Czy mogę wyłączyć ekran za pomocą skrótu klawiaturowego?


18

Jednym z pierwszych dostosowań, jakie wprowadzam w systemie Windows, jest zainstalowanie WinBubble, niesamowitego oprogramowania, które pozwala mi dodać opcję menu prawym przyciskiem myszy na pulpicie: „Wyłącz monitor”. To naprawdę niesamowite.

Teraz, gdy coraz częściej używam komputerów Mac, chcę wiedzieć, jak to zrobić na komputerze Mac. Ale zamiast używać myszy (tak, jestem facetem od klawiatury), chcę używać klawiatury.

Czy mogę wyłączyć ekran za pomocą skrótu klawiaturowego? Myślę o AppleScript - ale coś prostszego jest zdecydowanie lepsze.

Odpowiedzi:


28

Control + Shift + Power Dla obecnych układów klawiatury Mac. Control + Shift + Eject działa na starszych układach klawiatury, które nadal zawierają klawisz Eject.

Ta strona wyjaśnia również niektóre alternatywne rozwiązania.

Ponadto, jeśli masz opcję „Wymagaj hasła po uśpieniu lub uruchomieniu wygaszacza ekranu” ustawioną natychmiast w Preferencjach systemowych -> Bezpieczeństwo i prywatność , poprosi o podanie hasła po wykonaniu tej czynności.


1
to wykończenie zdjęcia!
Adam Eberbach

Łał. Dwie odpowiedzi w odstępie 11 sekund. Będę musiał ci to dać. Czy mogę zapytać, gdzie to znalazłeś? Przejrzałem listę skrótów klawiaturowych Apple'a i znalazłem nada. Jednak nie mogę dać ci odpowiedzi przez 11 minut.
JavaAndCSharp

2
Oto artykuł Apple z tymi skrótami - support.apple.com/kb/HT2448 Myślę jednak, że znalazłem to przez przypadek.
penguinrob

Znaleziono mój na Mac OS X Wskazówki.
Adam Eberbach

1
Nie działa to w przypadku nowych komputerów Mac bez klucza wysuwania. Nie jestem pewien, co robi, tylko wskazując, że niektóre komputery Mac nie mogą wykonać tej operacji po wyjęciu z pudełka.
bmike

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.