Czy wbudowana funkcja „Lokalizacja” OS X umożliwia automatyczne wybieranie lokalizacji w oparciu o sieci bezprzewodowe?


12

Moja sieć domowa jest bardzo bezpieczna, ale sieć bezprzewodowa mojej szkoły jest otwarta, co czyni ją podatną na wąchanie sieci bezprzewodowej (np. Przez Firesheep). Właśnie odkryłem funkcję lokalizacji i myślę, że jest naprawdę fajna, ale nie jest to oczywisty sposób na automatyczne przełączanie lokalizacji na podstawie aktualnie podłączonej sieci bezprzewodowej.

Czy jest to coś, do czego jest zdolny, a jeśli tak, to jak to skonfigurować? W przeciwnym razie do tego celu użyję programu takiego jak NetworkLocation; Chciałbym tylko uniknąć płacenia za program, jeśli to możliwe.

(Używam najnowszego systemu Snow Leopard 10.6.5)

Odpowiedzi:


3

Ponieważ wspomniałeś o Firesheep, pozwól mi podłączyć wtyczkę do Sheepsafe :

Sheepsafe został zbudowany w celu zautomatyzowania zadania zmiany konfiguracji sieci w celu korzystania z proxy SOCKS za każdym razem, gdy dołączasz do niezaufanej sieci.

Sheepsafe działa poprzez utrzymywanie konfiguracji znanych bezpiecznych sieci bezprzewodowych. Gdy dołączasz do niezaufanej sieci, Sheepsafe przełącza się na lokalizację sieci, w której skonfigurowano proxy SOCKS i uruchamia proxy SOCKS przez SSH'ing do zdalnego serwera, chroniąc w ten sposób ruch przeglądania przed FireSheep i innymi szpiegami w sieci lokalnej. Po przełączeniu z powrotem do bezpiecznej sieci Sheepsafe przełącza się z powrotem na domyślną, zaufaną lokalizację i wyłącza serwer proxy SOCKS.


W końcu to znalazłem! Na początku tego tygodnia założyłem Sheepsafe i uruchomiłem go. Łączy się z skonfigurowanym przeze mnie serwerem Amazon EC2 (który będzie bezpłatny przez rok, dzięki warstwie bezpłatnego użytkowania Amazon) i jestem raczej zadowolony z tego, jak się okazało.
Ricket

1

Istnieje wiele aplikacji do przełączania lokalizacji, które współpracują z funkcją Lokalizacja, takich jak NetworkLocation i LocationX. Nowszą wersją, którą możesz również wypróbować, jest lokalizacja na lotnisku


Wskazany serwer WWW wydaje się niewłaściwy. Coś spadło z niewłaściwej strony Google ?. Czy to nie jest właściwa lokalizacja: macupdate.com/app/mac/34484/airport-location ?
dan

0

Location functionNie pozwala automatycznie przejść do właściwej konfiguracji sieci.

Musisz wiedzieć, że oryginalna Automatickonfiguracja lokalizacji jest prawdziwą dziurą w zabezpieczeniach, ponieważ pozwala wszystkim interfejsom sieciowym na działanie i nie podaje prawidłowych informacji o tym, na którym jedziesz. Zawsze możesz to sprawdzić, patrząc naApple > Location > Network Preferences...

Ta Automatickonfiguracja jest również jednym z koszmarów każdego inżyniera sieci.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.