Czy eksportować informacje z biblioteki muzycznej iTunes (album, wykonawca, nazwy utworów) do formatu CSV lub arkusza kalkulacyjnego?


11

Czy istnieje sposób na eksport informacji o albumie / ścieżce z biblioteki muzycznej iTunes do, powiedzmy, pliku wartości rozdzielanych przecinkami (CSV) lub innego formatu przyjaznego dla arkusza kalkulacyjnego?

Chciałbym móc zrobić migawkę przynajmniej podstawowych metadanych - nazwy wykonawcy, nazwy albumu i nazwy utworu - i skopiować do arkusza kalkulacyjnego lub oprogramowania bazy danych w celach informacyjnych, czyszczenia i analizy. (Jeśli chcesz nazwać mnie kujonem muzycznym za chęć gromadzenia danych na temat mojej kolekcji płyt CD, śmiało! :-)

Czy istnieje sposób na taki eksport metadanych w samym iTunes, czy może istnieć narzędzie innej firmy, które może wyodrębnić takie informacje z pamięci biblioteki iTunes? A może masz własny szybki i brudny skrypt homebrew, który możesz udostępnić tutaj?

Zdaję sobie sprawę, że XML znajduje się gdzieś w trzewiach mojej biblioteki iTunes, i jestem też programistą, ale mam nadzieję, że ktoś już wymyślił to koło.

Dzięki!

Odpowiedzi:


18

Upewnij się, że wszystkie kolumny, dla których chcesz uzyskać metadane, są widoczne na liście odtwarzania lub w bibliotece, którą oglądasz. Następnie wybierz żądane melodie za pomocą opcji shift-kliknij lub -kliknij albo cokolwiek innego:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie naciśnij +, Caby skopiować. Umożliwi to wklejenie tego, co jest widoczne na liście odtwarzania iTunes, do dowolnego rodzaju arkusza kalkulacyjnego:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nie będzie dla ciebie oznaczać kolumn, ale szybko załatwi sprawę.


Huh, nawet tego nie wziął pod uwagę. Niezła odpowiedź!
Kyle Cronin

@Kyle Widziałem pytanie i powiedziałem głośno w moim mieszkaniu do nikogo: „Och, faktycznie wiem o tym!”
łódź do włosów

1
Testowałem to i działa świetnie nawet dla kilkuset wierszy, ale nie mogę sprawić, aby działał znacznie dalej. Jeśli OP chce przeprowadzić analizę całej swojej biblioteki, może chcieć skorzystać z mojej metody.
Kyle Cronin

@KyleCronin Nie jestem zaskoczony. Wyobrażam sobie, że ta funkcjonalność jest używana głównie do robienia takich rzeczy, jak sporządzanie notatek liniowych dla nagranych płyt CD i tym podobne.
łódka do włosów

1
FWIW, byłem w stanie wyeksportować wszystkie ~ 1500 wierszy w bibliotece iTunes mojego Maca i wszystkie ~ 16000 wierszy w mojej bibliotece iTunes Windows. Ponadto użyłem Cmd-A (Windows: Ctrl-A ), aby zaznaczyć wszystkie wiersze zamiast myszy. Nadal mogę uciekać się do metody Kyle'a, aby zautomatyzować to i uzyskać zamiast tego surowe bity. Obie odpowiedzi są doskonałe.
Chris W. Rea

12

Możesz zrobić Plik -> Biblioteka -> Eksportuj bibliotekę i uzyskać plik XML metadanych biblioteki. Z tego miejsca programista może stosunkowo łatwo przekonwertować dane XML na CSV, arkusz kalkulacyjny lub bazę danych.

Na przykład zrobiłem ten szybki skrypt Ruby w około 10 minut, aby pobrać wykonawcę, album i nazwy ścieżek z pliku XML i wygenerować plik CSV. Pamiętaj, że będzie pasować tylko do ścieżek, które zawierają wszystkie 3 informacje, i że plik biblioteki musi mieć nazwę „Library.xml” w bieżącym katalogu:

require 'csv'

track = /<key>Name<\/key><string>(.*)<\/string>[.\s]*<key>Artist<\/key><string>(.*)<\/string>[.\s]*<key>Album<\/key><string>(.*)<\/string>/

file = File.open("Library.xml", "r")
contents = file.read

out = CSV.open("Library.csv", "w")

contents.scan(track) do |match|
  out << match
end

3

W przypadku ulepszeń / narzędzi do pracy z programami iTunes prawdopodobnie pierwszym miejscem, do którego należy przejść, są Applescripts Douga dla iTunes . Jest tu wiele przydatnych skryptów.

Na stronie Eksportowanie informacji znajduje się ten skrypt, który eksportuje informacje o ścieżce jako plik tekstowy.

Skrypt ten zapisze do pliku tekstowego dyskretną listę alfabetyczną wybranych albumów, wykonawców, wykonawców albumów, kompozytorów, gatunków, programów lub nazw utworów w iTunes.


1

Jeszcze jedna opcja: exiftool wyodrębni również tagi ID3 z plików muzycznych. Jedną z wielu opcji jest umieszczenie ich w pliku CSV, po jednym wierszu na plik wejściowy. Możesz również ograniczyć, które tagi będą ciągnąć.


0

Jednym ze sposobów jest utworzenie listy odtwarzania ze wszystkimi utworami. Następnie eksportujesz listę odtwarzania jako plik tekstowy. Następnie przeciągnij plik tekstowy do programu Excel, a wszystkie informacje powinny być uporządkowane. Następnie możesz zapisać arkusz programu Excel jako plik CSV.


-2

Proszę rozważyć wypróbowanie www.iTunesStats.com. Jest to napisany przeze mnie skrypt Visual Basic, który zapętla się przez bibliotekę iTunes i udostępnia plik tekstowy ze wszystkimi rodzajami statystyk. Następnie umieszcza te statystyki w pliku .csv, aby zachować je przez długi czas.


Może to być naprawdę interesująca odpowiedź na problem, ale cierpi z powodu: 1) braku przykładowego wyniku, który pokazuje w szczególności, w jaki sposób odpowiada na zadane pytanie; oraz 2) instrukcje dotyczące sposobu użycia go na komputerze Mac (pamiętaj, że jest to witryna Apple, a iTunes działa na komputerach z systemem Windows i Apple). Jeśli dodasz więcej szczegółów, może się okazać, że nie przyciągasz głosów.
Ian C.

Jeśli umieścisz Visual Basic w pliku Excel, będzie on również działał na większości wersji Maca pakietu Office. LibreOffice może otworzyć plik Excel, ale nie jestem pewien, czy można uruchomić VBA.
WGroleau,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.