Jak określić wymowy dla OS X Lion?


11

Funkcja zamiany tekstu na mowę w systemie Mac OS X Lion jest całkiem dobra, chociaż czasami brakuje jej poprawnej wymowy słowa.

Czy istnieje sposób określenia wymowy niektórych słów lub wyrażeń w Lion?

Załóżmy na przykład, że mój przyjaciel ma na imię „Tony”, a głos w OS X (Alex) wymawia Tony „tooney”. Czy jest sposób, aby ustawić Tony na wymawianie w taki sam sposób, jak Alex wymawia „Toe Nee”?


1
Wpisz to fonetycznie?
Ian C.

Odpowiedzi:


10

Otwórz Aplikacje> Usługi> Narzędzie VoiceOver i przejdź do Mowa> Wymowa. Dodaj napis „Tony” i wymów go jako „toe nee”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Co ciekawe, mój komputer z systemem 10.7.3 z głosem Alexa poprawnie wymawia Tony. Z tego powodu nie byłem w stanie przetestować tego rozwiązania, więc może nie działać.


Genialne, dokładnie to, czego szukałem. Mój komputer też to dobrze wymawia, wykorzystując to jako przykład. Twoje zdrowie!
element119,

Ach, jakoś mi tego brakowało. Jest też jakiś ukryty aplikacja gdzieś byłem tylko przy użyciu manipulować fonetyki dokładnych słów, a ja jestem bardzo zły, że nie mogę go nigdzie znaleźć!
Timothy Mueller-Harder

3
To nie wydaje się działać na terminal. Spróbuj uruchomić „say tony” w terminalu, a nie dostaniesz nowej wymowy ... i pomysłów, jak to zrobić?
Brad Parks

To świetna odpowiedź. Niestety nie działa. Czy czegoś brakuje? Jakieś polecenie, aby ustawić moje zmiany? Próbowałem zamknąć aplikacje i ponownie je otworzyć, a następnie spróbowałem ponownie uruchomić komputer, ale nie ma to wpływu. (Używam OSX 10.8.5 na moim komputerze Mac).

2
Narzędzie do nadawania głosu wpływa tylko na sposób, w jaki usługa nadawania głosu obsługuje wymowy, niestety nie wpływa na usługę zamiany tekstu na mowę (w tym saypolecenie w terminalu)
Tadhg McDonald-Jensen,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.