Jakie są zalety formatowania dysku zewnętrznego jako kronikowanego HFS +?


26

Narzędzie dyskowe aplikacji, /Library/Utilites/Disk Utility.appktóre jest częścią aplikacji dostarczanych z systemem Mac OS, pozwala sformatować dysk zewnętrzny.

Opcje obejmują:

  • Mac OS Extended (kronikowany) (kronikowany HFS +)
  • Mac OS Extended (wielkość liter, dziennik)
  • MS-DOS (FAT)
  • ExFAT

Wiem, że użycie formatu MS-DOS (FAT) zapewnia dobrą kompatybilność podczas udostępniania dysku flash użytkownikom Windows. Ale w przypadku tego pytania chcę wykluczyć preferencje dotyczące zgodności różnych opcji.

Jakie są zalety formatowania dysku zewnętrznego jako kronikowanego HFS +?

Odpowiedzi:


24

Pomijając część, która mówi, z którym systemem operacyjnym jest powiązany dany system plików, głównym punktem jest słowo „kronikowany”.

Dołączam następujący cytat z Wikipedii, ponieważ nie ma sensu wymyślać koła ponownie:

System plików kronikowania to system plików, który śledzi zmiany, które zostaną wprowadzone w kronice (zwykle okrągły dziennik w wydzielonym obszarze systemu plików) przed zatwierdzeniem ich w głównym systemie plików. W przypadku awarii systemu lub awarii zasilania takie systemy plików szybciej wracają do trybu online i rzadziej ulegają uszkodzeniu.

Biorąc to do logicznego końca, dysk zewnętrzny jest z definicji bardziej prawdopodobny do usunięcia z systemu niż dysk wewnętrzny. Nie można wyjąć dysku z laptopa i utrzymać systemu operacyjnego, ale jest to całkowicie możliwe, na przykład z podłączonym USB lub Firewire. W związku z tym istnieje większe ryzyko, że zmiany, które należy zapisać na dysku, nie zostaną ukończone, jeśli dysk zostanie usunięty zbyt szybko lub bez wykonania prawidłowych procedur wysuwania.

W szczególności, jeśli korzystasz z jakiejkolwiek formy buforowania, dane mogą czekać na zapisanie na dysku w momencie ich usunięcia, co spowoduje utratę danych.

System plików z kronikowaniem pomaga zapobiegać zbyt dużym uszkodzeniom w tych scenariuszach, prowadząc rejestr wszystkich zmian, które należy zastosować, i odnotowując ich pomyślne zakończenie. W ten sposób może zbadać dziennik przy ponownym uruchomieniu i opracować zaległe zmiany, których nigdy nie ukończono. Jest to o wiele szybsze niż zwykłe uruchomienie chkdskpodobnego polecenia w celu sprawdzenia całego systemu plików pod kątem problemów, które należy wykonać w systemie plików FAT32.

Oprócz ochronnej strony rzeczy omówionych powyżej, fakt, że system plików HFS ma wszystkie zaczepy Mac OS X wbudowane w celu automatycznego indeksowania, tworzenia kopii zapasowych, kontroli wersji itp., Nie byłoby to możliwe w systemie plików obsługującym FAT32.


Dzięki! Czy więc MS-DOS i ExFAT nie mają podobnej implementacji kronikowania?
gentmatt

4
Rzeczywiście, dokładnie to, NTFS jest kronikowany, ale nic z FAT w nazwie nie jest. Pod wieloma względami EXFAT jest gorszy od FAT32, ponieważ nie korzysta z odpornych tabel alokacji i jest bardziej podatny na uszkodzenie podczas wyrzucania, ale to inne pytanie :)
faszeruje 1'12

10

Sformatuję dyski zewnętrzne jako Mac OS Extended (Journaled), jeśli planuję używać go w systemie OS X, ponieważ kronikowanie zmniejsza zmianę uszkodzenia systemu plików dysku, jeśli coś nieoczekiwanego wydarzy się podczas zapisywania danych na tym dysku zewnętrznym, na przykład

  • Hibernacja OS X
  • Zasilanie klimatyzacji odcina się od komputera Mac
  • bateria laptopa Mac spada do 0
  • HDD laptopa poszedł spać w odpowiedzi na upuszczenie
  • przypadkowo odłączyć zewnętrzne dyski

Jeśli planuję używać dysków zewnętrznych w systemie Windows, sformatuję je jako ExFAT.


1
Jaka jest różnica między ExFat a MS-DOS (FAT)? Czy ExFat jest nowszą wersją?
Hippo

1
ExFAT został zaprojektowany bardziej dla dysków flash. Zobacz en.wikipedia.org/wiki/ExFAT . Jest nowszy, ale nie o to chodzi, ExFAT został zaprojektowany do innych celów niż FAT.
Globalny koczownik

4
@Hippo Największą zaletą jest to, że ExFAT może przechowywać pliki większe niż 4 GB. FAT32 nie może.
Chris W. Rea

Jak rozpoznać, czy dane są uszkodzone na zewnętrznym dysku twardym?
JFW

Moim zwyczajem jest uruchamianie Narzędzia dyskowego na wszystkich dyskach zewnętrznych (HDD lub Flash) przed odczytaniem lub zapisaniem na nich danych. Narzędzie dyskowe sprawdza i zgłasza, czy katalog plików jest uszkodzony.
Globalny koczownik

7

Wybierając format systemu plików, należy wziąć pod uwagę spodziewane użycie. Karty SD są znacznie bardziej wrażliwe na operacje zapisu niż tradycyjne dyski twarde. Rejestrowany system plików dodaje dodatkową warstwę zapisu na samych danych, co skraca żywotność dysku.

Dlatego w przypadku przeważnie przechowywania statycznego (muzyka, aplikacje, książki), gdzie zapisów jest niewiele, a odczytywanie z urządzenia to główna aktywność, ExFAT jest właściwym wyborem. Jeśli używasz karty do DB lub innej stale aktualizowanej pamięci krytycznej, przygotuj się na krótsze życie i sformatuj kartę za pomocą HFS + wywoływanego Mac OS Extended (Journaled)w Disk Utility.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.