Jak wyłączyć Spotlight?


14

Jak mogę całkowicie wyłączyć Spotlight w Mac OS X Lion?

Zużywa dużo zasobów i tak naprawdę nigdy go nie używam, więc chcę to wyłączyć.

Jedyną funkcją, którą chciałbym zachować, jest ikona na pasku stanu, która pozwala mi uruchamiać aplikacje. Główną funkcją, którą chcę wyłączyć, jest indeksowanie każdego pliku na dysku twardym. Nigdy nie używam Spotlight do uzyskiwania dostępu do plików, używam go tylko do uruchamiania aplikacji.

Czy jest jakieś ryzyko związane z wyłączeniem? Czy istnieje zalecany przez Apple sposób jej wyłączenia?

Jak mam go ponownie włączyć, jeśli chcę?


Żadne przestępstwo nie oznaczało, ale jest to prawie to samo, co pytanie: „Uważam, że prawe płuco Mac OS X jest marnotrawstwem zasobów, jak mogę je bezpiecznie usunąć?” Lepiej nie rób tego. :)
Steven Fisher

1
@Steven: Tyle że nigdy nie używam Spotlight, więc dlaczego potrzebuję go, zużywając zasoby?
Sensowny

2
Nawet jeśli nie używasz Spotlight bezpośrednio, korzysta z niego stale rosnąca lista komponentów Mac OS X. Rzeczy takie jak Mac App Store, Time Machine, Mail. Nawet jeśli nie używasz go pośrednio w tej chwili, będziesz w przyszłości. A koszt zasobów po prostu nie jest tak wysoki: jak sądzę, zużywa około 5% twojego dysku twardego i indeksuje sprytnie, aby uniknąć problemów. Jeśli go wyłączysz, prawdopodobnie okaże się, że zaskakujące rzeczy nie będą działać w subtelny sposób, i tak naprawdę nic z tego nie zyskasz.
Steven Fisher

@StevenFisher: Ach, rozumiem ... Nie wiedziałem, że te aplikacje wykorzystują Spotlight za sceną. Dzięki za informację!
Sensowny

1
Jeśli Spotlight jest „prawym płucem” OS X, OS X musi być silnym palaczem. Spotlight jest często bezużyteczny, nie mogę znaleźć plików, gdy szukam dokładnej nazwy pliku!
Josh

Odpowiedzi:


20

Aby wyłączyć, otwórz Terminal i uruchom

sudo launchctl unload -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.metadata.mds.plist

Wyłącza to uruchamiającego się demona i utrzymuje go w działaniu. Możesz także uruchomić:

sudo mdutil -a -i off

ale patrząc na Internet w kilku miejscach, może to powodować błąd, np. „Serwer Spotlight jest wyłączony”

Jeśli jednak wyłączysz, będzie nadal używać starej pamięci podręcznej lub w ogóle nie będzie działać. Dlatego uruchamianie aplikacji, jak wspomniałeś, nie będzie już działać. Może także uszkodzić inne funkcje związane z systemem operacyjnym, takie jak Mac App Store (aby dowiedzieć się, co jest zainstalowane itp.) I LaunchPad.

Jeśli nadal potrzebujesz programu uruchamiającego aplikacje, możesz użyć aplikacji takich jak LaunchBar i Quicksilver .

Po obejrzeniu aktualizacji (zwłaszcza tego, jak zatrzymać jej indeksowanie) należy sprawdzić dwie rzeczy:

  • Czy korzystasz ze skanera antywirusowego lub innej aplikacji stale uzyskującej dostęp do plików na dysku? To zmusi światło punktowe do kontynuowania indeksowania. Winowajcą byłby również udział sieciowy.
  • Możesz także filtrować foldery, które powinien indeksować Spotlight, a konfigurując to, możesz ograniczyć ilość indeksowanych plików. Zrób to, przejdź do Preferencji systemowych -> Spotlight -> Prywatność.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ponowne włączenie byłoby uruchomione

sudo launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.metadata.mds.plist

lub

sudo mdutil -a -i on

Przepraszam, dodałem jeszcze kilka powiązanych rzeczy, nad którymi się zastanawiałem
Senseful

I zanim to zobaczyłem, dodałem już aktualizacje tego, co może złamać w Lionie. Zaktualizuje odpowiedź ponownie w celu ograniczenia.
jmlumpkin

Świetna odpowiedź! Akceptuję @ CajunLuke's, ponieważ obawiam się, że może zrujnuję coś w Lionie!
Sensowny

1
Tak, ale jestem zdezorientowany. Pytałeś o „całkowite wyłączenie”, co uznałem za zatrzymanie usługi , w porównaniu z zaakceptowaną odpowiedzią, która zawiera tylko blokowanie tego wszystkiego. Byłaby różnica. Rozumiem, że nie chcę niczego zepsuć, ale oba są bardzo łatwo odwracalne, a gdy zacznie się ponownie, ponownie dla ciebie. polecenie mdutil jest bardzo przydatne. Nie obejmuje również „ryzyka związanego z wyłączeniem”.
jmlumpkin

Masz rację, sformułowałem to w ten sposób, ale miałem nadzieję, że istnieje metoda zatwierdzona przez Apple, aby całkowicie ją wyłączyć bez potencjalnego popsucia. Ponieważ wydaje się, że nie istnieje, wolę korzystać z funkcji prywatności. Wydaje się, że polecenie mdutil może trwale wyłączyć Spotlight . Moją główną troską jest zapominanie, że użyłem tego polecenia, a następnie nie włączanie go ponownie przed instalacją aktualizacji, która wymaga włączenia tej funkcji, a następnie kończy się to jeszcze większym problemem.
Sensowny

8

Oprócz polecenia Terminal @ jmlumpkin możesz po prostu dodać cały dysk twardy do karty Prywatność w preferencjach Spotlight. Chciałbyś również dodać zewnętrzne dyski twarde, które regularnie podłączasz.

Obowiązuje to samo zastrzeżenie: nie będziesz mógł używać go jako programu uruchamiającego aplikacje, więc musisz zdobyć coś takiego jak Quicksilver lub LaunchBar.

Aby ponownie włączyć, wystarczy usunąć odpowiednie wpisy z listy na karcie Prywatność.


Niezła odpowiedź! Jest to świetne, ponieważ jest to zalecany sposób, aby to zrobić Apple (tj. Ponieważ mają one funkcję prywatności) i wydaje się, że powinienem być w stanie dodać wszystkie foldery oprócz folderu Aplikacje.
Sensowny

@Senseful Nie zapomnij, że w katalogu głównym dysku rozruchowego znajdują się ukryte katalogi. Mogą być trudne do dodania.
Cajunluke

Dodanie ich do Time Machine może być tak proste, jak to tylko możliwe. Po prostu przeciągnij folder / System.
jmlumpkin

@jmlumpkin Myślałam o /etc, /private, /usr, /.Trashesi tym podobne.
Cajunluke

1
@jmlumpkin Mówi „Czy chcesz również wykluczyć inne pliki zainstalowane w systemie Mac OS X, takie jak aplikacje systemowe i narzędzia UNIX?”
Cajunluke

0

W preferencjach systemowych pod ikoną „Spotlight” i zakładką „Wyniki wyszukiwania” możesz odznaczyć wszystkie kategorie z wyjątkiem aplikacji.


1
To nadal indeksowałoby lokalizacje.
jmlumpkin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.