Czy istnieje sposób, aby sprawdzić czas zrobienia zdjęcia na iPhonie?


15

Czasami robiłem zdjęcie za pomocą iPhone'a, a potem zastanawiam się, jak długo tam przebywałem, myślałem o sprawdzeniu, kiedy zostało zrobione ostatnie zdjęcie, i mogę określić czas, kiedy przybyłem, ale znalazłem to nie było łatwo sprawdzić, o której godzinie zostało zrobione zdjęcie.

Czy naprawdę istnieje sposób, aby zobaczyć czas wykonania zdjęcia, czy to 1 godzinę i 20 minut temu, bez użycia aplikacji innej firmy i bez importowania zdjęcia do komputera? Pomyślałem, że może to być prosta informacja o zdjęciu, która może być wywołana w jakiś prosty sposób?


1
Podobne do tego pytania . Wydaje się, że odpowiedź nie jest bez aplikacji innej firmy.
binarybob

Odpowiedzi:


8

Tak - nowa mobilna aplikacja iPhoto wyświetla wszelkiego rodzaju metadane zdjęć (zakładając, że zezwoliłeś aplikacji aparatu na przechowywanie ich w pierwszej kolejności), w tym czas przechwytywania.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Rolka z aparatu i strumień zdjęć są częścią biblioteki, więc powinieneś być gotowy. Powyższy ekran można uzyskać, dotykając prostokąta i, aby wyświetlić informacje o zdjęciach przechowywanych w bibliotece.

przycisk informacyjny w iPhoto mobile

W przypadku czasu, nawet jeśli odmówisz usługom lokalizacyjnym, powinien on mieć znacznik czasu oparty na dacie / godzinie utworzenia pliku.


wygląda fajnie ... ale kosztuje 4,99 USD, aby kupić? Miałem tylko nadzieję, że zobaczę znacznik czasu i to wszystko ...
nonpolarity

Istnieją inne aplikacje, takie jak Camera Awesome, które podobno robią to samo za darmo, ale nie korzystałem z nich.
bmike

Przeglądarka Exif firmy Fluntro ma bezpłatną aplikację i aplikację płatną. Oto link do bezpłatnej aplikacji appsto.re/us/y71w6.i
Mohith Km

9

Niczego nie brakuje, iPhone nie ma mechanizmu natywnego wyświetlania tych informacji. Jeśli jednak szukasz EXIF ​​w App Store, istnieje kilka (bezpłatnych) aplikacji, które chętnie zrobią to w samym urządzeniu.

Należy pamiętać, że ze względu na sposób działania iTunes obrazy pochodzące z iTunes nie będą powiązane z ich metadanymi. Smutne ale prawdziwe.


7

Aby wyświetlić dane EXIF (czas potrzebny, współrzędne GPS i inne wartości) swoich zdjęć na iPhonie, potrzebujesz aplikacji innej firmy. W sklepie App Store mogłem znaleźć tylko te dwa:


1
Wow, ten Exif Wizard jest słodki jak diabli! Dzięki za ten pomocny link, nie mogę uwierzyć, że Apple nie ma tej funkcji wbudowanej w system operacyjny.
Syclone0044,

Zobacz także: „Exif Viewer fluntro” youtube.com/watch?v=7aLHWjPyfOY
Mohith Km

3

iPhoto na iPhone'a pokaże Ci to wraz z wieloma innymi szczegółami na temat zdjęcia (ISO, czas otwarcia migawki itp.), jeśli wolisz trzymać się aplikacji napisanych przez Apple.

Zacząłem używać iPhoto jako zamiennika Zdjęć na moim iPhonie!


3

Możesz to zrobić za pomocą wbudowanej aplikacji Zdjęcia. Otwórz zdjęcie i obserwuj datę i godzinę pokazane na pasku nawigacyjnym u góry. Działa to tylko wtedy, gdy trzymasz telefon w trybie pionowym (pionowym)!

    


2

Bezpłatna aplikacja Camera Awesome pozwala zobaczyć, kiedy zostało zrobione zdjęcie.

Otwórz aplikację i przejdź do rolki aparatu. Naciśnij przycisk plus i zaimportuj zdjęcie, dla którego chcesz wyświetlić informacje o dacie. Wybierz to zdjęcie i naciśnij (i)przycisk. Zostanie wyświetlona data i godzina zrobienia zdjęcia, a także wiele innych przydatnych informacji.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2

Jeśli chcesz zobaczyć, która godzina została wykonana bez aplikacji, możesz po prostu otworzyć obraz na komputerze za pomocą jakiegoś programu do notatników. Czas i data często mieszczą się w pierwszych kilku wierszach kodu.


2

Podobnie jak w iOS 11.0 lub nowszym, możesz wyświetlać znacznik czasu zdjęcia w aplikacji Apple Zdjęcia bez aplikacji innych firm. Pamiętaj, że jeśli nie wyświetla się Rok, to zdjęcie zostało wykonane w tym samym roku.

Ale nie wyświetla pola „sekund” w znaczniku czasu, więc jeśli potrzebujesz tego poziomu szczegółów, sprawdź aplikacje „EXIF” innych firm w Appstore, takie jak „EXIF Viewer by Fluntro”

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis imagex tutaj

Zrzut ekranu z wykorzystaniem EXIF ​​Viewer firmy Fluntro.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Oświadczenie: Opracowałem EXIF ​​Viewer firmy Fluntro App :)

https://itunes.apple.com/us/app/exif-viewer-by-fluntro/id944118456?mt=8

Aby dowiedzieć się więcej funkcji o aplikacji, sprawdź https://www.youtube.com/watch?v=ycz0b0uDn9A


1

Zamiast szukać w App Store EXIF, szukaj również terminu „metadane” ... istnieje bezpłatna aplikacja o nazwie „Photo Metadata Viewer” firmy Boxo (??), która zrzuca te informacje do ekranu w celu dość łatwego czytania. NIE wyszukane, ale bezpłatne.


1

Niektóre inne aplikacje aparatu umożliwiają dostęp do danych EXIF. Kamera + ma na przykład przycisk informacji w przeglądarce zdjęć lightbox, która pokazuje dane EXIF, a nawet pokazuje mapę szczegółowo, gdzie zostało zrobione to zdjęcie.

Uwaga: jest to przydatne, nawet jeśli szukasz danych EXIF ​​na zdjęciach wykonanych standardowymi usługami fotograficznymi iOS, osadzonymi w innej aplikacji, ponieważ Camera + może importować zdjęcia ze standardowej rolki z aparatu iPhone'a.

(Nie mam połączenia z Camera +, z wyjątkiem zadowolonych użytkowników)


1

Wolny , lekka aplikacja tego jest Kreator Exif (rozmiar 0,2 MB).

Jeśli chcesz uzyskać dostęp tylko do znacznika czasu lub innych danych Exif, bardziej sensowne jest zainstalowanie Exif Wizard zamiast np. Camera Awesome (18,1 MB) lub ProCamera (17,4 MB).

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1

Innym rozwiązaniem strony trzeciej (które czuję się zobowiązana do przyznania się do tego, co stworzyłem) są znaczniki czasowe Photo . To eleganckie rozwiązanie tego problemu - wyświetla zdjęcia w siatce z 3 zdjęciami, a znacznik czasu jest wyświetlany nad miniaturą zdjęcia1

Obróć iPhone'a. Wbudowana aplikacja Zdjęcia pokazuje datę i godzinę zrobienia zdjęcia na pasku nawigacji u góry, ale tylko w orientacji pionowej.


0

Właśnie wydaliśmy nową aplikację, która ułatwia sortowanie, organizowanie i udostępnianie zdjęć z iOS według daty i lokalizacji.

Photowerks skanuje rolkę aparatu i wyświetla zdjęcia w podobny sposób jak aplikacja Apple Photos, ale grupuje je według daty wykonania lub lokalizacji zdjęcia.

Cechy:

  • Szybko sortuj zdjęcia według daty wykonania, miasta, stanu, kraju, marki aparatu lub modelu aparatu.
  • Przeglądaj zdjęcia w widoku siatki lub listy.
  • Stuknij zdjęcie, aby wyświetlić datę wykonania i lokalizację (miasto, stan)
  • Udostępniaj zdjęcia za pośrednictwem poczty e-mail, Facebooka, Twittera (z podpisami ze zdjęciami zawierającymi datę i lokalizację zdjęcia)
  • Twórz nowe albumy w aplikacji Apple Photos.
  • Przeglądaj szczegóły zdjęcia za pomocą standardowego uszczypnięcia, aby powiększyć gesty i przeciągnij, aby wyświetlić poprzednie / następne zdjęcie.

Aplikacja kosztuje 0,99 USD w App Store .


0

Photo Timestamps to aplikacja innej firmy, która udostępnia te informacje. To nie jest darmowe, ale nie jest też 4,99 USD. Ma naprawdę czysty, minimalny interfejs (obowiązkowe ujawnienie: zrobiłem to).


0

Ponieważ znalezienie tego zajęło mi trochę czasu, a niektóre z tych aplikacji są stare, pomyślałem, że podzielę się kilkoma aplikacjami do przeglądania dat na iPhone'y.

Te, których próbowałem:

Kreator Exif

Dobra aplikacja, z której korzystam od około 2 lat. Nic szczególnego, tylko pozwala przeglądać metadane. To tylko 0,4 MB.

Koredoko - przeglądarka Exif i GPS

Dobra aplikacja, z której korzystam od około 2 lat. Nic szczególnego, tylko pozwala przeglądać metadane. To tylko 4,5 MB.

Camera Awesome

Ok aplikacja. Ma 48,5 MB. Nie robi mi to nic ekscytującego. Wolę używać zwykłej aplikacji aparatu do robienia zdjęć zamiast tego ze względu na rozmiar. Może wyświetlać metadane.

Te, których nie próbowałem:

Flickd

Rozmiar: 0,3 MB

Data zdjęcia

Rozmiar: 3,4 MB

Photo Investigator: Wyświetl, edytuj, usuń metadane; GPS, EXIF ​​...

Rozmiar: 3,5 MB

Pixelgarde

Rozmiar: 4,8 MB

Wytnij metadane - Wyświetl i usuń metadane

Rozmiar: 21,5 MB


-1

Moja data zdjęcia pozwoli ci to zrobić.


Wygląda na to, że ktoś głosował bez komentarza. W każdym razie twoja odpowiedź nie dotyczy tego pytania. Chodzi o znalezienie daty zrobienia zdjęcia, a Twoja odpowiedź dotyczy wydrukowania daty na zdjęciu podczas robienia zdjęcia.
MK
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.