Jak podłączyć dwa wyświetlacze inne niż Thunderbolt do Macbooka Pro 2011 za pośrednictwem Thunderbolt?


51

Mam adaptery VGA i HDMI do mojego Macbooka Pro 2011, ale mogę podłączyć tylko jeden monitor naraz - żaden adapter nie ma żeńskiego złącza Thunderbolt, które działa jak przejściówka.

Rozumiem, że mogę używać dwóch wyświetlaczy Apple Thunderbolt, łącząc je szeregowo i mieć trzy wyświetlacze - natywny wyświetlacz notebooka i dwa wyświetlacze Thunderbolt - jednocześnie.

  • Czy istnieje sposób na połączenie dwóch wyświetlaczy innych niż Thunderbolt z laptopem za pomocą rozgałęźnika lub innego kabla lub przejściówki Thunderbolt?

  • Jeśli kupię jeden monitor Thunderbolt, czy mogę użyć przejściówki VGA lub HDMI Thunderbolt połączonej łańcuchowo z tym wyświetlaczem, aby obsługiwać wyświetlacz inny niż Thunderbolt i mieć w ten sposób trzy monitory?

Odpowiedzi:


29

Adapter Apple mini-DisplayPort do VGA lub HDMI przerywa łańcuch Thunderbolt, w którym jest podłączony, więc dopóki Apple nie wypuści nowego MacBooka Pro z dwoma portami Thunderbolt (podobnymi do iMaca, który ma dwa porty), wtedy dostaniesz tylko jeden sygnał wideo z urządzenie przez port Thunderbolt.

Możesz znaleźć niedrogie rozwiązanie USB na VGA, aby obejść to ograniczenie. Początkowo działały wolniej, ale nowsze stają się znacznie szybsze, a oprogramowanie znacznie lepsze. Następnie możesz umieścić najważniejsze treści na porcie Thunderbolt i wyświetlać drugi wyświetlacz przez USB.

W przypadku pojawienia się adaptera Thunderbolt, który napędza dwa wyświetlacze, zaktualizuję odpowiedź, ale nic nie zostało wydane (ani nawet pogłoski), mimo że protokół jest w stanie w pełni obsłużyć.

Podoba mi się ten artykuł z bazy wiedzy, który wyraźnie wyjaśnia, że ​​komputery Mac obsługują dwa wyświetlacze Thunderbolt, a które obsługują tylko jeden.


13

Ciężko szukałem czegoś, co umożliwi mi używanie 2 wyświetlaczy z mojego MacBooka 2012 bez poświęcania portu USB (przy użyciu zewnętrznej karty graficznej)

Moje wyszukiwanie zakończyło się tutaj .

Zasadniczo to piękno pozwala mi podłączyć się do portu pioruna (który również przyjmuje porty Mini Display) i podłączyć 2 x 24-calowe monitory za pomocą HDMI ORAZ również użyć mojego MacBooka Pro.

Więc w sumie mam 3 wyświetlacze działające w tym samym czasie.

To, co robi ten adapter, to utworzenie zewnętrznego wyświetlacza obejmującego 2 monitory, z którym nie mam problemu, ponieważ mogę odpowiednio zmienić rozmiar okien aplikacji. A do tego masz cudowną rozdzielczość HDMI. Mam nadzieję, że to pomaga.


1
Czy to oznacza, że ​​korzystając z ZOTAC i zamykając mój MBP mój MBP, będę miał na moich 2 zewnętrznych monitorach główny ekran i drugi, czego szukam?

6

Istnieją tanie rozgałęźniki DisplayPort na HDMI, wszystkie oparte na chipsecie IDT ViewXpand. Pamiętaj, że nie masz pełnej kontroli nad monitorami, ponieważ system operacyjny to tylko jeden ogromny monitor. Ale czy wspominałem, że jest tani? http://www.monoprice.com/products/product.asp?c_id=101&cp_id=10114&cs_id=1011409&p_id=8117&seq=1&format=2 lub http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16812500002 . Planuję prowadzić T221 z dwóch portów DisplayPort na komputerze MacBook Pro 2012. 14 megapikseli z 2 kg jednego laptopa, to byłoby coś: D

Edycja: aby wyjaśnić, to jest hack. To nie jest MultiStreamHub dla DisplayPort.


Ciekawy! Opinie użytkowników wskazują, że działa tylko w trybie lustrzanym, ale nie można go używać do rozszerzania. Zastanawiam się, czy to ograniczenie urządzenia, czy sterownika wideo? Jeśli go otrzymasz, daj nam znać, czy możesz go uruchomić w trybie rozszerzonym.
Adam Davis,

1
Może być używany jako rozszerzenie na Macbook Pro, Google więcej :) Wygląda na to, że Air ma ograniczenia? Nie jestem pewien, ale nie jestem pewien, czy bardzo mi na tym zależy :)
chx,

4

W tym artykule MacRumors zauważa:

Apple zauważa jeszcze jedno zastrzeżenie dotyczące wyświetlacza Thunderbolt: starsze wyświetlacze Mini DisplayPort nie zapalą się, jeśli zostaną podłączone bezpośrednio do portu Thunderbolt na nowszym wyświetlaczu LCD. Testy Macworld wykazały, że LCD Mini DisplayPort można dodać do łańcucha Thunderbolt i działać normalnie, podłączając je do innego urządzenia peryferyjnego Thunderbolt. Nie jest jasne, dlaczego po prostu podłączenie starszych monitorów bezpośrednio do nowszych nie działa. Aby uzyskać najlepszą wydajność, Apple zaleca podłączenie wyświetlacza Thunderbolt bezpośrednio do portu komputera Mac, a następnie podłączenie urządzeń pamięci Thunderbolt do odpowiedniego portu wyświetlacza.

Z bazy danych Apple Support :

Wyświetlacze Mini DisplayPort nie będą się świecić, jeśli zostaną podłączone do portu Thunderbolt wyświetlacza Apple Thunderbolt (27 cali). Wyświetlacze podłączone za pomocą przejściówki wideo Mini DisplayPort do portu Thunderbolt wyświetlacza Apple Thunderbolt (27 cali) nie będą działać. Podłącz wyświetlacze Mini DisplayPort bezpośrednio do portu Thunderbolt na komputerze Mac z obsługą Thunderbolt lub na kompatybilnym urządzeniu peryferyjnym Thunderbolt. Jeśli wyświetlacz Mini DisplayPort jest podłączony do urządzenia peryferyjnego Thunderbolt, wyświetlacz należy podłączyć na końcu łańcucha Thunderbolt.

Z innego KB wsparcia Apple :

Podłącz wyświetlacze Mini DisplayPort bezpośrednio do portu Thunderbolt na komputerze Mac lub do kompatybilnego urządzenia peryferyjnego Thunderbolt; nie podłączaj wyświetlacza Mini DisplayPort do wyświetlacza Thunderbolt. Używaj tylko jednego urządzenia Mini DisplayPort w łańcuchu Thunderbolt. Nie można użyć kabla Mini DisplayPort do Mini DisplayPort do połączenia komputera iMac (połowa 2011 r.) W docelowym trybie wyświetlania z łańcuchem Thunderbolt. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz iMac (połowa 2011 r.): Tryb wyświetlania docelowego nie działa z kablem Mini DisplayPort .

Nie mam odpowiedniego sprzętu, aby przetestować tę konfigurację, ale powyższy artykuł / KB sugerują, że możliwe jest prowadzenie wielu monitorów, w zależności od modelu MBP ( więcej informacji znajduje się w tym KB ) w odniesieniu do liczby obsługiwanych monitorów. Niektóre MBP ze zintegrowaną grafiką mogą obsługiwać tylko jeden monitor Thunderbolt, co może uniemożliwić jednoczesne korzystanie z trzech monitorów.


Możesz także sprawdzić tę dyskusję Apple.SE
JW8

2

To pytanie z lipca 2011 r. Doprowadziło do wniosku, że nie był jeszcze dostępny rozdzielacz ekranu i wydaje się, że nadal nie jest tak daleko, jak mogę wyszukać.

Mam wrażenie, że będzie to drogie urządzenie, kiedy się pojawi, lub prawdopodobnie - prawdopodobnie bardziej w stylu aktualizacji wideo podłączonej do Thunderbolt (ponieważ Thunderbolt umożliwia rozszerzenie magistrali PCIe, może to być obudowa umożliwiająca użycie gotowego produktu) karta graficzna z dwoma wyjściami) zamiast prostego adaptera, takiego jak obecne adaptery DVI lub HDMI. Spodziewaj się, że pojawi się więcej takich produktów.

Jest to jeden potencjalny sposób uzyskania dwóch wyświetlaczy - jeśli problemy z oprogramowaniem zostaną rozwiązane, strona produktu informuje, że obecnie nie działa do czasu wsparcia Apple - ale nie wiem, ile to może kosztować!1

Ta odpowiedź może być nieco spóźniona, ale StarTech wypuścił dok Thunderbolt 2, który ma dwa osobne złącza Displayport, pozwalające na podłączenie dwóch monitorów nieobsługujących piorunów za pośrednictwem jednego portu thunderbolt. Jest wstecznie kompatybilny z piorunem 1, a nawet w piorunie 1 powinieneś mieć możliwość podłączenia dwóch monitorów o maksymalnej wielkości 2560 x 1440 (jeśli nie 2560 x 1600) jednocześnie. Jest to jednak trochę kosztowne i kosztuje 347,99 USD. https://www.startech.com/Cards-Adapters/Laptop-docking-stations/thunderbolt-2-laptop-dock~TB2DOCK4K2DP0

Zrobiłem to przy użyciu portu Thunderbolt do VGA i konfiguracji USB do VGA. Konfiguracja USB na VGA została zrealizowana za pomocą konwertera USB na VGA DIGITECH XC4879. Potrzebował sterowników pobranych z Internetu, ale działa dobrze. System operacyjny rozpoznaje trzy oddzielne monitory i mogą być rozszerzone lub dublowane.

Adapter działa również dobrze przez zasilany koncentrator USB.

Mac 2.3 ghz corei7 OSX 10.9.5.


0

OK, sam przeprowadziłem trochę badań na ten temat. To, co naprawdę chciałbym zobaczyć, to oczywiście piorun lub rozdzielacz itp. Wygląda na to, że nie ma go, chociaż nie widziałem nic, co mówi, że technicznie jest to niemożliwe. To powiedziawszy, mam 3 zewnętrzne monitory podłączone do mojego komputera Mac Air (połowa 2013 r.) W następujący sposób: Mój główny monitor, którego używam przez cały czas - Podłączony do portu pioruna. Moje pozostałe dwa monitory - które są bardziej używane do przeglądania dokumentów itp. - Są podłączone do adaptera Diamond USB 3.0 Dual Head Display Model DV100 (zajęło mi to trochę czasu, aby znaleźć sterowniki do tego dla MAC, ale są tam ). Jest to rozwiązanie monitorujące USB -> 2 (ma dwa porty - jeden DVI, a drugi HDMI).
Rozdzielczość, którą otrzymuję, to: monitor główny - Asus VE278 - na Thunderbolt: 1080P Drugi i trzeci monitor - na urządzeniu Diamond - Dell 2009W: 1680 x 1050 To jest rozdzielczość, którą mogłem uzyskać na wszystkich trzech monitorach, gdy były one połączone indywidualnie, wierzę więc, że nic tam nie tracę.

Problemy:
1. Za każdym razem, gdy uruchamiam ponownie, domyślnie powracają do dublowania. Muszę wcisnąć Command F1, co powoduje, że wyświetlają się na ekranie. Czasami muszę także przejść do ustawień wyświetlania i zmienić ich ustawienia. Technik Apple powiedział mi, że tak jest w przypadku urządzeń typu USB, ponieważ Apple najpierw ładuje ustawienia wyświetlania, a następnie urządzenia USB. Tak więc po załadowaniu ustawień USB jest już za późno, aby ustawić monitory tak, jak były ostatnio. To denerwujące, ale przyzwyczajam się do tego.

  1. Podobnie jak w przypadku każdego złącza USB, częstotliwość odświeżania monitorów jest nieco wolniejsza. W mojej konkretnej konfiguracji nie zauważam tego. Wszystkie odtwarzane przeze mnie filmy znajdują się na moim głównym monitorze (na kablu piorunowym), co działa dobrze. Gdybym miał spróbować odtworzyć film na innych urządzeniach USB, byłby on bardzo niestabilny lub w ogóle nie byłby odtwarzany. to powiedziawszy, inne monitory są w porządku do czytania e-maili, pisania dokumentów itp. W tym celu są w porządku.

Na marginesie, moje monitory mają podłączone porty USB. Okablowanie jest w rzeczywistości dość zabawne: Port USB komputera -> Monitor 1 Monitor 1 USB # 1 -> Urządzenie diamentowe Urządzenie diamentowe (HDMI) -> Monitor 1 Urządzenie diamentowe (DVI) -> Monitor 2 Monitor 1 USB # 2 -> Monitoruj 2 wejścia USB

To pozostawia 1 port USB wolny na moim komputerze, który trafia do koncentratora USB. Pozostawia również kilka portów USB dostępnych w moich monitorach, których używam większość ...

Wiem, że tak naprawdę nie byłeś w tym kierunku, ale mam nadzieję, że to pomoże.


Pamiętaj, że strona internetowa diamonds.com mówi, że obecnie nie obsługuje Mac. Jednak przejście do zakładki Wsparcie i pobieranie zawiera sterownik OS X Mountain Lion. Użyłem tego dla Yosemite
Kyle
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.