Czy obecne klawiatury Apple USB obsługują ładowanie iPada?


13

Jako nowy właściciel iPada było rozczarowanie, ale nie zaskakujące, gdy w prawym górnym rogu iPada połączyłem go przez USB z klawiaturą Apple od 2007 roku. na moim MacBooku Pro od 2010 roku ładuje iPada, więc wygląda na to, że moja klawiatura USB nie pobiera wystarczającej mocy.

Czy to coś, co Apple zaktualizowało / zmieniło w swojej klawiaturze USB, odkąd kupiłem moją w 2007 roku? Produkty są poza tym identyczne. Jeśli nie Apple, czy istnieją osoby trzecie, które mają klawiatury, które dostarczą niezbędną moc do naładowania iPada?

Odpowiedzi:


17

Tak, ale tylko z iPadem w trybie uśpienia.

IPad wymaga co najmniej 500mA z portu USB:

Urządzenia peryferyjne firmy Apple mogą żądać z portu więcej niż 500 mA (miliamperów) przy 5 V (woltach), aby działały lub aby umożliwić szybsze ładowanie . Takie urządzenia peryferyjne Apple obejmują:

  • iPad
  • iPhone
  • Klawiatura przewodowa Alluminum *

O klawiaturze przewodowej otrzymujemy informacje:

* Po podłączeniu do komputera obsługującego połączenie 1100 mA przy napięciu 5 V, pierwszy port na klawiaturze, do którego podłączone jest urządzenie lub urządzenie peryferyjne żądające standardowej mocy 500 mA, odbierze tę moc . W tym momencie 100 mA przy 5 V jest dostępne przez pozostały port na tej klawiaturze . Ta klawiatura nie obsługuje dodatkowej mocy z dwóch portów jednocześnie; żąda dodatkowej mocy z komputera, aby zapewnić zasilanie z obu jednego z dwóch portów, port sekund klawiatura otrzymuje standardową 500mA.

Uwaga: Komputery Apple i wyświetlacze, które zostały wprowadzone przed 2007 rokiem, obsługują tylko 500 mA przy 5 V z ich portów i nie oferują dodatkowej mocy.

[ źródło 1 z support.apple.com ]

Ponieważ klawiatury przewodowe mogą zapewnić minimum 500 mA wymagane przez iPada (podobnie jak starsze komputery Mac), powinno być możliwe zasilanie iPada. Nie może jednak zapewnić dodatkowego prądu, który pozwoliłby na szybsze ładowanie.

Ale nowy iPad może ładować się tylko w trybie uśpienia, gdy jest podłączony do koncentratora USB o niskiej mocy:

Najszybszym sposobem na ładowanie iPada jest dołączony zasilacz USB 10 W. iPad będzie ładował się, choć wolniej, po podłączeniu do komputera z portem USB dużej mocy (wiele najnowszych komputerów Mac) lub za pomocą zasilacza iPhone. Po podłączeniu do komputera przez standardowy port USB (większość komputerów PC lub starszych komputerów Mac) iPad ładuje się, ale tylko w trybie uśpienia. Upewnij się, że komputer jest włączony podczas ładowania iPada przez USB. Jeśli iPad jest podłączony do komputera, który jest wyłączony lub znajduje się w trybie uśpienia lub gotowości, bateria iPada będzie nadal się rozładowywać.

[ źródło 2 z support.apple.com ]


1
Dziękujemy za cofnięcie usunięcia odpowiedzi - oboje znaleźliśmy ten sam artykuł, ale jest to lepsza odpowiedź.
Kyle Cronin

Moja odpowiedź na pięść była trochę pomieszana - więc usunąłem ją podczas edycji, aby nie pomylić wszystkich.
gentmatt

2

To jest standard. Port USB klawiatury zapewnia wystarczającą moc dla myszy, ale niewystarczającą dla większości innych urządzeń.


2
Apple ma zwyczaj naginania zasad, jeśli chodzi o USB, w przeciwnym razie jak mogę ładować iPada bezpośrednio z mojego komputera?
Kyle Cronin

W rzeczywistości Apple wyśle ​​1100 mA do swoich klawiatur, aby upewnić się, że pierwsze podłączone urządzenie może uzyskać pełne 500 mA, które USB pozwala „zgodnie ze specyfikacją”
bmike

2

Patrząc na to z drugiej strony, iPady chcą znacznie więcej niż „standardowego” ładowania podczas działania i pokazują „brak ładowania”, aby poinformować, że chociaż zasilanie jest obecne, akumulator nie pobiera żadnego znaczącego ładowania, gdy nie śpi.

Artykuł Komputery i wyświetlacze Apple: Zasilanie urządzeń peryferyjnych przez USB to kanoniczna lista sytuacji, w których Apple wykrywa i wysyła więcej energii w dół, aby obsługiwać takie rzeczy jak superdrive MacBooka Air, iPada, a nawet iPhone'a i iPoda. podłączony bezpośrednio do wyświetlacza Apple lub komputera.


1

Klawiatura ma niezasilany koncentrator w środku i może dostarczyć tylko 100 mA prądu do dowolnego podłączonego urządzenia USB.

Najnowsze komputery Mac będą obsługiwać 1000 mA (1A), a niektóre najnowsze mogą obsługiwać 2000 mA (2A), ale ponieważ hub klawiatury tego nie robi, podłączone urządzenia będą nadal odbierać tylko 100 mA, czyli za mało, aby naładować iPada.

Nowsze koncentratory mogą obsługiwać dostarczanie większej mocy, gdy są podłączone do portów USB 1A lub 2A w komputerze, ale jest to bardzo nowy standard (i jest teraz standardem), więc jest mało prawdopodobne, aby znaleźć, nawet produkty Apple, które to robią jeszcze.

Możesz umieścić zasilany koncentrator USB pomiędzy nimi i uzyskać standardowy 500mA, ale jeśli chcesz szybkiego ładowania, musisz podłączyć go bezpośrednio do portu USB w komputerze.


Klawiatura może zapewnić 500mA, ale najwyraźniej to nie wystarczy.
Kyle Cronin

@KyleCronin Która to klawiatura? 500 mA wystarczy, aby ładować iPada bardzo powoli, gdy jest wyłączony, ale oczywiście, jeśli włączysz go, aby sprawdzić stan naładowania, przestanie ładować, ponieważ jest włączony. Pozostaw ją na jakiś czas podłączoną do zasilania, a zobaczysz, że% ładowania wzrośnie, jeśli twoja klawiatura dostarcza 500mA.
Adam Davis

Klawiatura Apple USB - patrz odpowiedź gentmatta
Kyle Cronin

1
W rzeczywistości Apple wyśle ​​1100 mA do swoich klawiatur, aby upewnić się, że pierwsze podłączone urządzenie może uzyskać pełne 500 mA, na które zezwala USB „zgodnie ze specyfikacją”. Pierwsze połączenie z klawiaturą Apple USB jest w rzeczywistości takie samo jak zasilany koncentrator. Drugie połączenie jest ograniczone do 100 mA, zwanego również prądem „poziomu myszy”.
bmike

0

Najlepszym rozwiązaniem dla dodatkowych portów USB na komputerze Mac jest zakup przedłużacza USB do podłączenia bezpośrednio do komputera Mac - w ten sposób otrzymasz cztery w pełni zasilane dodatkowe gniazda

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.