Czy mogę przesunąć górny pasek menu?


12

Jako użytkownik systemu Windows / Fedora / Mac / Ubuntu pasek menu u góry ekranu zawsze mnie denerwował. Nie znika i nie można go przenieść. Kilka razy próbowałem go wyciągnąć na próżno. Po prawej wyglądałby tak ładnie, jak mój pasek zadań.

Ale po osiągnięciu sukcesu w zadawaniu innych pytań, które uważałem za niemożliwe, postanowiłem zadać je tutaj, aby sprawdzić, czy ktoś wie jak. Bez zbędnych ceregieli:

Jak mogę przenieść górny pasek menu w Mac OS X?


1
Dlaczego miałbyś to zrobić? Pasek menu nie ma funkcji paska zadań (uruchamiania aplikacji), a menu aplikacji systemu Windows / Linux są zwykle na górze, więc czy nie ma sensu, aby pasek menu był na górze?
Alexander - Przywróć Monikę

14
Obróć monitor na bok. Problem rozwiązany.
Daniel

7
@Daniel L: Wow! Zadziałało! Teraz następne pytanie: Dlaczego wszystkie moje ikony są na boki?
JavaAndCSharp

8
To Pisanka specjalnie posadzona dla osób, które chcą paska menu z boku. Ćśśś, nie mów nikomu.
Daniel

1
@CousinCocaine Jestem dużym użytkownikiem Linuksa, ale krytyczne aplikacje, w tym VPN JuniperNetworks i Webex, nie są dobrze obsługiwane lub wcale nie są obsługiwane. A OS / X ma świetne aplikacje dla programistów. Nie wyklucza to mojej niechęci do zmarnowanej nieruchomości i słabego wsparcia dla klawiatury / mnemoniki. Będziemy wdzięczni za wszelkie sugestie dotyczące poprawy w systemie OS / X (nie w X Window).
javadba

Odpowiedzi:


3

Myślę, że jedynym ruchem paska menu, który możesz zrobić, jest przejście z jednego monitora na drugi.

SecondBar daje ci, no cóż, drugi pasek menu. Można go przeciągać, więc możesz ustawić go na środku lub na dole ekranu, ale nie mogę zmusić go do zmiany orientacji, aby poruszał się pionowo po prawej stronie.


2
Aww, cholera. Teraz moja wizja Apple.SE jako miejsca, w którym wszystko ma odpowiedź, jest zrujnowana. :(
JavaAndCSharp

2
@JavaAndCSharp Rozbił się na ziemi jak wiele iPadów.
Adam Davis

Dam to dzień i sprawdzę, czy ktoś się z czymś pojawi. Następnie otrzymasz zielony czek.
JavaAndCSharp

3
JavaAndCSharp, wszystko MÓWI tutaj odpowiedź. Odpowiedź jest taka, że ​​pasek menu Mac został naprawiony u góry ekranu od 1984 roku i nie można go przenieść. Apple wynalazł pasek menu i rozwijane menu za pomocą poleceń, więc ustanowili tę konwencję i nigdy z niej nie odstąpili. Z kolei Windows, około 1987 r., Został zaprojektowany tak, aby każda aplikacja miała własny pasek menu we własnym oknie, które można było przenosić.

1
@Wheat Williams: Miałem na myśli zadowalającą odpowiedź. Teraz pozwól mi płakać w kącie z moim nieprzenoszalnym paskiem menu. :(
JavaAndCSharp

5

Górnego paska menu nie można przenosić od pierwszej wersji MacOS i późniejszych Mac OS X.

Nie możesz go przenieść (możesz go przeciągnąć na zewnętrzny wyświetlacz, jeśli go masz).


3
Pomyśl inaczej ... świetnie ..
javadba,

@javadba jest tak różny, że Ubuntu Linux również poszedł w tym samym kierunku.
Martin Marconcini,

Mam kilka laptopów ubuntu, z których wszystkie zmieniłem górny pasek menu na (a) po lewej stronie i (b) autohide. Więc o czym ty mówisz? Chodzi o to, że można go skonfigurować w Ubuntu.
javadba,

Chodzi o to, że jeśli nie podoba ci się sposób, w jaki OS X robi rzeczy, po prostu używasz czegoś innego, zamiast pozostawiać bezsensowne ranty, o które tak naprawdę nikogo nie obchodzi :)
Martin Marconcini,

1
Nie „zrezygnowałem” z tego, że te dwie kwestie można rozwiązać - dlatego moje dalsze komentarze.
javadba

5

Nie można zmienić pozycji paska menu, ale można go skonfigurować tak, aby ukrywał się w stanie bezczynności, zaznaczając opcję „Automatycznie ukryj i pokaż pasek menu” na karcie Ogólne w Preferencjach systemowych. Zrzut ekranu podany w celu dalszego wyjaśnienia.wprowadź opis zdjęcia tutaj


2

Jak wspomniano w innych odpowiedziach, paska menu nie można niestety przenieść . Jednak - jak w El Capitan - można to ukryć !

Jest w General | Appearance | Automatically hide and show the menu bar:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Brak górnego paska menu!

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Doceniam tę dodatkową pionową nieruchomość, a także zmniejszoną rozproszenie wizualne.


0

Nie możesz

przesuń pasek menu na górę aplikacji. Jest to zaprojektowana funkcja z oryginalnej metafory pulpitu . Zapewnia to zarówno ergonomię (szybsze przejście do ustalonej lokalizacji), jak i funkcję bezpieczeństwa (ten obszar jest chroniony, a zatem nigdy nie może zostać ukryty).

Możesz

przenieś klawiaturę na pasek menu:

ctrl ^+F2

i stamtąd uzyskaj dostęp do dowolnej pozycji menu bez dotykania gładzika i szybciej niż jakikolwiek uzależniony od myszy.


Jest to funkcja „nie znasz nic lepszego”. Dawno temu zapamiętałem wszystkie elementy menu z mojego IDE i zajmuje to cenną przestrzeń pionową. W każdym razie nikt w tym wątku nie podjął takiej decyzji.
javadba

Możesz. Ty tylko nie wiesz jak.
CousinCocaine

0

Możesz przytrzymać ⌘ Commandpodczas przenoszenia ikon, ale działałoby to tylko dla pasków utworzonych przez Apple.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.