Czy iPad zużywa więcej energii baterii, gdy otwartych jest wiele aplikacji?


9

Czy iPad zużywa więcej energii baterii, gdy otwartych jest wiele aplikacji, w porównaniu z, powiedzmy, mając w pamięci tylko jedną aplikację?

Jeśli istnieją różnice między różnymi wersjami iPada, szukam odpowiedzi na nowy iPad.

Odpowiedzi:


13

W normalnych okolicznościach tylko jedna aplikacja jest na pierwszym planie i faktycznie działa. Oczywiście to, co robi ta aplikacja, może mieć duży wpływ na żywotność baterii.

Inne aplikacje mogą być wielozadaniowe, ale tylko w bardzo szczególnych okolicznościach - jest to rzadkie. Większość aplikacji faktycznie nic nie robi, więc warunkowo odpowiedź brzmi „nie”.

Po dotknięciu przycisku strony głównej aplikacja na pierwszym planie otrzymuje zestaw wiadomości, które pozwalają jej się przygotować, a następnie przejść do trybu tła. Aplikacja nie musi się całkowicie kończyć, ale też nie działa. Domyślnie aplikacje mogą nie działać w tle w iOS. Mogą poprosić o zezwolenie na działanie w tle przez dziesięć minut (na przykład w celu ukończenia pobierania), gdy zostaną powiadomieni, że wkrótce utracą status nowej wiedzy. Nadużywanie tego byłoby jednym ze sposobów odrzucenia aplikacji przez Apple.

Fraser Speirs napisał ostatnio bardzo interesujący post na blogu, który został szeroko przesłany przez programistów, ponieważ jest to poprawne i aktualne dla iOS 5.x.

Cytując z tego:

Istnieje dokładnie pięć rodzajów aplikacji, które mogą działać bez końca w stanie Tła w iOS 5:

 • Aplikacje odtwarzające dźwięk w stanie Tło. Dobrym przykładem jest Instacast podczas odtwarzania podcastu.
 • Aplikacje śledzące Twoją lokalizację w tle. Na przykład nadal potrzebujesz komunikatów głosowych z aplikacji nawigacyjnej TomTom, nawet jeśli inna aplikacja jest aktywna.
 • Aplikacje, które nasłuchują nadchodzących połączeń VoIP. Jeśli korzystasz ze Skype na iOS, możesz odbierać przychodzące połączenia Skype, gdy aplikacja jest w tle.
 • Kiosk z aplikacjami, które pobierają nowe treści.
 • Aplikacje, które otrzymują ciągłe aktualizacje z zewnętrznego akcesorium w tle.

Teraz, jeśli używasz aplikacji, która pasuje do jednej z powyższych kategorii, może ona wykonywać przetwarzanie w tle. Jeśli jest to źle napisana aplikacja, może to być niepotrzebne przetwarzanie. Jeśli w tym samym czasie działała aplikacja pierwszoplanowa, która wymaga przetwarzania zasobów, możliwe jest, że zabicie aplikacji działającej w tle może przyspieszyć jej działanie.

Jednak! Jeśli spojrzysz na kategorie, zobaczysz, że to wszystko, co chciałbyś zrobić, gdybyś używał tych aplikacji. Nie będziesz chciał odbierać połączeń Skype tylko wtedy, gdy wprowadzisz Skype na pierwszy plan. Nie chcesz, aby TomTom przestał udzielać wskazówek tylko dlatego, że Twój pasażer zaczął sprawdzać pocztę e-mail. Dlatego zamykanie aplikacji jest prawie zawsze złym pomysłem.

Teraz słowo o liście ostatnich aplikacji, którą wywołujesz, klikając dwukrotnie przycisk Początek. Zauważ, że nazwa nie jest „listą zadań”, „listą wielozadaniowości” ani niczym podobnym - to tylko lista najnowszych aplikacji. Niektóre z nich mogą być w tle, zawieszone i gotowe do uruchomienia. Niektóre mogą zostać zakończone i w ogóle nie działać - po dotknięciu będą musiały zacząć działać od zera. Aplikacja z jednej z wymienionych kategorii może nawet działać w tle. Ale ta lista nie wskazuje, co się teraz dzieje . Możesz usunąć aplikacje z listy, ale jeśli aplikacja nie była uruchomiona, nie można jej zakończyć. Dowód: wykonaj twardy reset telefonu, umożliwiając jego uruchomienie z ekranu białego jabłka. Wszystkie ikony pozostają takie same.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma potrzeby ręcznego usuwania aplikacji z listy najnowszych aplikacji.

Jeśli naprawdę chcesz zakończyć aplikację, która jest obecnie na pierwszym planie, bez przełączania się, aby od niej odejść przed zakończeniem jej przez listę ostatnich aplikacji, możesz przytrzymać przycisk usypiania / budzenia (góra urządzenia), aż slide to power offpojawi się. Jeśli następnie przytrzymasz przycisk Home, aż urządzenie powróci do odskoczni, aplikacja zostanie zakończona. (Jeśli naciśniesz Anuluj i wrócisz do aplikacji, nie zostanie ona zakończona.) Dowód: użyj aplikacji ze stanem - np. Wyszukaj w aplikacji iTunes Store. Zakończ to w ten sposób, gdy ponownie otworzysz aplikację, twój stan zniknie. Jeśli go nie rozwiążesz, twój stan pozostanie.

Zasadniczo zakończenie aplikacji na pierwszym planie nigdy nie jest wymagane - jak widzieliście, aplikacja, która ulega awarii, jest automatycznie przerywana przez telefon, gdy tylko proces watchdog wykryje, że aplikacja nie reaguje na zdarzenia systemowe.

Z wydarzenia prasowego na iPhone OS 4 w 2010 roku:

  Q: How do you close applications when multitasking? 
  A: (Scott Forstall) You don't have to. The user just uses things and doesn't ever
 have to worry about it. 
  A: (Steve Jobs) It's like we said on the iPad, if you see a stylus, they blew it.
 In multitasking, if you see a task manager... they blew it. Users shouldn't ever have
 to think about it.

Czy posiadanie tych aplikacji w pamięci w ogóle nie wpływa na baterię, jeśli nie są uruchomione wątki w tle?
Ben Brocka

Dobrze. Jeśli aplikacja nic nie robi, nie ma wpływu na baterię. Przebywanie w pamięci RAM nie wymaga dodatkowej baterii, ponieważ pamięć RAM jest zawsze dostępna i można ją odczytać niezależnie od tego, czy jest pusta, czy używana.
Adam Eberbach

Woah - cholera odpowiedzi. Musiałem jednak zrobić wersję TL; DR :-)
bmike

3

Nie. Tylko jedna aplikacja działa na iOS jednocześnie.

Tak, jest kilka sekund, kiedy aplikacja może poprosić o zakończenie zadania, zanim system operacyjny zabije proces, jeśli nie zostanie to zrobione.

Możesz wykonywać zadania w tle, takie jak rozmowa telefoniczna na Skype w tle, ale znowu tak naprawdę jest to iOS z tym specjalizowanym kodem dla aplikacji, a nie cała aplikacja nadal działa.

Poza przypadkiem na krawędzi, w którym zamykasz jedną aplikację i ma ona kilka sekund na zakończenie zadań, tylko jedna aplikacja działa jednocześnie na iOS, a wiele aplikacji nie wpływa na żywotność baterii. Bateria wyczerpuje się z powodu aplikacji na pierwszym planie i / lub samego systemu operacyjnego wykonującego radio, oświetlającego ekran i uruchamiającego procesor.


2

Krótka odpowiedź:

W najlepszym przypadku ilość zasobów zużywanych przez wiele aplikacji będzie taka sama, jak w przypadku uruchamiania jednej aplikacji. W najgorszym przypadku wiele aplikacji zużywa więcej zasobów niż jedna aplikacja. Dlatego, aby zachować bezpieczeństwo, zamknij wszystkie aplikacje działające w tle.


Długa odpowiedź:

Urządzenie z iOS zużywa więcej (lub tyle samo) zasobów, gdy działa wiele aplikacji. Niech Sbędzie ilością zasobów zużywanych przy uruchomionej jednej aplikacji, i Mniech będzie ilością zasobów zużywanych przy wielu uruchomionych aplikacjach. Mamy następujący związek: S <= Mi zamykanie aplikacji zapewni Ci bezpieczeństwo.

Chociaż intencją Apple było, aby użytkownicy nie musieli martwić się aplikacjami w tle, niekoniecznie oznacza to, że tak jest. Faktem jest, że programiści mogą dowolnie wdrażać aplikacje, a kiedy Apple otworzyło App Store dla dowolnego dewelopera na świecie, wszystkie zamiary Apple'a zostały wyłączone. Chociaż deweloperzy technicznie mają do wyboru tylko 5 profili w tle, istnieje kilka sposobów, w jakie aplikacje mogą niepotrzebnie zużywać zasoby:

 1. Niepożądane zachowanie w tle : np. Użytkownik używa Skype'a tylko do czatu i nie zamyka aplikacji po zakończeniu sesji czatu. Aplikacja nasłuchuje VOIP, nawet jeśli użytkownik nie korzysta z tego powodu.
 2. Nieznane zachowanie w tle : Wyobraź sobie aplikację, która pomaga przypomnieć Ci, gdzie zaparkowałeś, używając GPS. Czy używa procesu Apple w tle GPS, czy może korzysta z innej funkcji? A może aplikacja podcastu, która odtwarza podcast, który jest właśnie pobierany. Czy automatycznie usunie się z tła, gdy nie będzie już musiał pobierać podcastu?
 3. Błąd użytkownika : użytkownik uruchamia aplikację radiową i używa funkcji pauzy zamiast funkcji zatrzymania, co powoduje, że aplikacja stale zużywa zasoby, ale ponieważ muzyka nie jest już odtwarzana, nic nie wskazuje na to, że to robi.
 4. Błąd aplikacji : aplikacja radiowa, która zostaje zatrzymana w nieskończoność w tle, np. Z powodu słabego połączenia. Użytkownik nie ma żadnych wskazówek, że aplikacja działa i zużywa zasoby. Nawet w tym artykule, który dowodzi, że jest odwrotnie, wspomniano, że istnieją aplikacje, które mogą „szaleć i nie kończyć się poprawnie”.
 5. Funkcje nieudokumentowane . Zdarzały się przypadki, w których aplikacje przechodzą proces sprawdzania, mimo że zawierają funkcje, na które Apple nie zezwala (np. Tethering). Wyobrażenie sobie, że programista ukrywa w tle proces w swojej aplikacji, nie jest zbyt daleko idące. Można to łatwo maskować, jeśli jakaś część aplikacji faktycznie korzysta z udokumentowanej funkcji przetwarzania w tle, a reszta robi, co chce, gdy jest uruchomiona w tle. Głównym powodem, dla którego aplikacje tetheringowe są usuwane z App Store, jest reklama, którą generują. Aplikacja, która wykorzystuje przetwarzanie w tle z nieudokumentowanych powodów, mogłaby latać pod radarem Apple'a przez wiele lat, ponieważ nikt niekoniecznie wiedziałby o tych funkcjach, nie mówiąc już o dbałości o ich dyskusję w Internecie.

Dzięki ponad 500 000 aplikacji w App Store nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, co robi każda aplikacja, nie mówiąc już o tym, jaki proces w tle może być uruchomiony i czy jest dobrze napisany.

Z tego samego powodu geniusz Apple zaleca zamknięcie wszystkich aplikacji w zasobniku. Nikt nie twierdzi, że wszystkie te aplikacje działają i zużywają zasoby. Twierdzą, że niektóre z tych aplikacji mogą zużywać zasoby, a ponieważ nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, które z nich zużywają zasoby, ponieważ ikony wyglądają tak samo, najłatwiejszym sposobem rozwiązania tego problemu jest zamknięcie wszystkich .

Technicznie rzecz biorąc, możesz przejrzeć listę i zignorować wszystkie aplikacje, które na pewno nie korzystają z przetwarzania w tle, ale jest to o wiele trudniejsze zadanie niż po prostu zamknięcie wszystkich. (Oto przykład, który choć jest przesadzony, może nadal być prawdziwy: To jest aplikacja GPS krok po kroku, więc muszę ją wyłączyć; jest to aplikacja radiowa, ale nigdy nie nacisnąłem przycisku odtwarzania, więc nie powinna t strumieniować w tle; jest to aplikacja GPS, która nie korzysta ze wskazówek krok po kroku, więc nie muszę jej zamykać; jest to aplikacja, która może pobierać coś, co mnie nie obchodzi, i Zamknąłem go 6 minut temu, więc może być w 10-minutowym oknie przetwarzania bg i powinienem go zamknąć; to tylko gra, więc nie muszę się tym martwić; jest to aplikacja parkingowa, która używa Moja lokacja,

Wraz ze wzrostem liczby aplikacji zainstalowanych na iPhonie rośnie również prawdopodobieństwo, że procesy działające w tle zajmują niepożądane zasoby.

Nie można oczekiwać, że użytkownik będzie wiedział, jak zachowa się każda pobrana aplikacja. Dlatego jeśli użytkownik jest zaniepokojony niepotrzebnym przetwarzaniem w tle, dobrym pomysłem jest zamknięcie aplikacji.


Wiele razy zauważyłem, że mój iPhone jest naprawdę gorący, nawet gdy go nie używam. Przyczyną są zawsze niektóre aplikacje korzystające z procesora, nawet jeśli niekoniecznie działają na pierwszym planie. Szybka poprawka polega na zamknięciu wszystkich aplikacji (przez dwukrotne dotknięcie przycisku Home). Do tej pory zawsze rozwiązywało to problem przegrzania mojego iPhone'a w ciągu kilku minut.


Twoje rozumowanie jest rozsądne. Po prostu uważam, że rozwiązaniem wszystkich przypadków, w których aplikacja może wykorzystywać nadmierne zasoby w tle, jest uzyskanie lepszej aplikacji! Nigdy nie spotkałem się z gorącym telefonem, chyba że korzystam z Personal Hotspot. Przypadki 1, 3 - zachowanie użytkownika wymaga modyfikacji, może to zrobić, a nie zabić wszystkie aplikacje. Przypadki 2, 4, 5 - złe aplikacje.
Adam Eberbach,

-2

Właśnie dowiedziałem się, że aplikacje wielozadaniowe NIE wyczerpują baterii. Mam I-Pad trzeciej generacji i zauważyłem, że nie ładuje się tak, jak powinien, nie byłem pewien, dlaczego. Wczoraj nagle osiągnęło 10% i wpadłem w panikę. Rozmawiałem z miłym facetem z Apple Tech, który kazał mi podnieść pasek wielozadaniowości, a następnie fizycznie zamknąć wszystkie aplikacje, a ja miałem mnóstwo - nigdy o tym nie słyszałem. Po godzinie bateria jest teraz do 30% i nadal się wznosi. Tak się dzieje, a przyczyną tego są otwarte aplikacje różnego rodzaju. Zamykam je teraz na iPadzie i iPadzie 1. generacji mojego męża, na który nie ma to wpływu - jego bateria pozostaje prawie w 100% przez cały czas, ale nowsza - nie.


Jest tu trochę (powszechnych) dezinformacji. Istniejące odpowiedzi na to pytanie dotyczą tego, jak faktycznie działa wielozadaniowość iOS (krótko mówiąc, aplikacje wyświetlane na „pasku wielozadaniowości” nie są uruchomione).
Dan J

To wcale nie brzmi jak o co prosiłem. Otwarcie wielu aplikacji nigdy nie uniemożliwi ładowania urządzenia.
deutschZuid
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.