Dlaczego test sprzętu Apple (AHT) nie ładuje się po naciśnięciu klawisza D podczas uruchamiania systemu?


26

Kupiłem komputer MacBook Pro 15 "z końca 2011 r. Używany miesiąc temu. W momencie zakupu pomyślnie przeprowadziłem test sprzętu Apple .

Od tamtej pory zainstalowałem nowy dysk SSD i pamięć RAM na rynku wtórnym. Wygląda na to, że komputer działa normalnie (piszę na nim ten post), ale chciałbym uruchomić pełny test sprzętu, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Ale nie mogę go załadować do testu sprzętowego. Próbowałem przytrzymać Dprzed naciśnięciem przycisku zasilania, a także tuż przed pojawieniem się szarego ekranu. Jestem zdezorientowany, ponieważ robiłem to wcześniej bez żadnych problemów.

Czy jest coś oczywistego, że robię źle, czy jest sposób, aby sprawdzić problemy, które mogłyby powstrzymać AHT przed uruchomieniem?


Dodatkowe informacje autorstwa @gentmatt:

Ostatnim razem, gdy przeprowadzałem test sprzętu Apple, mój MacBook Pro działał w wersji 10.7.2. Na dzień dzisiejszy korzystam z wersji 10.7.3.

AHT załadowano nawet po zainstalowaniu niestandardowego dysku SSD i pamięci RAM. Ale nie tym razem.


2
Szczerze mówiąc, AHT to bezużyteczne śmieci. Nie warto stresować się, że nie działa.
Dan Barrett

Przypuszczam, że AHT ma pewne zastosowania, ale przede wszystkim chcę po prostu czasu, który spędziłem, próbując go użyć, a następnie próbując zobaczyć, co oznaczają wiadomości, jeśli rzeczywiście coś znajduje (lub radzi sobie z okazjonalnie fałszywie dodatnim wynikiem.) Lub co @DanBarrett powiedziany.
bmike

3
Zostawię to tutaj, bo to pomogło mi na dłuższą metę. Próbowałem to wszystko, D, cmd-D, option-D, nic nie działało, aż natknąłem się na ten link: github.com/upekkha/AppleHardwareTest . Po zainstalowaniu brakujących plików AHT, samo naciśnięcie Ddziałało na moim MacPro5,1.
favoretti

^^^ Ten komentarz powinien być zaakceptowanym rozwiązaniem.
hyperknot

Denerwuje mnie to, że nie jest jasne, czy D to shift + d czy tylko d. Jeśli jest to shift + d, dlaczego nikt tego tak nie nazywa :(
Trace

Odpowiedzi:


33

Naciśnięcie + Dtuż po naciśnięciu przycisku zasilania i przed pojawieniem się szarego ekranu działa na moim 15-calowym urządzeniu MBP z końca 2011 roku. Wymusza to test sprzętu internetowego, który zadziała nawet po utracie lokalnego oprogramowania do testowania sprzętu. ( Prawdopodobnie będzie działał przez Wi-Fi, ale masz większą szansę na sukces z Ethernetem.)


1
Działa również przez Wi
joscas

1
Mam komputer iMac w połowie 2011 r., Rozruch się nie udaje - i to nie jest „D”, które mówi Apple, ale Opcja-D, która rozpoczyna test sprzętu. Mogę połączyć się przez Ethernet lub WiFi.
JezC

Potwierdzam, że działa przez Wi-Fi i jest szybki do pobrania (kilka minut na niezbyt szybkie połączenie kablowe).
Foliovision,

6

To samo tutaj (podobny model MBP, te same mody). Dowiedziałem się, że Option + D załatwia sprawę. Jeśli jednak dostaniesz to, co widzę, AHT odpala, a następnie mówi, że nie obsługuje tego modelu maszyny. Nie zabawny interes, to Apple MBP (tutaj nie ma hackintosha), ale dodałem OCZ Vertex 3 i próbowałem zestawu pamięci RAM przed 8 GB (zapas) i post, bez różnicy.


1
Otrzymuję dokładnie ten sam problem: „AHT nie obsługuje tego komputera”. Myślę, że to oznacza, że ​​powinieneś uruchomić diagnostykę jabłek, ale z jakiegoś powodu zamiast tego zainstalowano AHT.
Zach

Option-D działał również dla mnie na początku 2011 17 MBP MBP. Mam tam pamięć RAM po sprzedaży i dysk SSD Samsung 840 512 GB i nie miałem problemów z przejściem do testu sprzętu Apple.
Foliovision,


1

Kliknij ponownie osadzony link - odpowiedź wykracza poza instrukcje dotyczące „normalnej” metody uruchamiania, której nie udało się:

Informacje dodatkowe
Test sprzętu Apple znajduje się na dyskach DVD dostarczanych z niektórymi komputerami Macintosh. Jeśli kopia na dysku twardym stanie się niedostępna, użyj dysków DVD, aby uruchomić Apple Hardware Test.

To powinno cię zabrać.

Jeśli korzystasz z Lion i nie masz zainstalowanych dysków DVD, spróbuj ponownie zainstalować starą pamięć RAM (zakładając, że ją masz) i uruchom AHT.


1
Założę się, że wiele osób nieumyślnie usunęło diagnostykę opartą na HD, nie zdając sobie z tego sprawy. Dziękujemy za zwrócenie uwagi na konieczność użycia oryginalnego nośnika, gdy oczekiwane klucze nie wzywają AHT podczas rozruchu.
bmike

1

Żeby sprawdzić, czy masz dostęp do Internetu podczas przeprowadzania testu sprzętu? Według twojego linku

Do korzystania z tej funkcji wymagane jest połączenie z Internetem przez Ethernet lub Wi-Fi.


Problemem jest - przynajmniej dla mnie - że nie uruchamia się w AHT, nie że nie mogę się połączyć.
Dave

Ostatnim razem, gdy robiłem AHT, połączenie internetowe zostało ustanowione przez Wi-Fi. Ale tym razem ani Wi-Fi, ani Ethernet nie będą działać.
gentmatt,

1

Mam MacBooka Pro 13 z początku 2011 r., W którym najpierw wymieniłem dysk twardy (całkowicie pusty i podzielony na partycje), następnie zainstalowałem Mountain Lion, a następnie uaktualniłem do Mavericks.

Problem składa się z dwóch części:

1) Zamiana surowego dysku twardego powoduje utratę ukrytej partycji diagnostycznej / odzyskiwania (której nigdy nie szukałem i która nie wydaje się być widoczna za pomocą Narzędzia dyskowego).

2) Artykuł Apple KB dotyczący testu sprzętu Apple - http://support.apple.com/en-us/HT201257 - wydaje się niepoprawny. Prawidłowa kolejność wywoływania AHT to:

OPCJA-D podczas restartu.

Wykonanie restartu i przytrzymanie OPTION-D ostatecznie spowodowało wyświetlenie ekranu „Internet Recovery”, a następnie automatycznie uruchomił sam AHT (osobliwy ekran w stylu OS9).


Opcja D i wprowadzenie hasła do Wi-Fi załatwiło sprawę. Fajny wygląd OS 8.
Foliovision,

0

Artykuł Apple KB jest niedokładny. Po wielu nieudanych próbach uruchomienia Apple Hardware Test na moim MacBooku Pro Early 2011 15 "odkryłem, że musisz przytrzymać Command + D podczas uruchamiania, a nie tylko D.


To nie działa na moim MBP.
gentmatt

David nie zwracał uwagi. Jak zauważyli inni, nie jest to zwykły D, nie jest to Command-D, ale opcja-D na MBP 2011 (mój ma 17 cali).
Foliovision,

Command-D nie działało dla mnie. Jeśli chodzi o opcję D, według Apple , opcja D służy do ładowania jej przez Internet. Niestety, to też nie działa, przynajmniej dla mnie. Tryb jednoosobowy (polecenie-S) i pełny tryb (polecenie-V) działają jednocześnie. Chciałbym, żeby mieli opcję menu, aby wybrać, co robić dalej.
lipes

0

Większość wczesnych komputerów Mac - PRE 2011 lub 10.6.3 Biały dysk detaliczny (taki, który został dostarczony z komputerem Mac) zainstalował PIERWSZY… ZANIM Uruchamianie z wciśniętym klawiszem D!


1
Może to być lepsze jako edycja, aby istniejąca odpowiedź, która mówi, że rozruch z wciśniętym klawiszem D jest bardziej kompletna
bmike

3
Czy mógłbyś przeredagować swój post? Trudno mi to zrozumieć.
gentmatt,

0

Z podobną sytuacją natknąłem się na moją mac-mini z połowy 2011 roku (z klawiaturą / myszą bez komputera Mac i zaktualizowaną pamięcią RAM) Po naciśnięciu „D” przy uruchomieniu wyszukuje internet, ostatecznie prosząc o wybranie połączenia Wi-Fi (choć nie są wyświetlane żadne dostępne połączenia). Istnieje możliwość określenia nazwy i hasła punktu dostępu Wi-Fi, ale dla mnie po wprowadzeniu poświadczeń ikona oczekiwania ciągle się obracała. Na szczęście udało mi się go uruchomić za pomocą kabla Ethernet.


0

Przekreślony „D” i Command + D. Opcja + D również dla mnie działała. Późna 11 MacBook Pro 15.


Jestem też na 2011 MBP, mój ma 17 cali. Opcja D podczas uruchamiania dała mi również test sprzętowy. Dzięki.
Foliovision,

0

Alt + D za pomocą klawiatury systemu Windows.


Klawiatura systemu Windows nie wpływa na kombinację klawiszy; czy możesz rozszerzyć swoją odpowiedź, aby wyjaśnić dalej?
grg

2
Korzystanie z klawiatury systemu Windows wpływa na kombinację klawiszy. Klawiatura systemu Windows nie ma klawisza określanego jako „opcja”. Alt + D to poprawna kombinacja na klawiaturze systemu Windows.
andynormancx

Jest tak, a klawisz opcji na klawiaturze OS X jest również określany jako „klawisz Alt” lub „Alt / klawisz opcji” oprócz „klawisza opcji”. Prawdopodobnie dlatego napisano „alt” na tym ważnym klawiszu na większości klawiatur Apple.
MiB
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.