
erik.brannstrom

4
Na MacOS Sierra, krok nr 1 teraz daje: “iTunes” can’t be modified or deleted because it’s required by macOS. :(
Don McCurdy,

3
Chciałbym go usunąć, ponieważ często prosi mnie o aktualizację systemu, ponieważ iTunes ma nową wersję. Nie mogłoby mnie to obchodzić mniej.
Juan Mendes

@DonMcCurdy musisz najpierw ustawić uprawnienia do odczytu i zapisu. Kliknij „Uzyskaj informacje” na ikonie iTunes, przewiń w dół i ustaw uprawnienie „Odczyt i zapis” dla „wszystkich” w „Udostępnianie i uprawnienia”. Następnie możesz usunąć iTunes bez problemu.
Dart Dega,

1
@DonMcCurdy Musisz użyć terminala; sudo rm -r "/Applications/iTunes.app". SIP musi być wyłączony w El Capitan lub nowszym. BTW, robię to na wszystkich moich maszynach przez dekadę i nigdy nie doświadczyłem złych efektów.
Wowfunhappy

4

Jeśli go nie użyjesz, możesz go usunąć. Jednak należy wziąć pod uwagę, że możliwość tworzenia kopii zapasowych / instalacji / aktualizacji itp. Przez USB będzie znacznie szybsza niż robienie wszystkiego za pośrednictwem iCloud. Szczególnie w przypadku przywracania korzystanie z kopii zapasowej iTunes będzie znacznie szybsze i przywróci urządzenie w jednym kroku, natomiast użycie kopii zapasowych iCloud spowoduje stopniowe odzyskiwanie, wycofanie opcji i ustawień itp., A następnie pobranie każdej aplikacji bezpośrednio z App Store , co prawdopodobnie będzie nie tylko bardzo wolne (z pewnością w porównaniu), ale może również spowodować duże uderzenie przepustowości, jeśli masz ograniczone połączenie.

Ideą funkcji bezprzewodowych jest wspieranie osób, które nie mają lub nie chcą korzystać z komputera, aby móc korzystać z urządzenia z systemem iOS. To tylko inna opcja, ale niekoniecznie powinna być postrzegana jako jedyna lub preferowana opcja.

Szczerze mówiąc, dla miejsca, które zajmuje, rozważę pozostawienie go zainstalowanego, ale usunięcie go nie zaszkodzi, a ponowna instalacja jest wystarczająco prosta, jeśli zmienisz zdanie.


To była również świetna odpowiedź, ale zaakceptowałem odpowiedź Michiela, ponieważ zawierała ona również szczegółowe instrukcje. Napisałem również komentarz do tej odpowiedzi, wyjaśniając, dlaczego zadałem pytanie. Dzięki!
erik.brannstrom

1
Nie ma problemu, @michiel i tak potrzebował, aby nadrobić najdziwniejszy komentarz dni;)
faszeruj 2'12

0

Pełny proces robienia tego wyjaśniono tutaj . Właśnie próbowałem i do tej pory wszystko działa dobrze.

Ale właśnie odkryłem, że jeśli wypróbujesz to na OSX Lion, spróbuje go pobrać i ponownie zainstalować, jeśli uruchomisz go w centrum uwagi (jednak nie będzie on dostępny w aplikacjach):

pyta, czy chcę pobrać iTunes


Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Można dołączyć link, ale proszę streść go lub fragmentuj w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna.
Daniel

0

Nie. Nie można go usunąć. Mówi, że jest „wymagany przez system Mac iOS”. Wymaga miejsca i czasu ładowania. ITunes utknął w martwym punkcie, czego nie chcę. mac jest przereklamowany.


-1
$ cd ..
$ cd ..
$ cd Applications
$ sudo su
>>> enter password at prompt
$ rm -rf iTunes.app 

1
W jaki sposób możesz zagwarantować, że folder Aplikacje będzie znajdować się w tej względnej lokalizacji dla każdego użytkownika, który tego spróbuje? Kto powiedział, że katalog domowy użytkownika znajduje się na tym samym dysku co / Aplikacje, a co dopiero w tej konkretnej lokalizacji? Co więcej, kto nawet mówi, że powłoka jest skonfigurowana tak, aby otwierała się w folderze domowym dla użytkownika, który tego spróbuje? Dlaczego sugerujesz, że przejście na użytkownika root jest lepsze niż sudo? Jakie to ma zalety w porównaniu z innymi podanymi metodami?
grg

sudo su? następnie wykonując polecenie rekurencyjne? to po prostu brzmi niebezpiecznie
Beau Bouchard,

2
To nie jest niebezpieczne polecenie, to tylko krótkowzroczność. Prawidłowa wersja tego polecenia to sudo rm -rf iTunes.app. Jeśli wolisz przenieść go do Kosza, biegnij sudo mv iTunes.app ~/.Trash. To polecenie jest krótkowzroczne, ponieważ tylko częściowo odinstalowuje program. Nadal są „resztki” w różnych katalogach, takich jak ~/Library/Preferences/. Całkowite odinstalowanie musi usunąć aplikację i jej resztki. TrashMe pomaga przeprowadzać pełne odinstalowywanie, ale nie jest doskonały.
jfmercer
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.