Ikony paska menu są ukrywane przez długie elementy paska menu


16

Czasami na moim Macbooku Pro, gdy mam wiele ikon na pasku menu, jeśli uruchomię aplikację, która ma wiele elementów menu, niektóre z tych ikon są automatycznie zasłaniane przez elementy menu.

Na przykład po uruchomieniu iTunes ikona Twittera jest zasłonięta ...

wprowadź opis zdjęcia tutaj

... ale jeśli przejdę do Findera (który ma mniej pozycji menu), ikona pojawi się ponownie

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy jest jakiś sposób, aby wyświetlić lub dotrzeć do tych zasłoniętych ikon bez konieczności przełączania się do aplikacji z krótszym paskiem menu?1
Przeprosiny. Jak tego nie widziałem pisząc pytanie :-(
binarybob

Odpowiedzi:7

Aplikacja o nazwie AccessMenuBarApps pozwala to zrobić, zasadniczo udostępniając skrót klawiaturowy do aplikacji bez elementów menu aplikacji. Jest bezpłatny, więc nie zaszkodzi spróbować.


+1 Dobre znalezisko, dzięki! Działa to całkiem dobrze, z drobnym wyjątkiem, że nie ma opcji, aby ukryć ikonę dokowania! Szczerze mówiąc, jestem trochę zaskoczony, że wraz z innymi zręcznymi funkcjami i sztuczkami w OS X, które nie mają opcji, powiedzmy, tymczasowego przesunięcia lub przesunięcia paska menu na bok. Być może dla większości ludzi to nie problem ...
binarybob


Niestety wydaje się to również całkowicie wyłączać pasek menu dla aplikacji, której ikona ma być ukryta. Prawdopodobnie tylko opakowanie GUI wokół sztuczki LSUIElement (EDYCJA: Readme.rtf bez dokowania potwierdza to)
binarybob

Więc prawie wyłącza aplikację? Prawdopodobnie jest to zatem ograniczenie interfejsu użytkownika Apple.
penguinrob

3

Trzymając klawisz polecenia, możesz przeciągać elementy paska menu i zmieniać ich kolejność. To mi tylko pomogło, kiedy przełączyłem się na aplikację, w której widziałem wymagany element paska menu, a następnie przesunąłem go daleko w prawo, aby móc go zobaczyć także w innej aplikacji.


1

BetterTouchTool ma akcję, która ukrywa wszystkie elementy menu.

Możesz przypisywać dowolne skróty klawiaturowe lub gesty myszy / touchpada.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

BetterTouchTool to oprogramowanie komercyjne (zapłać, co chcesz - minimum 3,99 USD). Podczas 45-dniowej fazy próbnej możesz korzystać ze wszystkich funkcji BTT.


0

NoMenuBar to darmowa aplikacja, której jedynym celem jest brak menu innych niż nazwa, dzięki czemu można się do niej przełączać i wyświetlać więcej ikon paska menu.

Nie jest to bezpośrednie rozwiązanie pytania (nie trzeba przełączać się na inną aplikację), ale pomogło mi zobaczyć więcej ikon, które nawet menu Findera były niejasne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.