Jaka jest najlepsza alternatywa dla programu Dreamweaver w systemie Mac? [Zamknięte]


3

Szukam kilku darmowych alternatyw dla programu Dreamweaver, których mogę używać w moim Macu działającym na OS X Lion. Zrób najlepsze darmowe aplikacje do tworzenia stron internetowych, które znasz?


7
To pytanie jest trochę niejasne. Które funkcje Dreamweaver są dla Ciebie ważne? Których nie potrzebujesz?
Mathias Bynens

Odpowiedzi:


5

Adobe Dreamweaver (dla komputerów Mac) - 399 USD

Jak powiedział Andrew Larsson, najnowsza wersja to Mac Adobe Dreamweaver (url jest taki sam jak w wersji dla Windows).

Jeśli jest to narzędzie, które lubisz i już posiadasz, ale nie jest obsługiwane przez Maca, możesz spróbować sprawić, by działał pod OSX używając Parallels lub wina. Niektórzy zrobili różne wersje Dreamweaver do pracy z winem (na Linuksie), więc możesz spróbować zainstalować Wine na Macu, a następnie zainstalować Dreamweaver w tym przypadku.


Fraise

Najłatwiejszy i najbardziej przyjazny dla użytkownika edytor, jaki do tej pory znalazłem, to Fraise. Jest mały i ładny, nie ma „przestrzeni roboczych” takich jak Eclipse i kombinacji klawiszy, takich jak Eclipse i Vim. Po prostu pozostaje na uboczu i pozwala na edycję HTML (jest tam okno podglądu), CSS i wiele innych formatów plików. Nie widziałem jeszcze żadnej możliwości uzupełnienia kodu, ale czy to wielka sprawa?

Fraise editor

Jak na ironię, być może będziesz musiał zbudować ją ze źródła (ale jest bardzo i szybko, jeśli wiesz, jak używać git i Xcode)


Quanta Plus

Mówią, że obsługuje oba edycja kodu i WYSIWYG i to zdecydowanie działa na OSX więc możesz to polubić. Jednak nigdy tego nie próbowałem.

enter image description here


Istnieją również co najmniej 2 narzędzia oparte na Eclipse, których można używać do tworzenia stron internetowych:

Eclipse IDE dla programistów internetowych JavaScript

Zawiera narzędzia dla programistów JavaScript tworzących aplikacje internetowe, w tym IDE JavaScript, narzędzia dla JavaScript, HTML, CSS i XML.

Alternatywnie możesz zainstalować inne zaćmienie, ale upewnij się, że zawiera Narzędzia internetowe lub zainstaluj je w wybranym przez siebie zaćmieniu:

Eclipse variants


Aptana Studio

Jest również oparty na Eclipse. Oprócz HTML, CSS i JavaScript obsługuje języki skryptowe serwera (Ruby, Python, PHP). Możesz przeglądać strony internetowe, które edytujesz w wbudowanej przeglądarce, ale nie wiem, czy możliwe jest wizualne edytowanie stron w IDE opartych na Elipse.

Aptana Studio window


DreamWeaver działa na Macu, jeśli pobierzesz instalator Mac z Adobe. Tak długo, jak masz licencję, możesz jej używać na komputerach Mac i Windows.
Andrew Larsson

2

Jak już wspomniano, pytanie to jest nieco niejasne. Więc nie wiem, czy chcesz edytora WYSIWYG czy nie. Wspomnę o tym Koda paniki.

To jest świetny edytor kodu obsługujący podświetlanie składni i (oraz mój ulubiony) automatyczne wypełnianie. Po wpisaniu wypełni się automatycznie:

Coda auto fill
Coda
Inną rzeczą jest to, że ma wbudowanego klienta FTP. To świetna aplikacja i warta 100 $, którą na nią wydasz.


Coda i Espresso są naprawdę na miejscu. Myślę, że zbyt wiele z tych odpowiedzi pochodzi z szybkich wyszukiwań w Google i nie ma osobistych doświadczeń. NIGDY nie użyjesz w tym celu Vi, Vim, MacVim, Eclipse ani innych edytorów. Jeśli traktujesz siebie poważnie, potrzebujesz IDE ze wsparciem FTP, podświetlaniem składni i automatycznym wciskaniem, automatycznym uzupełnianiem, komunikatami o błędach na linii itp.
Alexander

Nie zgadzam się z tym dość zdecydowanie. IDE nie jest konieczne. Dobry Edytor tekstu jest koniecznością. Chociaż nadal polecam Codę, przełączyłem się na Sublime Text, który jest tylko edytorem tekstu. I biorę siebie bardzo poważnie. Nie ma nic złego w używaniu Vi, Vima, MacVima itp. Do poważnego rozwoju, o ile można je skutecznie wykorzystać.
daviesgeek

Jest zbyt niezgrabny, aby mieć wszystkie te oddzielne narzędzia tylko do jednej pracy. Wyższy poziom funkcjonalności oszczędza Tyle czasu. Uwielbiam to, jak potężne są polecenia Vi i może być świetne do szybkiej edycji tu i tam, ale to okropne, jeśli przepływ pracy to: edytuj w vi, przesyłaj przez klienta ftp, podgląd w przeglądarce. Samo klipy kodu Cody i natywna implementacja PHP są twórcami transakcji.
Alexander

Masz rację, że może być niezgrabny. Ale ty nie mieć użyć IDE. Rzeczy trochę się zmieniły. Nie potrzebujesz pełnego IDE przez cały czas, zwłaszcza jeśli robisz rozwój lokalny (co robię około 50% czasu)
daviesgeek

2

vim lub MacVim

Vi jest już zainstalowane na Twoim komputerze i możesz się do niego dostać, używając Terminalu (w /Applications/Utilities/Terminal.app) i wpisując vim.

MacVim oferuje kilka dodatkowych funkcji:

MacVim obsługuje wiele okien z edycją z kartami i wiele innych funkcji, takich jak:

  • powiązania ze standardowymi skrótami klawiaturowymi OS X (⌘Z, ⌘V, ⌘A, ⌘G itd.)
  • przezroczyste tła
  • pełny ekran
  • edycja wielobajtowa przy użyciu metod wprowadzania OS X i automatycznego podstawiania czcionek
  • Obsługa edytora ODB

enter image description here


Dzięki nie wiedziałem, pomyślałem, że to tylko vim z własną konsolą kakao i uroczymi przyciskami GUI. Ale czym jest ODB?
Alex Bolotov

1

To pytanie jest nieco niejasne - zależy od tego, w jaki sposób używasz programu Dreamweaver. Które funkcje Dreamweaver są dla Ciebie ważne? Których nie potrzebujesz?

Jeśli nie używasz edytora WYSIWYG (nie powinieneś!) I szukasz tylko świetnego edytora IDE / kodu, to Wysublimowany tekst 3 może być interesujący. Obecnie jest w wersji beta i bezpłatnej (chociaż możesz zapłacić za rejestrację, jeśli chcesz). Jest również bardzo konfigurowalny.


1
Btw, edytor WYSIWYG w Dreamweaver jest znacznie lepszy niż cokolwiek innego, co widziałem. Dużo użyłem do wklejenia skopiowanego tekstu - sposób, w jaki usuwa podstawowe śmieci HTML (zachowując tylko najbardziej przydatne tagi), jest godny polecenia. Oczywiście nie próbowałem wszystkich programów, ale wypróbowałem wiele z nich.
Hippo

0

Powinieneś spojrzeć na ' Aptana Studio ', obecnie w wersji 3, która jest najlepsza wolny Platforma rozwoju sieci. Jest oparty na platformie Eclipse Framework, więc prawdopodobnie nie każdy ma gust. Myślę, że jest trochę powolny, dlatego kupiłem Coda

enter image description here


0

Najlepszą alternatywą WYSIWYG dla Dreamweaver dla OS X jest Kompozer .

Teraz, gdy Adobe przechodzi do chmury tylko dla swojego oprogramowania, nie chcę wydawać 200 dolarów rocznie na Dreamweaver. Znalazłem Kompozer do otwierania, zmiany, zapisywania moich aktualnych stron internetowych bez problemu. Czasem szybciej wprowadzam zmiany przez WYSIWYG niż przez kod, czasem przez kod.


0

Jeśli chcesz dzwonków i gwizdków (graficzny interfejs użytkownika, przyciski do wszystkiego, szablony projektów z gotowymi układami stron itp.), Istnieją alternatywy dla DW. Osobiście nie mogę znieść DW, ponieważ czuję, że tracę kontrolę nad wieloma aspektami procesu rozwoju, więc zwykle trzymam się wspomnianego edytora „Sublime Text”, ponieważ ma on dużą społeczność i wtyczki do robienia wszelkiego rodzaju rozwoju oparte na sieci i inne.

Wygodne korzystanie z tej funkcji zajmuje kilka godzin, a cała konfiguracja odbywa się w plikach tekstowych za pomocą JSON, ale jest naprawdę warta swojej ceny, ponieważ można korzystać z tej samej licencji (nawet synchronizować preferencje) między komputerami z systemem Windows, Linux i Mac. mieć.

Jeśli chcesz mieć gotowe szablony i rzeczy, możesz je obejrzeć Szybki tkacz

Ma kilka naprawdę fajnych funkcji, które sprawiają, że projektowanie stron internetowych jest kawałkiem ciasta.


-1

Jest także CodeKit . Jest nowy i nie jestem zbyt dobrze zaznajomiony z jego możliwościami, ale pomyślałem, że powinienem go dołączyć do kompletności.


CodeKit to dodatkowe narzędzie do tworzenia stron internetowych. Kompiluje LESS, SASS i inne języki. CodeKit w ogóle nie pasuje do pytania PO.
daviesgeek
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.