Zły odbiór WiFi podczas korzystania z zewnętrznego ekranu


3

Wiem, że to nie ma sensu (przynajmniej nie dla mnie), ale mam tutaj najdziwniejszą sytuację:

Na górze :
używam MacBooka Pro (połowa 2010 r.) Z procesorem i7 2,66 GHz i 4 GB pamięci DDR3. Zeszyt leży na moim biurku po prawej stronie. Podłączyłem 23-calowy ACD jako ekran zewnętrzny. Gdy ekran jest podłączony, pokrywa jest zamknięta.

Na dole :
AirPort Extreme (4. generacji), który wysyła sygnał (standard n) do mojego komputera Mac (i wszystkich innych urządzeń w naszym domu).

Z jakiegoś powodu po podłączeniu zewnętrznego ACD mam bardzo zły sygnał. Czasami siła sygnału spada nawet do 1. Ale po odłączeniu ACD i otwarciu pokrywy siła sygnału wzrasta do normalnych proporcji (40-80).

Nie mogę zrozumieć, dlaczego podłączenie ACD wpływa na siłę sygnału.
Czy możesz?

Odpowiedzi:


5

Mogę mieć dla ciebie odpowiedź.

Karta AirPort w tym modelu znajduje się w pobliżu przycisków odtwarzania / pauzy i głośności, a anteny są wbudowane w wyświetlacz. Po zamknięciu pokrywy anteny są skierowane na boki zamiast w górę.

Oprócz tego dodałeś dodatkową warstwę szkła i aluminium, aby blokować fale radiowe przesyłane z karty AirPort do AirPort Extreme. Prawdopodobnie jest to przyczyną problemu.

Naprawdę nie ma na to poprawki, ponieważ tak zaprojektowano MacBooka Pro.

Rozwiązaniem byłoby jednak pozostawienie otwartej pokrywy MacBooka Pro po podłączeniu do wyświetlacza. Jeśli wolisz, aby ekran główny był wyświetlaczem zewnętrznym, możesz zmienić, który ekran jest główny. Istnieje kilka całkiem dobrych instrukcji , które wyjaśniają, jak to zrobić.


1
Rzeczywiście. Udało się to bardzo dobrze! Jeszcze raz dziękuję
Michiel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.