Jak korzystać z nowego iPada (3. generacji) jako drugiego ekranu?


11

Wszędzie noszę iPada, a teraz, gdy mam nowy z wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości, chciałbym go używać jako drugiego monitora dla mojego Macbooka Pro. Byłoby wspaniale, gdybym mógł czasami używać go jako drugiego wyświetlacza dla moich różnych komputerów z systemem Windows, ale przede wszystkim dla komputerów Mac.

Nie jestem szczególnie zainteresowany używaniem ekranu dotykowego lub przenoszeniem dźwięku - innymi słowy nie muszę kontrolować komputera za pomocą iPada. Chcę tylko rozszerzyć pulpit z wyświetlaczem Retina i dać tonie więcej miejsca za pomocą małego monitora.

Jakie dodatkowe aplikacje na iPada obsługują wyświetlacz siatkówki o wysokiej rozdzielczości ?

Jeśli jest ich kilka, preferowane będzie to, które wykorzystuje najmniejszą przepustowość sieci, jeśli jest znana. Nie będę oglądać filmów, ale kiedy pokazuję statyczny obraz na iPadzie (np. Dokument), nie chcę, aby wykorzystywał 20% mojej sieci bezprzewodowej.

Odpowiedzi:


6

Istnieje aplikacja o nazwie Air Display , która pozwoli ci to zrobić. Niedawno otrzymał także obsługę wyświetlacza Retina dla nowego iPada.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Niektóre uwagi:

  • Używaj iPada, iPhone'a lub Maca jako drugiego (lub trzeciego) monitora bez zbędnych kabli i przewodów.
  • Rysuj palcem bezpośrednio na ekranie. Wypróbuj z aplikacją kalkulatora Mac, narzędziem do malowania lub powierzchnią kontroli muzyki!
  • Air Display działa zarówno w konfiguracji poziomej, jak i pionowej. Wystarczy obrócić ekran, a nastąpi automatyczna ponowna konfiguracja.

MacRumors i 9to5mac.com omawiali nadchodzącą aktualizację wsparcia dla retnii już wkrótce w zeszłym tygodniu. W zeszłym tygodniu wydali jakiś komunikat prasowy, wiele blogów opisało tę nadchodzącą funkcję. Omówili to również na swoim blogu i jak to będzie działać .

Aktualizacja - wygląda na to, że ta funkcja jest teraz dostępna w wersji 1.6 . Więcej o MacStories .


1
Brak wsparcia dla siatkówki na dzień 26 marca 2012 ...
Adam Davis

4
zaktualizowane. Nie na razie, ale myślę, że wysłali e-mailem prawie każdy blog, jaki można sobie wyobrazić w zeszłym tygodniu, aby ogłosić, że nadchodzi.
jmlumpkin

Minął tydzień, odkąd post na blogu wskazał, że przechodzą kolejny cykl recenzji jabłek. Jestem pewien, że wiele aplikacji zostało ostatnio zaktualizowanych dla nowego iPada, więc może być trochę zaległości, ale ta wciąż nie jest jeszcze aktualizowana ...
Adam Davis

Właśnie przetestowałem go w systemie Snow Leopard i używa on pełnej rozdzielczości. Jestem rozczarowany oczywistymi artefaktami kompresji, ale mając napisane sterowniki ekranu, rozumiem potrzebę i dobrze odpowiada moim potrzebom.
Adam Davis,

Ojej, nie wydaje się też, by wspierało niższe rozdzielczości.
Adam Davis,

3

Spójrz na AirDisplay , który robi dokładnie to, czego potrzebujesz:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Obsługa Retina i HiDPI będzie dostępna wkrótce, zgodnie z tym postem na blogu , co sugeruje, że aplikacja jest już w trakcie sprawdzania:

„Więc bądźcie czujni. Musimy poczekać przez kolejny cykl recenzji Apple, zanim to się zacznie, ale uważamy, że warto będzie poczekać”.

Natychmiastowy drugi monitor

Używaj iPada, iPhone'a lub Maca jako drugiego (lub trzeciego) monitora bez zbędnych kabli i przewodów.

Dotknij pulpitu

Rysuj palcem bezpośrednio na ekranie. Wypróbuj z aplikacją kalkulatora Mac, narzędziem do malowania lub powierzchnią kontroli muzyki!

Ustaw go tak, jak chcesz

Air Display działa zarówno w konfiguracji poziomej, jak i pionowej. Wystarczy obrócić ekran, a nastąpi automatyczna ponowna konfiguracja.

Nie potrzeba żadnych przewodów

Dzięki Air Display nigdy nie musisz mieszać się z kablami monitora.


Wydaje się jednak, że nie wspomina o obsłudze wyświetlania Retina.
Mathias Bynens

1
Ostatnia aktualizacja miała miejsce w grudniu 2011 r., Więc wątpię, czy obsługuje siatkówkę. Czy możesz podać w odpowiedzi, gdzie to się dzieje?
Adam Davis

Chętnie zaktualizowany.
farsz

Wysłałem e-mail do programisty, a jego aktualizacja siatkówki Air Display jest już do sprawdzenia. Już go używam i jest dobry. Jedną z miłych rzeczy, których można się spodziewać po aktualizacji, jest poważna optymalizacja, aby była wystarczająco szybka, aby uzyskać wyższą rozdzielczość przez sieć bezprzewodową, więc 1024x768 także stało się szybsze!
Adam Eberbach

2

Sam korzystam z DisplayPada . Działa dla mnie absolutnie bezbłędnie.


Nie ma wsparcia dla siatkówki, ale wydaje się być tanią alternatywą dla innych.
Adam Davis

To samo, ale Lion ma ograniczoną obsługę i nie będzie działać z moim MacBookiem Pro 2009. cleancutcode.com/displaypad/lion
Timothy Mueller-Harder

@AdamDavis: Ach, przepraszam, masz rację. Nie mając jednego z wyświetlaczy siatkówki, po prostu tego nie zauważyłem.
mhucka

@ TimothyMueller-Harder: OK, ale w mojej obronie, ale OP nie wspomniał nic o MBP z 2009 roku.
mhucka

@mhucka Prawda, dlatego oddałem ci głos. Ale cytując tę ​​witrynę: „DisplayPad obsługuje teraz Lion, z wyjątkiem komputerów z NVIDIA GeForce 9400M. Następujące komputery mają tę kartę i są obecnie nieobsługiwane: MacBooki aluminiowe z końca 2008 roku; wszystkie MacBooki z 2009 roku; MacBooki Airs z końca 2008 roku i późne; 2008, początek 2009 i połowa 2009 MacBook Pro; 20-calowy iMac na początku 2009 r .; niektóre iMac pod koniec 2009 r.
Timothy Mueller-Harder

0

Inną opcją jest Screen Recycler . Zasadniczo konfigurujesz program Screen Recycler na komputerze Mac, a następnie uruchamiasz aplikację VNC na iPadzie, która rozszerza pulpit komputera Mac. Oznacza to, że każdy komputer / tablet zdolny do obsługi klienta VNC byłby kompatybilny. (Został pierwotnie zaprojektowany dla starego komputera Mac, którego już nie używasz).

TUAW ma krótkie objaśnienie aplikacji. Tutaj znajduje się bardziej szczegółowy samouczek .


Czy obsługuje rozdzielczość wyświetlania siatkówki, 2048 x 1536? Czy miałbym znaleźć aplikację VNC, która obsługiwałaby pełną rozdzielczość wyświetlania siatkówki?
Adam Davis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.