Czy korzystanie z 2 autoryzowanych komputerów w różnych domach jest legalne?


3

Chciałbym podzielić się moją muzyką z moją dziewczyną. Czy możemy udostępnić jeden identyfikator Apple?

Co tak naprawdę oznacza ?: „Apple jest dostawcą usługi iTunes, która pozwala kupować lub wypożyczać treści cyfrowe („ Produkty iTunes ”) do użytku końcowego, wyłącznie na warunkach określonych w niniejszej Umowie.” (Z warunków użytkowania Itunes)

Czy to oznacza, że ​​osoba, która jest właścicielem konta i kupuje muzykę, jest jedyną osobą, która może być „użytkownikiem końcowym”? Ponieważ jeśli udostępniam jedno konto mojej dziewczynie, ona (właściciel konta) miałaby prawo być użytkownikiem końcowym, ale czy mogłaby legalnie dać mi również część tego prawa? Przynajmniej na jeden z 5 komputerów, które może autoryzować?

(uwaga na przyszłe odpowiedzi: NIE jesteśmy w tym samym gospodarstwie domowym)

Odpowiedzi:


2

Jest to objęte sekcją ZASADY UŻYTKOWANIA w Warunkach korzystania z usługi iTunes , która w części brzmi:

ZASADY UŻYTKOWANIA

(i) Użytkownik jest upoważniony do korzystania z Produktów iTunes wyłącznie do osobistego, niekomercyjnego użytku.

(ii) Użytkownik jest uprawniony do korzystania z Produktów iTunes na pięciu urządzeniach autoryzowanych przez iTunes w dowolnym momencie, z wyjątkiem Wypożyczania treści (patrz poniżej).

(iii) Użytkownik będzie mógł przechowywać Produkty iTunes z maksymalnie pięciu różnych Kont jednocześnie na kompatybilnych urządzeniach, pod warunkiem, że każdy iPhone może synchronizować sygnały iTunes z tylko jednym urządzeniem autoryzowanym przez iTunes jednocześnie i synchronizować iPhone z inne urządzenie autoryzowane przez iTunes spowoduje usunięcie tonów z produktów iTunes przechowywanych na tym iPhonie.

Chociaż nie jestem prawnikiem i nie jest to porada prawna, nie widzę, gdzie ogranicza to użycie do jednej osoby, ani oświadczam, że wszystkie te urządzenia i autoryzowane komputery muszą być własnością lub być obsługiwane przez tylko jedną osobę.

Sugeruję uważne przeczytanie całej umowy prawnej, jeśli chcesz rozwiązać ją samodzielnie.


@RM Mam m trying to respect the artistprawa, więc naprawdę chcę zrozumieć, które prawa kupuję.
David Lemus

nie precyzuje tego w tej części, ale co z częścią umowy, którą zamieściłem? Chcę zrozumieć, co to naprawdę oznacza: S
David Lemus

@DavidLemus Ten akapit jest prostym streszczeniem tego, co zawiera pozostała część umowy. Ponownie przeczytaj ostatnią część „na warunkach określonych w niniejszej Umowie”. Zasadniczo oznacza to, że musisz zapoznać się z pozostałą częścią umowy, aby zrozumieć, co możesz zrobić jako użytkownik końcowy. W szczególności możesz konfigurować wiele komputerów za pomocą jednego konta i nie ma innych ograniczeń. Zazwyczaj „użytkownik końcowy” oznacza po prostu końcowego nabywcę - ta umowa nie obejmuje dystrybutorów, agentów, odsprzedawców, sklepów itp.
Adam Davis

1

Możesz użyć Home Sharing, aby udostępnić swoją muzykę. Na jabłko :

Funkcja Home Sharing umożliwia strumieniowe przesyłanie lub przesyłanie muzyki, filmów, programów telewizyjnych, aplikacji i innych treści między maksymalnie pięcioma autoryzowanymi komputerami w domu. Aby to zrobić, musisz włączyć Udostępnianie domowe na każdym komputerze przy użyciu tego samego Apple ID. Po skonfigurowaniu wszystkie biblioteki z komputerów, na których włączono opcję Home Sharing, pojawią się w obszarze SHARED w iTunes

tj Jabłko zachęca do dzielenia się swoją muzyką i innych zakupów z innymi w domu.


Ale nie mieszkamy w tym samym gospodarstwie domowym, więc nie mamy sieci lokalnej. Myślę, że to działa tylko w ten sposób.
David Lemus

@DavidLemus Ach, przepraszam, myślę, że za dużo założyłem! :-) Zastanów się więc nad moją odpowiedzią, aby zastosować się tylko w przypadku życia z przypadkiem. Jabłko specjalnie wykonane , że znacznie łatwe.
Chris W. Rea

ok, tak, poszedłeś za daleko haha. ale dzięki!
David Lemus
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.