Klawiatura nie powtarza już naciśnięcia klawiszy


13

Chciałem tylko wprowadzić dane w miejscu, w którym naciskam klawisz, a włącza się funkcja automatycznego powtarzania, więc nie muszę naciskać klawisza 0 wiele razy, aby utworzyć długi numer.

10000000000000000000000000000

W przeszłości zawsze działało to bezbłędnie, ale nie robię tego często i nie jestem pewien, gdzie szukać dalej, aby dowiedzieć się, co może temu zapobiec.

klawiatura - preferencje systemowe

Przełączałem suwaki, aby zmienić opóźnienie powtarzania klawiszy, ale jedyną rzeczą, na której mogę zawiesić czapkę, jest to, że być może Lew wyłącza to dzięki nowej funkcji, w której przytrzymujesz klawisze (np. Samogłoski, ale także spółgłosek) aby uzyskać alternatywne znaki akcentowane.

szamienia się ßlub śczy ši tak dalej ....

Czy brakuje mi oczywistego ustawienia, czy jest to coś, co przeniosło się do ustawienia ukrytego, czy jest to po prostu błąd, że te formanty są nadal dostępne, ponieważ powtarzanie klawiszy jest teraz nieaktualne?

Komentarze są mile widziane, jeśli ktoś nie ma odpowiedzi, ale może podać szczegółowe informacje, gdzie to działa. Sprawdziłem dwa komputery Mac, więc chyba nie ma to związku z typem klawiatury ani metodą połączenia.


Odpowiedzi:


10

Akcentowany wybór postaci po przytrzymaniu klucza był jedną z drobnych rzeczy, które zmieniły się w Lion . Aby go wyłączyć, uruchom to w terminalu:

domyślnie zapisuje -g ApplePressAndHoldEnabled -bool false

Przyznaję jednak, że to dziwne, że w Preferencjach systemowych jest ustawienie, które wpływa tylko na zachowanie dostępne za pomocą defaults writepolecenia.


1
Zamierzam złożyć jeden komunikat o błędzie dotyczący opuszczenia tych elementów sterujących, ale odłączony od faktycznego przełącznika włączania / wyłączania. Dzięki!
bmike

2
Klawisze powtarzania klawiszy w Lion nadal wpływają na klawisze inne niż litery i cyfry - klawisze strzałek, return, delete, klawisze funkcyjne / sprzętowe, interpunkcja itp. Niektóre aplikacje, takie jak Terminal, nadal będą powtarzać znaki alfanumeryczne. Wydaje się dziwne, że znaki interpunkcyjne i „opcja” pozwalają na powtarzanie, ale nie na liczby, nawet jeśli nie ma liczb, które powodują wyskakujące okienko.
joelseph

1
Wow - kupa nieudokumentowanego bałaganu (zakładając, że nie mogę znaleźć tego udokumentowanego teraz, gdy znam domyślną komendę) - być może dlatego tak długo zajęło mi zauważenie, że terminal jest niezmieniony.
bmike

1
To polecenie wymaga ponownego uruchomienia, aby zadziałało.
stiemannkj1

1
Nieważne - nie naprawiło to aplikacji GUI. Gówno!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.