Jak najechać na iPada?


13

Czy istnieje sposób najechania kursorem na zawartość strony internetowej podczas przeglądania jej w Safari na iPadzie? W szczególności próbowałem najechać myszką na poszczególne awatary na stronie głównej Ask Different iPad Contest . Na komputerze Mac lub PC pokazuje, kiedy dana osoba ukończyła poziom najechania myszą, ale nie mogłem tego zobaczyć na iPadzie.

Odpowiedzi:


10

Gdyby tylko mistrz Yoda miał tutaj konto, mógłby powiedzieć „dotknij lub nie dotknij, tylko jedi może się unosić”, ponieważ szczegóły implementacji szybko zagłębiają się w to, gdzie technologia internetowa spotyka się z projektowaniem interakcji międzyludzkich.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Przechodząc nieco do tej króliczej nory, może również wskazać, że dobrzy programiści internetowi wiedzą o klasie TouchEvent w Safari, która może rozpoznać zdarzenie wielodotykowe TouchStart na podstawie interakcji touchend / touchcancel / touchmove i być może być wykorzystane do dostarczenia dodatkowych informacji zwrotnych na podstawie pomysłu że dotknięcie celu miałoby widoczny wpływ na zawartość strony internetowej.

Jest ogólnie zły projekt , aby oczekiwać dotykowy lustro myszy centric modelu , ale to nie znaczy, konstrukcja tej konkretnej witryny jest źle. Po prostu zastanów się, zanim przyjmiesz, że istnieje prosty sposób zaprojektowania dotyku, niż zależy od symulowanych zdarzeń najechania myszką.


3
Rzeczywisty wiersz brzmi „Zrób lub nie. Nie ma próby”, więc twój powinien brzmieć „Stuknij lub stuknij nie. Nie ma najechania kursorem”.
usuń mnie

Ale tak jest, ponieważ to właśnie Luke robi z rozbitym X-skrzydłem na bagnach;)
faszeruje

1
Moja pierwsza próba mówienia w imieniu Yody była pełna porażki - zobacz historię edycji ... Może potrzebuję zdjęcia Yody, aby odciągnąć uwagę wszystkich od tego ...
bmike

Czy masz na myśli w drugim akapicie, że touchstartwydarzenie może być wykorzystane jako alternatywa dla zawisu w powietrzu? Czy trzeba to zrobić w JavaScript? Dzięki!
Hippo

Nie rozumiem tej odpowiedzi. Pytanie dotyczy również korzystania z Safari na iPadzie, a odpowiedź wydaje się dawać porady na temat projektowania stron internetowych.
Kai Carver

6

(Bardzo) krótkie dotknięcie obrazu, który ma link z a:hoverwłaściwością, aktywuje to a:hoverdoświadczenie. Dłuższe dotknięcie następuje po <a>linku. Niestety takie zachowanie nie jest widoczne w przypadku <acronym>znacznika, który w przeglądarkach komputerowych działa podobnie :hover. Oto niezbyt doskonały przykład przetestowany na iPhonie.


4

Nie, nie da się tego zrobić na urządzeniu dotykowym. IPad nie może wykryć, że palec unosi się nad jego ekranem :) (Chociaż technicznie jest to całkowicie możliwe i teoretycznie można je dodać do przyszłego modelu iPada).

Możesz użyć JavaScript, aby wyświetlić titlewartości atrybutów linków do obrazów na stronie http://thenewipadishere.com/ :

[].forEach.call(document.images, function(element) {
  var span = document.createElement('span');
  span.innerText = element.title;
  element.parentNode.insertBefore(span, element);
});

W formie bookmarkletu:

javascript:[].forEach.call(document.images,function(b){var a=document.createElement("span");a.innerText=b.title;b.parentNode.insertBefore(a,b)});

Skopiuj i wklej to i dodaj jako zakładkę na wybranym urządzeniu z systemem iOS. Następnie odwiedź http://thenewipadishere.com/ i wybierz zakładkę.


Nie mogę z tego utworzyć zakładki, ponieważ wygląda na to, że mogę tworzyć tylko zakładki otwartych stron. Ale wklejenie drugiego formularza do paska adresu działa i wyświetla atrybuty tytułu!
Hippo

Zgaduję, że ten skrypt nie jest specyficzny dla strony konkursu, prawda?
Hippo

1
@Hippo Przejdź do dowolnej strony i dodaj ją jako zakładkę. Następnie wróć i edytuj zakładkę - będziesz mógł teraz edytować adres URL. Właśnie napisałem ten skrypt dla strony konkursowej, ale zadziałałby na każdej stronie, która używa obrazów z titleatrybutami.
Mathias Bynens

Ach, widzę to teraz ... domyślne zakładki nie miały opcji edycji adresu URL, więc mnie to pomyliło.
Hippo

1

Wypróbuj przeglądarkę internetową Puffin na iPada. Kursor w trybie gładzika może się unosić. Możesz także oglądać wideo w formacie flash i jest ono powolne, ale przynajmniej jest możliwe.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.