Blokada obrotu ekranu wyłącza teraz głośnik iPada


11

Po uaktualnieniu iPada do wersji 4.2.1 przycisk blokady obrotu ekranu nie ma już żadnego wpływu na obrót ekranu. Zamiast tego wyłącza głośnik. Szukałem w ustawieniach, ale nie wydaje mi się, aby znaleźć sposób na zmianę tego zachowania.


Zabawne jest to, że pierwotnie miał to być przełącznik wyciszenia. Kiedy Colbert pokazał swojego (przedpremierowego) iPada w Grammy, ekran podskakiwał między krajobrazem a portretem. Wyobrażam sobie, że Steve Jobs ma atak paniki i woła zespół projektantów, żeby to naprawił.
Gregg B

Odpowiedzi:


11

Na iPadzie: Zrozumienie blokady obracania ekranu , Apple mówi:

Począwszy od iOS 4.2, przełącznik wcześniej używany do blokowania obrotu ekranu działa jako przełącznik ciszy dla powiadomień i dźwięków systemowych.

Do bani, prawda?

To jest nadal możliwe, aby zablokować obracanie ekranu na iPada (a artykuł wyjaśnia sposób); po prostu nie ma już rozwiązania sprzętowego.


Cóż, przynajmniej istnieje sposób na zablokowanie orientacji.
TGnat,

5

Według Ars Technica, iOS 4.3 da ci okienko preferencji do skonfigurowania tego na iPadzie (abyś mógł przywrócić blokadę obrotu).


To świetna wiadomość.
TGnat 13.01.11
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.