Jak zmienić czułość wejścia mikrofonu na iPadzie 2?


Odpowiedzi:


1

Tak, można zmienić system czułości mikrofonu na iPadzie 2 i nowszych, ale o ile wiem, tylko dla zewnętrznych mikrofonów.

Aby dostosować poziom wejściowy audio, potrzebujesz dwóch rzeczy:

  • Apple 5 USD - GarageBand (nie wiem o darmowych aplikacjach, które mogą regulować poziom mikrofonu)
  • Zewnętrzny mikrofon: albo podłączony do gniazda mini (złącze słuchawkowe, takie jak białe słuchawki Apple), albo podłączony do 30-stykowego złącza Apple lub złącza Lightning za pomocą adaptera USB zestawu do podłączenia aparatu lub kabla adaptera Lightning-na-USB .

W sekcji nagrywania głosu GarageBand wybierz przycisk z wtyczką audio. W przypadku obsługiwanego urządzenia powinien zostać wyświetlony suwak poziomu wejścia audio i inne dodatkowe ustawienia, takie jak przełącznik monitora. Poziom wejściowy mikrofonu ustawiony w GarageBand, działa w całym systemie.

W zależności od natężenia prądu, jakiego potrzebuje mikrofon USB, może być tak, że iPad nie może dostarczyć wystarczającej energii do zasilania mikrofonu. W takim przypadku możesz użyć Griffin iMic lub zasilanego koncentratora USB. Mój Samson C01U działa idealnie bez żadnych dodatkowych wymagań dotyczących zasilania.


1
„Poziom wejściowy mikrofonu ustawiony w GarageBand, działa w całym systemie.” To dziwne, ale przetestowałem to i to prawda. Czy na przykład nie ma innego sposobu regulacji poziomu wejściowego z poziomu aplikacji Aparat / wideo?
endolith,

Tak, istnieją inne bezpłatne aplikacje, które mogą to dostosować. Voice Record Pro firmy Dayana Networks to jeden. Potwierdzono, że dostosowanie poziomu tam dostosowuje go w całym systemie, choć jest to niezręczny sposób. Jest więc co najmniej jeden, ale prawdopodobnie inne, które są lepsze.
endolith,

0

Możliwości wbudowanego mikrofonu są ograniczone. Powinieneś zbadać zakup mikrofonu innej firmy, a jeszcze lepiej interfejsu audio z przedwzmacniaczem mikrofonowym, do którego podłączasz mikrofon. Będzie to kosztować pieniądze, ale da ci znacznie większą kontrolę.

Szukaj produktów Tascam , Apogee , Line 6, IK Multimedia i Griffin .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.