Ikona górnego paska CrashPlan, jak ją zdobyć?


19

Mam dwa komputery Mac z systemem CrashPlan. W jednym z nich pewnego dnia na górnym pasku menu pojawiła się ikona CrashPlan, która informuje mnie, kiedy wykonywane są kopie zapasowe, ile kopii zapasowej itp. W drugim nie mam tej ikony. Wszelkie pomysły, jak to zrobić?

Odpowiedzi:


30

Czy na pewno zaznaczyłeś opcję pokazania jej na pasku menu?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Pamiętaj, aby kliknąć ikonę po zainstalowaniu, aby uzyskać preferencje.
afragen

Dziękuję Ci. Tego rodzaju konfiguracje to jedna z najgłupszych rzeczy, jakie widziałem.
tamimat

6

Alternatywnym, bardziej bezpośrednim sposobem dostępu do elementu paska menu Crashplan jest bezpośrednie uruchomienie go z pakietu Crashplan.app.

Znajduje się na /Applications/CrashPlan.app/Contents/Helpers/CrashPlan menu bar.app

Często wychodzę z paska menu i otwieram go ponownie, aby sprawdzić status Crashplana, ponieważ jest to znacznie szybsze niż uruchomienie pełnej aplikacji.


1

Myślę, że ta ikona została dodana w ostatniej aktualizacji. Powinien aktualizować się automatycznie, ale na mojej maszynie coś poszło nie tak podczas automatycznej aktualizacji, a mój Crashplan po cichu przestał działać (odkryłem tylko dlatego, że otrzymałem ten e-mail z informacją, że nie utworzono kopii zapasowej w ciągu ostatnich 3 dni). Ponowne uruchomienie mojego komputera rozwiązało problem, poprawne zastosowanie aktualizacji. Następnie zaczął wyświetlać ikonę paska menu.

Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy tak jest w Twoim przypadku, jest uruchomienie aplikacji Crashplan. Jeśli zawiesza się na zielonym logo z tekstem „Aktualizacja”, należy ponownie uruchomić komputer.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.