Czy istnieje narzędzie do przechwytywania ekranu komputera Mac, które eksportuje do animowanego gif? [Zamknięte]


38

Szukam narzędzia do przechwytywania ekranu działającego w systemie MacOSX, które wyeksportuje przechwytywanie do animowanego gif.


7
Animowane zrzuty ekranu byłyby naprawdę dobrym sposobem na dzielenie się bardziej skomplikowanymi odpowiedziami na temat pracy w AD ...
Ian C.

Trafne spostrzeżenie. Animowane gify są świetne, ponieważ są szeroko obsługiwane i nie wymagają wtyczki.
Kyle Hayes

1
To pytanie jest w zasadzie prośbą o zakupy. Jeśli mógłbyś trochę wyjaśnić swoją sytuację i dlaczego jedna aplikacja, której używasz lub którą znalazłeś, nie działa, to umożliwiłoby ludziom dodawanie dłuższych odpowiedzi innych niż linki do potencjalnych produktów.
bmike

1
Wypróbuj GifCapture z otwartym kodem źródłowym, napisane w Swift github.com/onmyway133/GifCapture
onmyway133

1
Dzięki @ onmyway133. Wypróbowałem to narzędzie dziś rano i działa również jako fajna opcja.
Kyle Hayes,

Odpowiedzi:


44

LICEcap jest bezpłatny (GPL), działa na MacOSX i bezpośrednio przechwytuje animowany GIF.

http://www.cockos.com/licecap/

Nigdy nie jest za późno ;-)


Ponownie przemyślany i poddany próbie ... to jest idealne! Działa świetnie na moim Macu, ale teraz chciałbym to zobaczyć na RedHat ;-) To zawsze coś.
Kyle Hayes,

9

Półautomatyczny proces:

Jeśli chcesz przechwycić wideo i przekonwertować je na GIF lub bardzo długą sekwencję kroków, musisz połączyć dwa osobne programy. Narzędzie do przechwytywania ekranu wideo oraz narzędzie do konwersji filmów na gif.

Spójrz na te dwa pytania, aby znaleźć możliwe rozwiązania:

Aplikacja do przechwytywania wideo z ekranu

Jak przekonwertować plik .mov na plik .gif (lub .apng)?

Jednak wydaje się, że nie ma tak wielu aplikacji, które wykonują film -> konwersja gif w OS X. Wiele osób używa VLC do przechwytywania klatek i imagimagick, aby zebrać je z powrotem w animowany gif. Prawdopodobnie dlatego jedyną odpowiedzią na powyższe pytanie dotyczące konwersji była usługa online.

Proces ręczny:

Istnieje sposób, aby to zrobić w OS X bez dodatkowego narzędzia i działa to dobrze, jeśli na przykład chcesz po prostu pokazać komuś sekwencję kroków, aby wyłączyć określoną preferencję systemową. Podstawowy proces jest następujący:

  1. Użyj Cmd-shift-4-spacja, aby przechwycić zrzut ekranu okna dla każdej klatki.
  2. Konwertuj obrazy na gif (lub ustaw preferencje zrzutów ekranu na gif przed zrobieniem zrzutów ekranu)
  3. Otwórz ostatni zrzut ekranu w podglądzie.
  4. Otwórz pasek boczny w podglądzie
  5. Pokaż zrzuty ekranu w wyszukiwarce, uporządkowane według daty
  6. Wybierz pozostałą część zrzutów ekranu, przeciągnij i upuść je bezpośrednio nad ikoną na pasku bocznym podglądu pliku już otwartego. Jeśli upuścisz je w innym miejscu, nie zostaną one poprawnie dodane.
  7. Wyświetl podgląd animacji, wybierając górną ikonę na pasku bocznym, a następnie używając strzałki w dół. Zmień kolejność niedziałających za pomocą paska bocznego, aby przeciągnąć i upuścić.
  8. Zapisz dokument jako gif, a następnie wyświetl podgląd w przeglądarce lub innej aplikacji wyświetlającej animowane gify.

Ta technika jest nieco ograniczona, ponieważ nie można łatwo przechwytywać klatek wideo bez wstrzymywania wideo przed każdym przechwytywaniem (w tym celu należy uzyskać program przechwytujący wideo, a następnie przekonwertować wynikowy mov lub avi na animowany gif) i nie można łatwo dostosuj czas klatki dla każdej klatki.

Bardziej szczegółowy samouczek z przykładem:

http://ipliance.com/index.php/eng/Blog/Howto-Animated-GIF-s-Creation-and-Display-in-OS-X


Tak, widziałem ten proces kilkakrotnie wspomniany w moich wynikach wyszukiwania. Nie podoba mi się to, ponieważ byłoby to zbyt nudne. Dziękuję za odpowiedź.
Kyle Hayes

1
Niemożliwie nużące dla czegoś innego niż super prosta animacja. Przykład okna „wpisywanie tekstu w TextEdit”, który towarzyszy temu podejściu na wszystkich stronach internetowych, które o nim mówią, jest tak skomplikowany, jak chcesz.
Ian C.

Ok @Adam, dziękuję za rozwinięcie odpowiedzi. Półautomatyczna wydaje się być znacznie lepsza niż proces ręczny, jednak nadal jestem zaskoczony, że nie istnieje ona już jako funkcja w niektórych większych narzędziach do przechwytywania ekranu.
Kyle Hayes

1
@KyleHayes Camtasia na PC przechwytuje i może eksportować jako animowany gif, ale Camtasia na Mac nie eksportuje do gif (jeszcze?). Prawdopodobnie warto do nich zadzwonić i dowiedzieć się, czy planują wydać tę funkcję w przyszłości.
Adam Davis

Link do samouczka nie działa.
Adam Lassek

5

Właśnie użyłem www.convert-image.com do przekonwertowania pliku filmu QuickTime z eksportem Keynote na animowany plik GIF i działało to świetnie. Proces był względnie bezbolesny, a efektem końcowym była animacja, której użyłem, aby odpowiedzieć na pytanie tutaj na AskDifferent: Jak częściowo odkryć punkty kulowe w Keynote

Wynik końcowy


1
Właśnie użyłem tej strony do przekonwertowania przechwytywania ScreenFlow na animowany .gif dla mojej wiki z poradami IT, działało świetnie - dzięki.
da4

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.