Czy iPod Nano 6G używa słuchawek jako anteny?


10

Niedawno otrzymałem iPoda Nano 6G na urodziny. Bardzo szybko odkryłem, że do odbioru radia potrzebne są słuchawki / wkładki douszne. Mój tata zaproponował pomysł, aby iPod używał słuchawek / wkładek dousznych jako anteny. Czy jego hipoteza jest poprawna?

  • Czy iPod Nano 6G używa słuchawek jako anteny?

Odpowiedzi:


7

Większość maleńkich radiotelefonów używa zestawu słuchawkowego jako anteny, a Apple wyraźnie to zaznacza .

Zwykłe głośniki i inne słuchawki działałyby podobnie, choć być może nie tak dobrze, jak para dostarczona z nano, ponieważ prawdopodobnie ma określoną długość, aby najlepiej odbierać transmisje FM.

Wszystkie przewody odbierają sygnały radiowe, a w zależności od konfiguracji i długości są lepsze lub gorsze niż inne przewody. W przypadku nano i podobnych radiotelefonów FM, które wykorzystują słuchawki jako anteny, używają filtrów do łączenia przechwyconego sygnału RF ze słuchawek z odbiornikiem FM. Filtry zwykle składają się z cewek indukcyjnych i kondensatorów i pozwalają tylko energii RF na wejście do odbiornika FM, jednocześnie blokując wyjście głośnika ze sterownika audio.

Sterownik audio może mieć podobne filtry, które blokują energię FM ze sterownika audio. Głośniki są filtrami naturalnymi - nie będą reagować na sygnały znacznie powyżej 20 kHz, a radio RF jest zbyt małe, aby zrobić różnicę, nawet jeśli działały przy częstotliwości 95 MHz.

Firma kablowa robi to samo, gdy wysyła do użytkownika telewizję cyfrową, telewizję analogową, usługi telefoniczne i internet, a użytkownik wysyła żądania zapłaty za obejrzenie oraz dane internetowe i głosowe. Wszystkie używają różnych pasm całkowitej przepustowości kabla i są oddzielone filtrami na każdym końcu, dzięki czemu odpowiednie dane trafiają we właściwe miejsce, mimo że wszystkie dzielą jeden przewód. Jeśli masz usługę internetową DSL i zdejmujesz filtry z telefonów, zauważysz dodatkowy hałas na linii - ponieważ teraz pozwalasz telefonowi odbierać sygnał DSL, który został zablokowany przez filtr.


Wow, to jedna odpowiedź. Dziękuję bardzo! Tak więc hipotetycznie można znaleźć sposób na podłączenie anteny (bez głośników) do gniazda słuchawkowego, a następnie odtworzenie dźwięku odbieranego przez złącze 30-stykowe, prawda?
fr00ty_l00ps

@CodeAdmiral Tak, ale musisz powiedzieć iPodowi, aby wysłał dźwięk do głośników stacji dokującej, a nie do zestawu słuchawkowego.
Adam Davis

POMYSŁ!!!!!!! Brzmi jak fajny projekt, który z pewnością poradzę sobie.
fr00ty_l00ps

8

Tak. Z tego dokumentu Apple KB :

[[]] IPod nano używa słuchawki lub przewodu słuchawkowego jako anteny, dlatego musisz podłączyć słuchawki lub przewód słuchawkowy do iPoda, aby odbierać sygnał radiowy.


Okej, to odpowiada na moje pytanie. Z dalszej ciekawości, jak wykorzystuje słuchawki / wkładki douszne jako antenę. Co się stanie, jeśli podłączysz zestaw głośników?
fr00ty_l00ps

Pokonałeś mnie! Ale to w porządku :)
gentmatt

@CodeAdmiral Nie wiem dokładnie. Myślę, że działa dobrze po podłączeniu do zestawu głośników, ponieważ działa nasz nano 5. generacji, ale ponieważ nie mam 6. generacji, nie mogę tego powiedzieć na pewno.
daviesgeek

@daviesgeek Dobra uwaga. (być może Stack Electrical Engineering może być pomysłem na odpowiedź na to pytanie ...) Czy masz pojęcie, czego iPod używa (część przewodu) do anteny?
fr00ty_l00ps

@CodeAdmiral Nie. I tak, możesz zapytać na innej stronie.
daviesgeek

3

Tak.

Z instrukcji iPoda nano (strona 29):

[[]] IPod nano wykorzystuje słuchawki lub przewód słuchawek jako antenę , dlatego musisz podłączyć słuchawki lub słuchawki do iPoda nano, aby odbierać sygnał radiowy.

Gdzie jest antena?

Gdzie jest antena? Jak uzyskać najlepszy możliwy odbiór radiowy?

Pilot do iPoda Radio używa słuchawek dousznych jako anteny. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, podłącz słuchawki douszne do portu słuchawek w pilocie zdalnego sterowania iPoda i całkowicie wyciągnij / rozpakuj kabel słuchawek . Jeśli podłączysz słuchawki do portu słuchawek w iPodzie, iPod Radio Remote nie będzie w stanie rozpoznać go jako anteny.

[ źródło: iPod Radio Remote - Często zadawane pytania ]


0

Podłączam mój 5. gen bezpośrednio do zestawu msr 400, bez probów. lepszy dźwięk przez mikser!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.