Czy ktoś wie o zamienniku Findera?


20

Zaczynam nie lubić Findera. Czy ktoś wie o dobrym zamienniku Findera, czymś uniksowym lub Nexty, które nadal będzie działać ze wszystkimi aplikacjami Mac OS X?


5
Jak Unixy? Terminal jest tak samo jak Unixy zamiennikiem Findera!
Daniel

Coś, co działa jak na przykład WindowMaker lub CDE.
Andrew J. Brehm

Właściwie używam Terminala do wielu moich zadań. W większości przypadków jest to łatwiejsze i szybsze.
CoffeeRain

Odpowiedzi:


13

Jeśli chodzi o alternatywy Findera, istnieją dwie główne alternatywy.

Po pierwsze, masz TotalFinder . Wygląda bardzo podobnie do normalnego Findera, ale może zrobić znacznie więcej. Możesz kopiować / wklejać między oknami, możesz pracować z kartami lub podwójnym ekranem, ... To mój osobisty ulubiony. Używam go od wielu miesięcy.

Drugą alternatywą jest PathFinder . Nie mam żadnych osobistych doświadczeń z tym oprogramowaniem, ale kiedy patrzę na ich stronę internetową, ma też kilka fajnych funkcji.

Radzę więc sprawdzić te dwie opcje i mogę zasugerować TotalFinder!


TotalFinder jest dla przeciętnego użytkownika, podczas gdy PathFinder jest dla zaawansowanych użytkowników i zawiera wiele zalet linii poleceń.
Ɱark Ƭ

8

Terminal może brzmieć jak wyskakujący, ale jest tak uniksowy, jak to tylko możliwe, z ładunkiem wiersza poleceń. Aby lepiej zintegrować się z komputerem Mac, sprawdź openpolecenie, które może uruchamiać aplikacje lub otwierać pliki za pomocą wyznaczonej aplikacji.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


To miła odpowiedź! Trochę trudne, ale kiedy już to zrozumiesz, pokochasz to!
Michiel

Zastanawiam się, czy X11.app może być użyty jako zamiennik Findera.
Andrew J. Brehm

5

Jestem wielkim fanem ForkLift (bezpłatny okres próbny, 30 USD). To nie jest tanie, ale warto.

Jest to w zasadzie udoskonalona wersja Findera dla zaawansowanych użytkowników.
Polecam wypróbowanie wersji beta wersji 2.5 ; jest stabilny i ma pewne funkcje, których brakuje stabilnej wersji.

Kilka moich ulubionych funkcji

  • Okna z podwójnymi panelami
  • Zakładki
  • Przechowuj często używane „obszary robocze”
  • Zapisz i montuj zdalne połączenia
  • Pracuj z archiwami bez rozpakowywania ich

Jedną ze szczególnie uniksowych funkcji jest możliwość tworzenia „narzędzi”, które są skryptami powłoki do uruchamiania na wybranych plikach. wprowadź opis zdjęcia tutaj


A jeśli chcesz ustawić go jako nieco domyślną przeglądarkę plików, zobacz to pytanie, które ostatnio zadałem
apple.stackexchange.com/questions/45809/…

Nie wydaje mi się to „Unixy ani Nexty”.
Timothy Mueller-Harder

Funkcja narzędzi brzmi Unixy.
Andrew J. Brehm

3

Jak powiedział @DanielL, Terminal może być świetnym rozwiązaniem, jednak nie użyłbym do tego domyślnego terminala Apple, uruchomiłbym TermKit, ponieważ ma ładny interfejs graficzny pomimo jego terminalności. Używanie poleceń terminala i wpisywanie nazwy każdego pliku traci aspekt „znalezienia” Findera, w którym nacisk kładzie się mniej dokładnie na to, gdzie jest plik, zwłaszcza w systemie Mac OS Lion. Chociaż uzupełnianie tabulatorów częściowo to rozwiązuje, wciąż ma wiele do nadrobienia.

To jest TermKit


3

Używam zarówno TotalFindera, jak i PathFindera.

Jeśli chodzi o ogólne rzeczy typu Findera, uważam, że TotalFinder jest bardzo podobny do Findera z tą główną zaletą, że mają Tabs (tak!) I Dual Mode, gdzie masz dwa okna Findera obok siebie. Jest to świetne do przenoszenia plików między folderami.

PathFinder ma wiele bardziej zaawansowanych funkcji: Masz 4 panele (po 2 z każdej strony okna PathFinder), które możesz dostosować. Mam moje do pokazania:

1) Procesy - pokazuje wszystkie otwarte aplikacje

2) Ścieżka wyboru - pokazuje pełną ścieżkę do wybranego pliku / folderu

3) Najnowsze dokumenty

4) Ostatnie foldery

Pod oknem PathFinder możesz również ustawić różne opcje. Mam moje do pokazania:

1) Informacje - podobne do Uzyskaj informacje dla wybranego elementu

2) Podgląd - czyli podgląd wybranego elementu

Ledwo dotknąłem wszystkich funkcji PathFindera. Sprawdzić:

http://www.cocoatech.com/docs/pf/start

aby uzyskać więcej informacji o AppleScript i programowaniu dla PathFinder.

Konkluzja: Jeśli chcesz prostego rozszerzenia Findera, sugerowałbym TotalFinder. Jeśli jesteś programistą lub programistą, wybrałbym PathFinder.2

Być może nie to, co miałeś na myśli, ale coś w rodzaju „terminalu” używam Alfreda , który jest (IMHO) najlepszym w swojej klasie programem uruchamiającym aplikacje. Podstawowa wersja jest darmowa, ale podobało mi się tak dobrze, że wysłałem im około 45 USD za ich rodzinną wersję luksusowej rozszerzonej licencji plus dożywotnie bezpłatne aktualizacje. Istnieją również inne punkty cenowe.

W praktyce naciskasz klawisz skrótu i ​​zaczynasz wpisywać nazwę aplikacji, dokumentu, skryptu, strony internetowej, e-maila, cokolwiek, i wyświetla listę dziesięciu rzeczy, które według niego są ściśle dopasowane. Następnie wybierz jedną za pomocą myszy lub klawiszy skrótu. Następnie „uczy się” twojego skrótu i ​​następnym razem przenosi twój wybór na górę listy.

Robi też wiele innych rzeczy, takich jak nawigacja po folderach po naciśnięciu klawisza.

Nienawidzę czołgania się po Finderze w poszukiwaniu rzeczy, a nawet nie lubię korzystać z Doku. Z Alfredem jeżdżę około 50% za pomocą klawiatury.-1

To pytanie! Używamy Findera do organizowania i pobierania naszych plików. Co oznacza „zamiana Findera”, coś takiego jak TotalFinder, PathFinder,… lub naprawdę nowy sposób zarządzania naszymi plikami? Mam na myśli nową koncepcję, która może zastąpić główną funkcję Findera : zarządzanie naszymi informacjami.

Jeśli to jest pytanie, jeśli pytasz inaczej, poniższe mogą Cię zainteresować. Muszę być szczery, jestem również twórcą tej nowej koncepcji . Ale jeśli znasz dowolną aplikację, która wygląda jak moja, daj mi znać.

Finder używa Spacji do organizowania naszych plików. Przestrzeń jest podzielona na podprzestrzenie lub foldery. Alternatywnie lub jako uzupełnienie organizacji kosmicznej, ta nowa koncepcja wykorzystuje Czas do organizowania naszych informacji, tak jak robimy to w naszych mózgach. Cały dzień nagrywam za pomocą 5 zmysłów wiele informacji. Czy będę je archiwizować w folderach? Nie, po prostu przesuwam TimeCursor świadomości may, aby zapamiętać. Podobnie jak my, ta nowa koncepcja wykorzystuje nawigację czasową, a nie nawigację przestrzenną (jak Finder) w celu uzyskania informacji.

Oto prezentacja z nową koncepcją .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.