Jak cicho uruchomić komputer MacBook Air?


36

Podczas uruchamiania komputera MacBook Air wydaje głośny dźwięk startowy, chyba że wyciszyłem komputer przed ostatnim wyłączeniem.

Nie mogę jednak zagwarantować, że ostatnio wyciszyłem komputer przed zamknięciem, ponieważ udostępniam to powietrze innym osobom.

Jak mam cicho uruchomić komputer Mac?


2
Ciekawe, ale dlaczego się wyłączasz? Mój MBP nigdy nie został zamknięty z powodów innych niż aktualizacja sprzętu (pamięci)
EmmEff

3
Ponowne otwarcie - chodzi o powietrze i obejmuje nowy teren. Łączenie odpowiedzi jest złe dla strony ogólnie i dobrze jest mieć garść bliskich pytań - to jedno zdecydowanie nie jest dokładnym duplikatem drugiego. Zobacz, jak obie odpowiedzi tutaj różnią się od odpowiedzi na inne pytanie.
bmike

Odpowiedzi:


19

Podłączanie słuchawek było niegdyś szybkim i brudnym sposobem zapewnienia ciszy (w czasach sprzętu PPC).

Teraz dzwonek uruchamiania autotestu nadal korzysta z głośnika wewnętrznego, niezależnie od tego, czy używane jest gniazdo słuchawkowe, ale poniższa sztuczka będzie działać na starszych komputerach Mac. Jest przydatny w nowych Macach, o ile nie ustawisz Maca na automatyczne ponowne uruchamianie i nie zapomnisz o bieżącym zachowaniu i zrestartujesz go sam.

Mam wycięty wtyk gniazda słuchawkowego, którego używam, gdy jestem w miejscu, w którym hałas jest zabroniony bez względu na to, co zdecyduje oprogramowanie.

Możesz dostać wtyczkę bez przewodu za mniej niż 5 USD w sklepie takim jak Radio Shack, jeśli nie masz słuchawek, które możesz poświęcić lub przecięty przewód cię nie zadowala.

Po prostu nie można zmienić ustawienia wyciszenia / głośności NVRAM po wyłączeniu (lub uśpieniu) komputera Mac, więc nawet jeśli odpowiednio się przygotujesz, usłyszysz dźwięk, jeśli wszystko nie pójdzie zgodnie z planem po wyłączeniu.


3
Czy ta sztuczka będzie działać na komputerach Mac z procesorami Intel? Rozumiem, że działa tylko z PowerPC Mac i wcześniejszymi. Wiem, że moje komputery Mac Pro, MacBook Pro i Mac mini zawsze używają głośników wewnętrznych, nawet z czymś podłączonym do portu słuchawek.
joelseph

@joelseph Mój mini i Macbrook pro wyłączają głośniki wewnętrzne po podłączeniu zestawu słuchawkowego. Byłbym zainteresowany, gdybyś mógł podać nam numery modeli i wypróbować je, jeśli nadal masz je na wszelki wypadek. Podejrzewam, że można je skonfigurować w ten sposób, ale przy czystym systemie operacyjnym powinny przekierowywać dźwięk do zestawu słuchawkowego.
Adam Davis

@AdamDavis To nie działa na moim Macbooku Pro na początku 2011 roku i na moim Macbooku Pro w połowie 2007 roku.
gentmatt

3
Powinienem wyjaśnić, że tylko dzwonek startowy zawsze korzysta z głośników wewnętrznych, niezależnie od tego, czy wyjście audio komputera Mac jest ustawione na głośniki wewnętrzne, słuchawki, czy nawet cyfrowe. Zauważyłem to w przypadku wszystkich modeli Mac Pro, 5-6 różnych modeli MacBook Pro, dwóch minis Mac i komputera iMac. Właśnie zweryfikowałem zachowanie MacBooka Pro (17-calowy początek 2008 r.), MBP (17-calowy środek 2011 r.) I Mac mini (początek 2009 r.).
joelseph

@joelseph Ach, rozumiem, to ma sens. To dźwięk znaku firmowego firmy Apple, a oni chcą, żeby usłyszeli ...
Adam Davis

14

W przypadku systemu Snow Leopard i starszych wersji pobierz i zainstaluj „StartupSound.prefPane”, który zainstaluje okienko preferencji w ustawieniach systemu, aby umożliwić dostosowanie głośności uruchamiania i wyłączenie dźwięku uruchamiania:

http://www5e.biglobe.ne.jp/~arcana/StartupSound/BETA/index.en.html

Zauważ, że powyższe ma mieszane wyniki w Lion. Użytkownikom Lion zaleca się:

 1. Zaloguj się jako administrator i otwórz okno terminala

 2. Utwórz plik skryptowy do wyciszenia

  sudo nano /path/to/mute-on.sh

 3. Wpisz to jako treść, a po zakończeniu naciśnij klawisze Control + O, aby zapisać i kontroluj + X, aby wyjść:

  #!/bin/bash
  osascript -e 'set volume with output muted'

 4. Utwórz plik skryptowy do anulowania wyciszenia

  sudo nano /path/to/mute-off.sh

 5. Wpisz to jako treść, a po zakończeniu naciśnij klawisze Control + O, aby zapisać i kontroluj + X, aby wyjść:

  #!/bin/bash
  osascript -e 'set volume without output muted'

 6. Spraw, by oba pliki były wykonywalne:

  sudo chmod u+x /path/to/mute-on.sh
  sudo chmod u+x /path/to/mute-off.sh

 7. Sprawdź, czy jakieś haki już istnieją (zostaną one nadpisane, więc upewnij się, że są w porządku)

  sudo defaults read com.apple.loginwindow LoginHook
  sudo defaults read com.apple.loginwindow LogoutHook

 8. Dodaj haczyki do wyciszenia

  sudo defaults write com.apple.loginwindow LogoutHook /path/to/mute-on.sh
  sudo defaults write com.apple.loginwindow LoginHook /path/to/mute-off.sh

Uwagi:

 • /path/to/ to lokalizacja skryptów, których użyłem /Library/Scripts/
 • możesz pominąć wyciszenie haka logowania (tzn. każde wylogowanie wyciszy komputer), ale podoba mi się to w ten sposób, ponieważ zawsze mam dźwięk dostępny dokładnie na poziomie głośności, który ustawiłem ostatnim razem
 • root musi być właścicielem plików skryptowych - najłatwiejszym sposobem na osiągnięcie tego jest uruchomienie edytora z wiersza poleceń za pomocą sudo (w przeciwnym razie musisz przejść przez chown)
 • aby usunąć zaczepy, użyj następujących poleceń:

  sudo defaults delete com.apple.loginwindow LoginHook
  sudo defaults delete com.apple.loginwindow LogoutHook

( źródło )


2
Hak wylogowania nie uruchomi się, jeśli komputer Mac ulegnie awarii, pamięć NVRAM zostanie zresetowana lub nie będzie działać. To również nie pomaga, jeśli Mac jest po prostu uśpiony podczas odtwarzania dźwięku. To najlepsze, co możesz zrobić z oprogramowaniem, ale ciche słuchawki radzą sobie ze wszystkimi sytuacjami, w których nie chcesz hałasu.
bmike

Tyle że nowe komputery Mac (a może lew?) Nadal odtwarzają dźwięk startowy, nawet jeśli słuchawki są
włączone

^ Dziękuję! Działa doskonale - testowany na najnowszym Macbooku Pro Retina (listopad 2012) na MacOS X Lion 10.8.2
Artur Bodera

4

Jest to jedyna rzecz, która działała dla mnie w systemie OS X 10.8.5 (Mountain Lion) na komputerze Mac Mini ery z 2012 roku (procesor Intel Core i5). W Terminal.app wprowadź następujące polecenie:

sudo nvram SystemAudioVolume=%80

sudoPolecenie poprosi o podanie hasła logowania. Potrzebuje podwyższonych uprawnień, aby zaktualizować ustawienia NVRAM komputera Mac (odpowiednik systemu BIOS komputera Mac). Nie zniechęcaj się %80wartością. Rzeczywiście wyciszy dzwonek rozruchowy.

Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz, że chcesz ponownie włączyć dzwonek, usuń ustawienie z pamięci NVRAM za pomocą tego polecenia:

sudo nvram -d SystemAudioVolume

1
inne rozwiązania są zbyt złożone. Może z wyjątkiem słuchawek. Pracował dla mnie.
Thufir
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.