Czy mogę używać mojego iPhone'a jako hotspotu na Wi-Fi (zamiast 3G / 4G)?


12

Chciałbym użyć mojego zepsutego iPhone'a jako hotspotu dla mojego MacBooka. Działa dobrze, gdy mój Internet 3G jest włączony. Ale kiedy go wyłączę, menu hotspotu staje się niedostępne ... nawet jeśli mój iPhone jest podłączony do sieci Wi-Fi.

Wyłączyłem 3G, aby upewnić się, że nie będzie korzystać z mojego abonamentu danych 3G.

Czy mogę używać mojego iPhone'a jako hotspotu w Wi-Fi (zamiast 3G)?


Kolejny powód, dla którego jest potrzebny: niektóre sieci są bardzo bezpieczne i wymagają najpierw dodania adresu Mac. Jeśli potrzebujesz tymczasowo Wi-Fi na oddzielnym urządzeniu, które już jest na nim, możesz uwiązać je, jak wspomniano, niż próbować uzyskać uprawnienia Wi-Fi.
gagarwa

Odpowiedzi:


12

Możesz to zrobić za pomocą tetheringu przez USB lub Bluetooth na urządzeniach iOS z uszkodzonym więzieniem za pomocą aplikacji takiej jak MyWi . Istnieje wiele innych aplikacji jailbreak dla tej funkcji, więc warto się rozejrzeć.

Niektórzy będą dzielić tylko połączenie internetowe 3G, ale rozumiem, że inni będą udostępniać dowolne połączenie internetowe przez USB lub bluetooth.

Tetheringu Wi-Fi nie można używać do łączenia komputera z siecią Wi-Fi, o której telefon wie.

Punkt aktywny tworzy nową sieć bezprzewodową, ale iPhone może łączyć się tylko z jedną siecią bezprzewodową naraz. Nie może połączyć się z siecią bezprzewodową z Internetem i stworzyć własnej sieci bezprzewodowej do udostępniania.

Ponieważ iPhone jest w sieci bezprzewodowej, możesz podłączyć komputer do tej samej sieci, ponieważ prawdopodobnie będzie w zasięgu.


Zakładasz, że drugi komputer ma kartę bezprzewodową ... co nie jest prawdą. W przeciwnym razie podłączę się bezpośrednio!
Maxime

@ Maxime Ah, rozumiem co mówisz. Zaktualizuję moją odpowiedź.
Adam Davis

4

Według KB wsparcia Apple :

Nie można używać połączenia Wi-Fi do łączenia się z Internetem, gdy inne urządzenia używają Wi-Fi do osobistego hotspotu. Możesz udostępniać tylko komórkowe połączenie danych; nie można udostępniać połączenia Wi-Fi.

Ta KB wspomina obsługę hotspotów według urządzeń:

Tabela hotspotów iOS

Chociaż te informacje pomocy technicznej Apple mogą nie mieć zastosowania do urządzeń zepsutych w więzieniu, są przydatne w celach informacyjnych.


Telefon (z pewnością telefony z Androidem) może służyć jako punkt dostępowy za pomocą radia Wi-Fi. Połączone urządzenia mogą komunikować się z Internetem lub ze sobą (np. Ściągając strumień aparatu z telefonu) i nie widzę absolutnie żadnego powodu, dla którego nie jest to uzasadniony przypadek użycia. To prawda, że ​​zaawansowani użytkownicy są prawdopodobnie jedynymi, którzy rozumieją pracę w sieci - ale dziwne jest, że Apple wymaga danych komórkowych, aby rozgłaszać ruch lokalny między maszynami w swojej własnej sieci, gdy służy jako punkt dostępu. ZAWIEŚĆ.
Mysticpest
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.