Gdzie OS X pamięta wcześniej podłączone urządzenia Bluetooth?


12

Całkowicie wymazałem dysk twardy (zgodne z DOE 3-etapowe bezpieczne wymazywanie), na którym był OS X Lion, i dzisiaj ponownie zainstalowałem go z dysku odzyskiwania. Ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem, że preferencje Bluetooth pamiętają wszystkie moje 4 wcześniej sparowane urządzenia, choć tylko ich adresy MAC, a nie nazwy urządzeń.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Gdzie są przechowywane te informacje? Nie zresetowałem pamięci PRAM, ale ta strona nie wskazuje, że przechowuje historię podłączonych urządzeń Bluetooth.

Jakie inne podobne informacje są przechowywane trwale? Moje preferencje sieci nie pokazywały żadnej z wcześniej podłączonych sieci bezprzewodowych, ale teraz jestem ciekawy - czy można je odzyskać po takim wyczyszczeniu i ponownej instalacji?


Zapisuje niektóre informacje związane z urządzeniem / certyfikatem w pęku kluczy
Sairam

ŁANIA? Nie masz na myśli DOD?
Matt

@Matt Nope, z pewnością oznacza DOE. To DOE opracowało i ustanowiło standardy zabezpieczania / usuwania danych.
rm -rf

Odpowiedzi:


1

Jest pytanie od SuperUser, które może ci się przydać.

W Lion informacje Bluetooth są przechowywane w innym pliku .plist z prefiksem Bluetooth. W moim przypadku mam ~/Library/Preferences/com.apple.BluetoothAudioAgent.plisti~/Library/Preferences/com.apple.BluetoothFileExchange.plist


1
To nie było tak naprawdę pytanie. Wiem, gdzie są teraz przechowywane, ale jak już wspomniałem, wykonałem pełne kasowanie (znacznie więcej niż proste opcje kasowania i zerowania jednoprzebiegowego) i jest to pierwsze logowanie w historii. Więc to nie pochodzi z żadnego .plistpliku. Ponadto ktoś skomentował (teraz usunięty) komentarz, że urządzenia mogły zapamiętać laptopa, ale tak też nie jest, ponieważ nie mam już jednego, a dwóch innych znajduje się w odległości 30 mil :)
rm -rf

1

Myślę, że nie jest on przechowywany na dysku twardym, ponieważ kiedyś wymieniłem dysk twardy w moim MacBooku, a moja mysz Bluetooth już działała na ekranie wyboru rozruchu (po naciśnięciu altpodczas uruchamiania).

I jeśli dobrze pamiętam, na innym komputerze Mac mysz Bluetooth działała w procesie instalacji systemu Windows (bez załadowanych sterowników Windows) - ale została sparowana w systemie OS X na tym komputerze.

Spowoduje to pozostawienie pamięci PRAM (lub jeśli na dysku HDD jest jakaś pamięć EFI).

Myślę, że albo reset PRAM lub reset SMC powinien skasować listę sparowanych urządzeń.


Tak właśnie myślałem ... Zresetuję pamięć PRAM następnym razem, gdy zadzwonię z komputerem i zaakceptuję go, jeśli
zadziała

0

Ponieważ urządzenia Bluetooth muszą działać na wczesnym etapie procesu rozruchu, są one przechowywane w / Library i tylko elementy specyficzne dla użytkownika są przechowywane w pliku user ~ / Library. Należy również pamiętać, że odzyskiwanie HD może również przechowywać nadmiarowo przechowywane informacje o parowaniu, dzięki czemu można korzystać z klawiatury i urządzenia wskazującego po uruchomieniu w trybie odzyskiwania.

Więc - parowanie jest trochę tutaj, trochę tam, niektóre pary mogą nawet skończyć w pęku kluczy na poziomie systemu lub użytkownika.


Chodzi o to, że informacje przechowywane w innym miejscu niż główny dysk HD w celu umożliwienia korzystania z niego na wczesnym etapie trybu odzyskiwania są wiarygodne ... ale czy odzyskiwanie HD nie jest tylko do odczytu? (Mam na myśli, że można go usunąć, ale tylko przy użyciu zewnętrznego rozruchu USB)
rm -rf

Nie jest to tylko odczyt, ponieważ system może i aktualizuje go w razie potrzeby. Może być montowany tylko do odczytu lub nie przez większość czasu i kiedy jest aktywnie używany. Przykro mi, ale nie mogę sprecyzować twojego pytania.
bmike

0

Możliwe, że urządzenia Bluetooth nadal myślą, że są sparowane z komputerem Mac (przez adres MAC Bluetooth), więc gdy go zobaczą, ale nie reaguje, przechodzą w tryb mini-wykrywania i nowa instalacja Lion widziałem je jako „urządzenia, które twierdziły, że są ze mną sparowane, chociaż nie mam pojęcia, kim one są”.


1
Nie, tak nie jest ... jak powiedziałem w moim komentarzu do rewolweru, nie mam już jednego z urządzeń, a dwa inne są w odległości 30 mil. Myślę, że miałem to również jako komentarz pod pytaniem jako odpowiedź na innego komentatora, ale usunęli swój komentarz i ja też
rm -rf

0

Wydaje mi się, że możesz mieć włączony Bluetooth na tych urządzeniach i na laptopie. Fakt, że nie są połączeni i pokazują tylko adres MAC, mówi mi, że są to niesparowane urządzenia, które może zobaczyć, ale z którymi się nie łączy.

Jeśli wyłączysz Bluetooth na jednym z urządzeń, to czy zniknie?


Jeśli nie są sparowane, nie pojawiają się na tej liście
rm -rf

0

myślę, że lista jabłek jest niekompletna.

i jestem skłonny myśleć, że pary są przechowywane w wózku (lub podobnym), ponieważ mamy sytuację, w której wszyscy nasi gospodarze są obrazowani przy użyciu tego samego obrazu, ale niektóre (nowsze) wymagają innego netboota, a tylko niektóre są nawiedzane przez mysz, która najprawdopodobniej została sparowana z maszyną pre-image przyczyniającą się do uruchomienia komputera.

uważamy, że jeden netboot zawiera mysz w jego / Library, co powoduje, że parowanie jest zapamiętywane w wózku, ponieważ przepływ pracy, który wdraża netboot, powoduje nadpisywanie partycji odzyskiwania i hd, a kiedy komputer uruchamia się ponownie, tylko niektórzy już wiedzą o ta mysz

zrobimy małe testy, aby sprawdzić, czy ta teoria się kumuluje. jeśli otrzymam rozstrzygające wyniki, zdam relację, ale nie jest to naukowe, bez widoku na wózek.

rozważ to; jak twój Mac dociera do selektora modułu ładującego za pomocą klawisza opcji, jeśli jego znajomość klawiatury zależy od ustawienia w / Library ..?


Ta odpowiedź jest nieco trudna do zrozumienia, jeśli mnie o to poprosisz. Czy zastanowiłbyś się nad jego edycją w celu zwiększenia czytelności? Byłoby to bardzo mile widziane. Dziękuję Ci.
myhd

0

Zainspirowany twoją eksploracją, zadałem to pytanie, aby dowiedzieć się, jak możesz wyświetlić PRAM (który obecnie nazywa się NVRAM!). Okazuje się, że to całkiem proste. Sprawdź, czy sprawdzenie NVRAM Ci nie pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.