Dlaczego usunięcie aplikacji Mac OS X pozostawia skrót w Launchpadzie?


3

Ilekroć usuwam aplikację z folderu Aplikacje, jej skrót pozostaje w Launchpadzie. Aby go usunąć, muszę go kliknąć (pojawia się znak zapytania), a następnie przeciągnąć do kosza. Czy to błąd, czy oznacza to, że robię coś złego?

Odpowiedzi:


4

Może to być błąd, ale myślę, że może to oznaczać uszkodzenie indeksu Spotlight.

Właśnie próbowałem usunąć Evernote z mojego folderu aplikacji. Po uwierzytelnieniu przeniesiono go do kosza. Następnie ponownie sprawdziłem starter i już go nie było. Następnie, gdy wyciągnąłem go z kosza i umieściłem z powrotem w folderze aplikacji. Ponownie uruchomiono starter, który pojawił się ponownie na ostatniej stronie. Jak w, działał zgodnie z oczekiwaniami tutaj.

Launchpad ma własną listę plików, które tam są itp. I dlatego istnieją narzędzia do modyfikacji, które pozwalają ci je edytować. Ale zakładam, że użyliby reflektora, aby „obejrzeć” folder aplikacji, aby dodać nowe elementy nie za pośrednictwem Mac App Store. Zakładam, że Spotlight, ponieważ jest to świetne narzędzie do pracy, instalując Lion robi ogromne ponowne indeksowanie spotlight, i często używają spotlight za kulisami.

Po pierwsze, sposób, w jaki widziałem online GUI, polega na tym (robię to z linii poleceń poniżej):

 1. W preferencjach systemu -> wyróżnienie -> Prywatność dodaj dysk, który chcesz ponownie indeksować
 2. Wyjdź z preferencji systemu
 3. Wyloguj się z sesji
 4. Zaloguj się jeszcze raz :-)
 5. W preferencjach systemu -> wyróżnienie -> Prywatność usuń dysk, który chcesz ponownie indeksować
 6. Poczekaj ... naprawdę długo. Powinieneś zobaczyć uruchomione mdworker i / lub mds

Osobiście zawsze robiłem to za pomocą wiersza poleceń .

 1. Uruchom „Terminal” (znajduje się w / Applications / Utilities /)
 2. W wierszu polecenia wpisz dokładnie: sudo mdutil -E /
 3. Zostaniesz poproszony o podanie hasła, podaj je, ponieważ to polecenie wymaga uruchomienia uprawnień administratora
 4. Otrzymasz komunikat potwierdzający, że indeks zostanie odbudowany
 5. Poczekaj, aż indeks zostanie zakończony przebudowywaniu, może to chwilę potrwać w zależności od rozmiaru dysku twardego, liczby plików itp.

Chociaż nie mogę znaleźć żadnej dokumentacji online, która w 100% potwierdza, że ​​Launchpad używa do tego Spotlight, byłby to pierwszy punkt, w którym szukałem twojego problemu.


Dziękuję za bardzo pouczającą odpowiedź. Jeśli Launchpad używa indeksu Spotlight, przebudowanie go może rzeczywiście pomóc. Spróbuję to również i zdam raport. Aha, i +1 za sugestię wiersza poleceń, właśnie nauczyłem się czegoś nowego!
ernes7a

1

Myślę, że oczekuje, że usuniesz aplikację bezpośrednio z LaunchPada. Launchpad w oczywisty sposób czyta swoją listę aplikacji oraz grupowanie folderów / układów z jakiegoś pliku konfiguracyjnego, więc po usunięciu aplikacji niekoniecznie miała ona szansę usunąć tę ikonę i związane z nią pozycjonowanie itp. Z konfiguracji.

Interesujące byłoby zobaczyć, jak często sprawdza usunięte pliki itp. Może to jednorazowy proces rozruchu lub logowania (być może możesz to przetestować, usuwając (lub przenosząc) aplikację i sprawdzając, czy ikona pozostaje po skutecznym ponownym uruchomieniu LaunchPada proces.

Najlepszym obejściem jest usunięcie bezpośrednio w programie LaunchPad. Powinno to usunąć aplikację z / aplikacji i całkowicie ją usunąć z konfiguracji LaunchPad.


Ciekawy. Tak jest w rzeczywistości, nie jest bardzo przyjazny dla użytkownika (ponieważ możliwe jest usuwanie aplikacji bezpośrednio z Launchpada, gdy są one pobierane z Mac App Store). Później pobawię się aplikacjami i sprawdzę, czy te skróty znikną po wylogowaniu lub ponownym uruchomieniu procesu Launchpad. Dzięki!
ernes7a
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.