Jak ustawić otwieranie folderu za pomocą enter in finder?


62

Chcę ustawić otwieranie folderu w wyszukiwarce za pomocą Enter.

Wiem, że można otworzyć folder za pomocą ⌘ Command+, ↓ Down Arrowale nie podoba mi się to i nigdy go nie używam, ponieważ łatwiej jest używać gładzika, ale enter byłby najprostszym sposobem.

Próbowałem ustawić to za pomocą skrótów klawiaturowych, ale nie mogę tego zrobić.

Odpowiedzi:


18

Każda osoba, która nie zna Apple'a ani Maca, uznałaby wiele rzeczy za nie intuicyjne lub po prostu wymuszona na użytkowniku, bez żadnych opcji, aby to zmienić. Lub może być tak, że tylko wielu z nas miało pierwsze doświadczenia z systemami Win / Linux.

Ale właśnie znalazłem tę wtyczkę do wyszukiwarki XtraFinder, która wśród wielu innych opcji pozwala ENTER / RETURN, aby otworzyć plik.

Czujesz teraz dużą ulgę! Mam nadzieję, że to pomoże.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


5
XtraFinder to świetna aplikacja, ale nie działa już na El Capitan, chyba że wyłączysz ochronę integralności systemu. Rozwiązaniem, które działa na El Capitan, jest Karabiner (wcześniej znany jako KeyRemap4MacBook). Po prostu zainstaluj Karabiner, a następnie przewiń w dół w oknie ustawień do opcji Aplikacje / Włącz tylko w Finderze / Nawigacja Eksploratora Windows w Finderze i włącz Użyj powrotu jako otwartego . Istnieje kilka różnych opcji ustawiania innego klucza na Zmień nazwę. Lubię używać F2 do zmiany nazwy, aby Finder był zgodny z Eksploratorem Windows.
Michael Geary,

3
@MichaelGeary Dlaczego nie udzielić odpowiedzi?
javadba,

Z przyjemnością wyłączyłem SIP i zainstalowałem XtraFinder.
Vahid Amiri

Karabiner nie działa w systemie macOS Sierra 10.12.6
Brian

1
@ Rib47 W razie potrzeby opublikuj osobną odpowiedź dla Karabinera. Komentarze znikną prędzej czy później, a odpowiedź tutaj zaleca inne narzędzie
nohillside

13

Ponieważ wiem, że nie można ustawić go enterw normalny sposób (ale może istnieć jakieś trudne drogi), ale można zmienić otwartą skrót przechodząc do System Preferences> Keyboard> Keyboard Shortcuts tab lewym okienku wybierz Application Shortcutsi naciśnij przycisk +, aby dodać nowy skrót, a następnie znaleźć Finderw aplikacji i wybierz Openw Menu Titlei naciśnij dowolny skrót w polu tekstowym.

alternatywny tekst


12

PresButan (Mac OS X 10.4.x-10.7.x): idiotycznie nazwane rozwiązanie spektakularnego nadzoru nad interfejsem użytkownika (raczej apropos, prawda?).
Pozwala także użyć klawisza Backspace lub Delete, aby usunąć pliki.

Mogę potwierdzić, że działa (właśnie go zainstalowałem). Najwyraźniej wykorzystuje system ułatwień dostępu i używa demona do przechwytywania zdarzeń powrotu.

Jeśli korzystasz z wersji 10.3–10.5, masz również opcję ReturnOpen .


2
Jestem pewien, że nie jest to niedopatrzenie interfejsu użytkownika, ponieważ zostało to zrobione celowo.
ghoppe

5
Ok, więc to było celowe. Wówczas niemożność zmiany ustawienia jest niedopatrzeniem interfejsu użytkownika. W obu przypadkach jest to idiotyczne.
Fałszywe imię

3
Nie zgadzam się. Nie wszyscy oczekują lub chcą wchodzić do otwierania folderów w wyszukiwarce. Zmiana nazw folderów jest wygodna dzięki enter; użycie poleceń + strzałki do nawigacji ma sens i jest łatwe. W widoku listy, co jest „przeciwieństwem” enter? Jak mogę wyjść z folderu? Z poleceniem: otwórz element nadrzędny, polecenie z klawiszem: otwórz folder, ma to sens i jest symetryczne. Ludzie, którzy twierdzą, że jest to „zły” lub „idiotyczny”, są po prostu przyzwyczajeni do innego systemu operacyjnego.
ghoppe

4
@ghoppe - Chryste, czy czytałeś mój komentarz? Dodatkowo określiłem, że niemożność zmiany ustawień jest naprawdę głupią sprawą. Również odwrotnością enter jest backspace, jak to było dawno temu. Apple jest tym, który zdecydował, że potrzebujemy dwóch kluczy usuwania, co nadal nie ma dla mnie większego sensu.
Fałszywe imię

@ Fałszywe imię Przepraszam, myślę, że masz niestandardowe użycie frazy w obu przypadkach, z którymi nie jestem zaznajomiony. Konwencje dla komputerów Mac (w Finderze) są takie, że skróty poleceń używają klawisza poleceń. Moim zdaniem jest to dobra rzecz, pozwala edytować nazwy bez zmartwień modalnych. Wydaje mi się, że niedozwolenie skrótów klawiszowych, które nie są poleceniami, jest niewielkim niedociągnięciem. Posiadanie wielu opcji korzystania z innych konwencji systemu operacyjnego to duża paczka robaków do otwarcia. Nie mam nic przeciwko narzędziom innych firm.
ghoppe

6

Możesz także użyć KeyRemap4MacBook , ale spowoduje to, że naciśnięcie klawisza Return otworzy pozycje nawet w trybie zmiany nazwy. I jest wiele innych miejsc poza Finderem, w których otwierają je przedmioty powrotu i inne kluczowe kombinacje.

Jeśli nie używasz układu klawiatury QWERTY, zmień KeyCode::Ona KeyCode::CURSOR_DOWN:

<item>
  <name>Use Return as Open</name>
  <identifier>private.app_finder_return2commandO</identifier>
  <only>FINDER</only>
  <autogen>--KeyToKey-- KeyCode::RETURN, ModifierFlag::FN, KeyCode::RETURN</autogen>
  <autogen>--KeyToKey-- KeyCode::RETURN, KeyCode::CURSOR_DOWN, ModifierFlag::COMMAND_L</autogen>
</item>

1

Edycja: Cóż, grubiański, przeszedłem do połowy pisania tego, a potem odkryłem, że Karabiner nie działa w systemie Mac OS 10.12+ . Pracują na elementach Karabinera, ale wciąż są w fazie pre-alfa.

Te instrukcje działają jednak dla wersji 10.11 i niższych:

Karabiner był łatwiejszy niż najlepsza odpowiedź tutaj, ponieważ nie musisz tworzyć wyjątku System Integrity Protection (El Cap).

  1. Zainstaluj aplikację tutaj: https://pqrs.org/osx/karabiner/

  2. Otwórz karabinek z wyszukiwaniem reflektorów (Cmd + spacja)

  3. W menu wyszukiwania Karabiner (lewy górny róg): „użyj Return as open”

  4. Sprawdź pudełko

  5. Wciśnij Option i kliknij Finder na pasku zadań, uruchom go ponownie.


0

Dla każdego, kto szuka tego w 2018 roku: użyj BetterTouchTool, aby Enterklawisz symulował ⌘ Command+ ↓ Down Arrownaciśnięcie klawisza.


-1

ControlOptionSpacesłuży jako Enter klucz

Włączanie głosu w razie potrzeby nawigacji także bardzo pomaga


2
ctrl + alt + spacja służy jako przycisk Enter, z wyjątkiem tego, że nie działa (przynajmniej nie na moim Macu). Ponadto OP wyraźnie prosi o włączenie przycisku Enter.
Glorfindel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.