Kopiowanie ścieżki bieżącego katalogu do schowka


74

Jaki jest szybki sposób na skopiowanie ścieżki do katalogu, który jest obecnie otwarty w Finderze?

Kopiowanie tej ścieżki jest bardzo łatwe w systemach plików Linux i Windows - wystarczy skopiować ją z paska adresu. Nie widzę odpowiedniej opcji w Finderze.


4
@AdamEberbach Nie zgadzam się, pytanie, które podłączyłeś, dotyczy uruchomienia instancji terminalu na bieżącej ścieżce Findera, chodzi po prostu o uzyskanie ścieżki
Kyle Cronin

2
Czy potrafisz wyjaśnić, co masz na myśli, kopiując ścieżkę? Czy chcesz to do schowka w rozszerzonej formie /Volumes/whatever/path/to/frontmost/window/viewczy coś innego? Zasadniczo, jaki następny krok zamierzasz wykonać ze ścieżką, gdy ją masz?
bmike

2
@Adam: Niezupełnie. Szukam szybkiej metody - podobnej do tych, do których jestem przyzwyczajony w systemach Windows i Linux (tj. Albo naciśnięcie kilku klawiszy, albo kliknięcie i naciśnięcie klawisza lub dwóch).
Hippo

1
@ TimothyMueller-Harder: Chociaż to pytanie jest podobne, istnieje różnica między uzyskaniem ścieżki do pliku lub folderu w Finderze a uzyskaniem ścieżki do aktywnego okna, szczególnie jeśli coś jest już zaznaczone w tym oknie.
joelseph

1
@BlankMan Oto odpowiedź na twoje drugie pytanie apple.stackexchange.com/questions/40194/…
MrDaniel

Odpowiedzi:


25

Option+ Command+C

Skopiuje ścieżkę do wybranego folderu lub pliku do schowka. Wypróbowałem El Capitan.


4
Dzięki, to jest bardzo dokładna odpowiedź, którą chciałem usłyszeć.
Csongor Halmai

2
Powinna być zaakceptowana odpowiedź.
Ludovic Kuty

36

Możesz to zrobić za pomocą Automatora za pomocą jednego skrótu klawiaturowego, którego możesz użyć z dowolnej aplikacji i bez instalowania oprogramowania innych firm.

Ta usługa Automatora skopiuje ścieżkę przedniego okna Findera, a nie ścieżkę wybranego pliku lub folderu, więc nie wpłynie to na to, które okna są otwarte ani jakie elementy są wybrane. Kopiowana ścieżka to po prostu tekst, więc można ją wkleić w dowolnym miejscu, w którym można wkleić tekst.

 1. Otwórz Automator i utwórz nową usługę.
 2. Zmień „Usługa otrzymuje wybrane” na no input(lub „pliki lub foldery”, aby pojawiła się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy) i pozostaw ją ustawioną na any application(chyba że chcesz, aby działała tylko z określonej aplikacji, takiej jak Finder).
 3. Dodaj akcję „Uruchom AppleScript” do przepływu pracy.
 4. Zamień na (* Your script goes here *):

  try
    tell application "Finder" to set the clipboard to POSIX path of (target of window 1 as alias)
  on error
    beep
  end try
  
 5. Zapisz usługę Automator pod dowolną nazwą, którą chcesz mieć w menu Usługi.

Ta usługa Automatora będzie teraz dostępna w menu Usługi.

Uwaga: Nie unika to spacji, więc jeśli na ścieżce są spacje, może być konieczne ich zacytowanie. Na przykład w terminalu ścieżka musiałaby być cytowana, ale w poleceniu Findera „Idź do folderu” nie. Jeśli chcesz skopiować zgodnie z cytatem, możesz zmienić POSIX pathna quoted form of POSIX path.

Kopiuj usługę ścieżki okna Findera

Możesz dodać skrót klawiaturowy do usługi, przechodząc do Preferencji systemowych> Klawiatura> Skróty klawiaturowe, a następnie kliknij „Usługi” w lewym okienku, a następnie przewiń w dół do sekcji „Ogólne” w prawym okienku, aż znajdziesz swoją usługę.

Skrót klawiaturowy ścieżki okna wyszukiwania Findera


Dzięki, To działa dla mnie, ale jeszcze jedną rzecz, którą lubię, jeśli wybiorę jakiś folder i uzyskam „ścieżkę okna kopiowania Findera”, podając również bieżącą ścieżkę okna, która nie ma wybranego folderu. Czy możesz mi pomóc, jak uzyskać taki sposób? Na przykład jestem w folderze AA, AA zawiera folder BB. Jeśli wybiorę folder BB i uzyskam ścieżkę, zawiera on ścieżkę do AA, ale nie BB, jak uzyskać ścieżkę do BB.
niedz.

33

Obok nazwy folderu w Finderze znajduje się ikona przedstawiająca ten folder. Ikonę tę można przeciągnąć w dowolne miejsce, w którym chcesz zaakceptować ścieżkę - przeciągnięcie do Terminala lub TextEdit w trybie zwykłego tekstu spowoduje upuszczenie ścieżki jako tekstu w oknie lub dokumencie. Nie działa to jednak ze wszystkimi miejscami docelowymi - na przykład kopiowanie do dokumentu TextEdit z tekstem sformatowanym powoduje skopiowanie łącza do folderu, a nie ścieżki.

Istnieją aplikacje innych firm , niektóre bezpłatne, niektóre płatne, które dodają tę funkcjonalność. Możesz również utworzyć usługę za pomocą Automatora ( lub AppleScript ), aby to zrobić, ale prostą i darmową metodą, którą lubię, szczególnie jeśli lubisz korzystać z terminala, jest wywołanie DTerm w oknie Findera i uruchomienie:

pwd | pbcopy

Spowoduje to skopiowanie bieżącej ścieżki do schowka Mac OS X.


Ooh - świetne wykorzystanie DTerm. Nigdy nie spędziłem wystarczająco dużo czasu, aby nauczyć się, że to prawdziwa moc, ale więcej osób, które znam, przysięga na nią niż na nią.
bmike

@bike Tak, nie używam go zbyt często, ale po raz pierwszy pomyślałem, kiedy przeczytałem to pytanie (po odkryciu, że Finder nie ma domyślnie wbudowanej tej funkcji). Ma tę zaletę, że DTerm jest narzędziem ogólnego zastosowania, a nie czymś, co należy zainstalować lub skonfigurować do tego konkretnego celu.
Kyle Cronin

2
Właśnie tego używam DTerm przez większość czasu!
jtbandes

30

Command+ I, a następnie skopiuj informacje w obszarze Gdzie:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


@ Daviesgeek bardzo dziękuję za wstawienie obrazu dla mnie.
rewolwer

Nie ma problemu. Cieszę się, że mogłem pomóc!
daviesgeek,

7
W Yosemite jest to zepsute
ClintM,

4
@ClintM Nadal możesz zaznaczać i kopiować tekst. Po wklejeniu skopiowanych strzałek strzałki zamieniają się w ukośniki.
intcreator

1
@brandaemon heh ... to zostało "naprawione" ... wcześniej nie działało
ClintM

22

Jeśli potrzebujesz ścieżki w Terminalu / iTerm, możesz po prostu wybrać plik / folder w Finderze, skopiować go ( Command+ C), przełączyć na Terminal i wkleić ( Command+ V).

Możesz także przeciągnąć i upuścić plik / folder do terminala / iTerm.


4
Przydatna odpowiedź dla nowicjuszy takich jak ja, zamiast marnować dużo czasu na instalowanie „X”. Doceniany!
Henrique de Sousa

Ta odpowiedź jest po prostu prosta i nie ma żadnych zewnętrznych zależności instalacyjnych ...
Tony Cronin

8

Wskazówka MacYourself Skopiuj ścieżkę pliku lub folderu do schowka w Mac OS X Lion działa na mnie w wersji 10.7.4. Zasadniczo prowadzi użytkownika przez etapy tworzenia usługi Automator, za pomocą której można skopiować pełną ścieżkę plików i folderów z Findera. Następnie użyj go, przypisując niestandardowy skrót lub użyj menu kliknięcia prawym przyciskiem myszy, aby skopiować ścieżkę do schowka po wybraniu pliku lub folderu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli to pomoże, możesz także wpisać następujące polecenie w terminalu, aby Finder wyświetlił pełną ścieżkę do bieżącego folderu na pasku tytułu:

defaults write com.apple.finder _FXShowPosixPathInTitle -bool YES

Aby wyłączyć ponownie, wykonaj następujące czynności:

defaults write com.apple.finder _FXShowPosixPathInTitle -bool NO

Skoro masz już skrypt AppleScript (zakładając, że zrzut ekranu należy do Ciebie), czy możesz go przesłać do usługi takiej jak droplr.com i zaoferować bezpośredni link do pobrania? Będzie bardziej przyjazny dla użytkownika dla PO. Biorąc pod uwagę, że jest nowy w systemie Mac OS, zakładam, że nie lubi bawić się skryptami jabłkowymi / usługami automatyzującymi
Alexander

@XAleXOwnZX Widząc, jak plik żyje, ~/Library/Servicesmyślę, że opisanie metody pobrania pliku, a następnie skopiowanie go tutaj (jak ~/Librarydomyślnie jest to ukryte w Lionie), a następnie wykonanie połowy instrukcji MacYourself, aby dodać skrót, byłoby w rzeczywistości bardziej skomplikowane. Instrukcje dostarczone przez MacYourself są dość proste do naśladowania.
binarybob

chyba działa. Lol dla tego typu pytań, zwykle używałem narzędzia do tworzenia pakietów, aby stworzyć instalator, który zajmie się wszystkim w razie potrzeby, ale jestem na wakacjach = /
Alexander

Wygląda na to, że jest teraz domyślny dla El Captain
William

8

Jeśli używasz Alfreda, możesz wybrać elementy, naciśnij ⌥⌘ \ i wybierz Kopiuj ścieżkę do schowka.

Możesz także przypisać skrót do takiego skryptu :

tell application "Finder"
  set the clipboard to POSIX path of (insertion location as alias)
end

Spowodowałoby to skopiowanie ścieżek wszystkich wybranych elementów:

set l to {}
tell application "Finder" to repeat with f in (get selection)
  set end of l to POSIX path of (f as alias)
end repeat
set text item delimiters to linefeed
set the clipboard to (l as text)

W wersjach 10.7 i 10.8 występuje błąd, w którym wybór, lokalizacja wstawiania i właściwości docelowe odnoszą się do drugiego okna z przodu po otwarciu nowego okna. Wpływa zarówno na skrypty, jak i Alfreda, ale nie na usługi Automatora. Aby obejść ten problem, możesz przenieść fokus do innej aplikacji i cofnąć się przed uzyskaniem wyboru:

activate application "SystemUIServer"
activate application "Finder"

1
Dobry towar; zauważ, że błąd dotyczy również Alfreda. Jeśli tylko wybrane elementy są potrzebne (2nd skryptu), można uniknąć błędów poprzez modyfikację skryptu do działania na inputi przypisując je do usługi opartej Automator, który odbiera files or folderssię Finder.app. Aby obejść ten błąd podczas uzyskiwania lokalizacji wstawiania Findera (pierwszy skrypt), możesz zastosować następujący, nietypowy, ale skuteczny hack (działa w 10.8.2): ukryj Findera, a następnie odkryj go ponownie po krótkim czasie - spowoduje to Findera zgłosić później prawidłową lokalizację wyboru / wstawienia; oczywisty minus: miganie.
mklement0

6

Chociaż nie odpowiada to bezpośrednio na twoje pytanie, mam bardziej wydajną metodę uzyskania ścieżki do pliku (prawdopodobnie na przykład, aby można go było wkleić do terminala lub pliku tekstowego). Przeciągnięcie i upuszczenie pliku w polu tekstowym spowoduje automatyczne wstawienie ścieżki pliku.


4

Kilka lat temu zawsze miałem narzędzie pos napisane przez Gary'ego Kerbaugha do poprawy interakcji między wyszukiwarką a terminalem.

 • cdfprzejdzie cddo ścieżki w pierwszym oknie Findera
 • fdc otworzy okno Findera przy bieżącej ścieżce powłoki
 • posd po prostu zrzuci ścieżkę

To w połączeniu z pbcopyi pbpastepowinno pasować do rachunku za uzyskanie dowolnych ścieżek do formatu tekstowego, a następnie do schowka.

Wierzę, że homebrew przyjął część, ale nie całość tego pakietu, więc nie jestem pewien, czy możesz znaleźć wykonalną wersję wszystkich powyższych, ale to była magia, kiedy zacząłem z niej korzystać. Teraz używam paska Launchbar do przesuwania plików bez dbania o nagranie określonego folderu.


posd | pbcopybrzmi jakby to działało. Reszta wydaje się miła mieć (choć nie będzie open .działać zamiast fdc?)
Kyle Cronin

To jest unix - n + 1 powinno być innych sposobów na osiągnięcie większości rzeczy, nawet gdy n jest wystarczająco duże. Lubię open .jednak - jest elegancki.
bmike

niestety posnie jest już w homebrew.
Memming

3

Najłatwiejszy sposób na uzyskanie ścieżki do pliku lub folderu to uzyskanie informacji o folderze lub pliku (wybierz go, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Uzyskaj informacje), a następnie w środkowej sekcji „Ogólne” możesz wybrać i skopiuj (polecenie + C) ścieżkę.

zrzut ekranu informacji o pliku ze ścieżką

Jeśli chodzi o inne pytanie, klikanie nagłówków kolumn w widoku listy w Finderze pozwala sortować rosnąco lub malejąco.

Nie rozumiem ostatniego pytania, które zadajesz - jeszcze raz powiedziałbym, że idź do samego pliku, kliknij prawym przyciskiem myszy i wykonaj jak opisano powyżej, aby uzyskać ścieżkę.


1
Złamany w Yosemite.
jcollum

nie istnieje w High Sierra
Kokizzu

och czekaj, istnieje, ale nie ma / ale pokazany jako strzałka
Kokizzu

ale po wklejeniu wyniku strzałka wkleja się jako „/”
Gorb

2

Nie wiem, dlaczego i co robię, ale to istnieje na moim komputerze (High Sierra 10.13.4)

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1

W systemie OS X wiele rzeczy można osiągnąć, przeciągając i upuszczając. Apple uważa, że ​​nie musisz mieć wygodnego dostępu do ścieżki pliku, ponieważ wszystko można osiągnąć, przeciągając i upuszczając. Nie jestem całkowicie tego samego zdania, ale zazwyczaj mogę robić, co chcę.

W ten sposób wykonywane są typowe działania w systemie OS X, gdzie potrzebna jest ścieżka w systemie Windows lub Linux.

 • Aby dowiedzieć się, gdzie jesteś w Finderze, kliknij prawym przyciskiem myszy (lub Command ⌘-kliknij) nazwę folderu w obszarze tytułu.

 • W oknie dialogowym wyboru pliku, aby przejść do otwartej lokalizacji Findera, przeciągnij folder lub dowolny plik z tego folderu do okna wyboru. Nie spowoduje to przeniesienia pliku lub folderu tak jak w systemie Windows, ale zamiast tego ustaw ścieżkę w oknie dialogowym Plik. (Aby to zrobić, możesz również przeciągnąć ikonę serwera proxy dokumentów (z paska tytułu większości aplikacji) lub -dragować elementy z Docka.)

 • Aby uzyskać ścieżkę do pliku w terminalu lub innej aplikacji tekstowej, przeciągnij plik w oknie terminala.

Co nie jest (łatwo) możliwe:

 • Wstawianie ścieżki do pliku obsługiwanego w różny sposób w aplikacji. Na przykład przeciągnięcie obrazu do TextEdit (w trybie RichText) spowoduje wstawienie samego obrazu zamiast ścieżki do pliku.

Potencjalne zamieszanie: Mimo że kliknięcie klawisza Command jest prawidłową czynnością dla tego, co opisujesz, termin „kliknięcie prawym przyciskiem” w OS X konwencjonalnie odnosi się do „kliknięcia z wciśniętym klawiszem Control”.
applehelpwriter

@applehelpwriter Działa zarówno z prawym przyciskiem myszy (który jest [Ctrl] + klik) i [Cmd ⌘] + Kliknij, więc zdanie jest absolutnie poprawne, mimo że został stworzony w kogoś innego
dualed

Zgodziłem się, ale nie przeczytałem tego w ten sposób. Wyrażenie „kliknięcie prawym przyciskiem myszy (lub kliknięcie klawisza Command)” nie jest analizowane jako dwie różne opcje, którymi powinna być „wykonaj A lub B”. Raczej wygląda jak jedna opcja, której nazwa jest alternatywna w nawiasach. Dlatego mój komentarz poprzedziłem „potencjalnym zamieszaniem”.
applehelpwriter

1

Ponieważ Yosemite ma teraz menu rozwijane podobne do systemu Windows w oknie informacyjnym i jest to najlepszy wynik Google, oto co wymyśliłem:

 1. Naciśnij Command+, Iaby wyświetlić Infookno, sekcje Commentsi Previewzostaną domyślnie rozwinięte
 2. Przeciągnij ikonę folderu Preview do pola tekstowego komentarza
 3. Command+ A, Command+, Xaby wyciąć ścieżkę do schowka i cofnąć zmianę komentarza, Command+, Waby zamknąć

0

Aby skopiować aktywną ścieżkę w Finderze, po prostu kliknij z wciśniętym klawiszem Control folder lub plik, aby wyświetlić menu kontekstowe. Następnie wybierz copy the_folder/file_you_want. Następnie możesz wkleić ścieżkę do okna terminala.


Niestety nie kopiuje to całej ścieżki (tylko nazwa).
nohillside

1
edytowane. Nie wszędzie kopiuje całą ścieżkę, ale robi to do okna terminala. Jeśli tego właśnie szukał PO, to działa.
soxman

0

Właśnie zrobiłem szybką akcję Automatora. Akcja Uzyskaj pierwszą ścieżkę okna Findera spowoduje uzyskanie ścieżki Posix do okna Findera z przodu. To beta, ale działa dobrze. Tylko 10.8 Zwróci ścieżkę Posix z najbardziej otwartego okna Findera z przodu.

1, Otwórz zip i zainstaluj go, klikając dwukrotnie akcję.

Przejdzie do nazwy Działania narzędzi „Uzyskaj pierwszą ścieżkę okna Findera”

2, przeciągnij go normalnie do obszaru przepływu pracy i dodaj na przykład akcję „Kopiuj do schowka” poniżej wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wybrana usługa może być plik lub folder, czy zapisać go jako a'Service”to pozwoli Ci wtedy również użyć menu kontekstowego po kliknięciu na dowolny plik lub folder. spowoduje to uruchomienie akcji i zwróci tylko ten sam wynik okna. Nie wybrany plik lub folder. Alternatywnie ustaw na „brak”.

Możesz zapisać go jako usługę lub tak jak ja, zapisać jako aplikację, a następnie przeciągnąć aplikację na pasek narzędzi okna wyszukiwarki. Gdzie po prostu kliknij. wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

Przycisk Copy Path Finder to zdecydowanie najłatwiejsza metoda, jaką udało mi się osiągnąć. To takie proste - pobierz go, umieść w folderze Aplikacje, a następnie przeciągnij na pasek narzędzi wyszukiwarki, gotowe.


Wygląda na to, że nie działa z systemem OS X 10.9. Aplikacja jest zgłaszana jako uszkodzona podczas próby jej uruchomienia.
ThomasW
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.