Czy ponowna instalacja systemu iOS sprawi, że zepsute jailosowane urządzenie iOS stanie się „unjailbroken” i „obsługiwane przez Apple”?


15

Czy iOS zostanie ponownie zainstalowany

  1. Pracuj na dowolnym jailbroken-iPhone i
  2. Zrobić jailbroken-iPhone „unjailbroken”?
  3. Zrobić jailbroken-iPhone „obsługiwany przez Apple”?

Podobnie, czy taka ponowna instalacja iOS resetuje iPhone'a (jailbreak lub nie) z powrotem do stanu „czystego, fabrycznego”?

Mój krótkoterminowy cel: mam iPhone'a 4S z systemem iOS 5.1 Chciałbym jailbreak, aby przynajmniej zainstalować lepszą integrację z Google Voice, taką jak GVIntegrated .


1
Ponadto: co się stanie, jeśli jakaś aplikacja / usługa uzna iPhone'a zepsutego za „złą” na pewnym etapie jego życia, zapisując „złą flagę” w jakiejś bazie danych, pozostawiając czarny ślad w karcie gwarancyjnej? Wykonalny? Jakaś znana aplikacja / usługa / mechanizm, który to robi? (Może Apple nie przejmowałby się tym, dopóki się nie instalował, a więc nie ma motywacji do czegoś takiego?)
Johnny Utahh

Odpowiedzi:


9

Apple nie może stwierdzić, czy wcześniej zostałeś złamany w więzieniu, jeśli wykonasz pełne przywracanie. Apple ma poradnik jak to zrobić ( artykuł pomocy technicznej HT201252 ).

Jailbreaking wpływa tylko na oprogramowanie, a przywrócenie urządzenia z jailbreakiem do oficjalnej wersji oprogramowania iOS sprawi, że urządzenie „nie będzie jailbreak”. Pełnego przywracania można dokonać na dowolnym urządzeniu, niezależnie od tego, czy są one obecnie, czy nie, zostały wcześniej uszkodzone.

Wykonanie pełnego przywracania przywróci urządzenie do ustawień fabrycznych dla tej wersji systemu iOS. Pełne przywracanie usuwa wszystko, w tym /private/var/miejsce przechowywania wszystkich danych osobowych. Jeśli wykonasz aktualizację zamiast pełnego przywracania, dane z jailbreak mogą zostać pozostawione, ponieważ aktualizacja pozostawia pliki z poprzedniej wersji.

Dodatkowe informacje

Istnieje jedna część urządzenia z systemem iOS o nazwie NVRAM, która utrzymuje się nawet podczas pełnego przywracania. NVRAM zawiera zmienne środowiskowe potrzebne do uruchomienia urządzenia. Jeśli zrobiłeś wszystko, aby dokonać modyfikacji w pamięci NVRAM, może to ujawnić, że zostałeś złamany przez jailbreak, ponieważ zmiany te można wprowadzić tylko ze stanu jailbreak. Jeśli nie wiesz, jak modyfikować NVRAM lub nigdy nie słyszałeś o NVRAM, nie martw się, nie dotyczy to ciebie.


2
Niezwykle pomocne szczegóły, dzięki.
Johnny Utahh

7

Jedno słowo tak.

Przywrócenie iPhone'a (w iTunes) sprawi, że stanie się on „jailbreak”.

Aby uniknąć problemów i jeśli chcesz się upewnić, że wszystkie pozostałe pliki zostały usunięte, zalecam przywrócenie w trybie DFU przy użyciu najnowszego oprogramowania układowego iOS i skonfigurowanie urządzenia jako nowego iPhone'a po przywróceniu.

Musiałem używać iPhone'ów z jailbreakiem do testowania i to działało dla mnie, żadna aplikacja nigdy nie narzekała, że ​​telefony są po jailbreaku po pełnym przywróceniu.


Dzięki. Piszesz „przywracanie iPhone'a ...” Czy „przywracanie” dotyczy czegoś innego niż ponowna instalacja iOS ? I czy powiedziano, że ponowna instalacja systemu iOS działa na dowolnym iPhone'ie z uszkodzonym jailem?
Johnny Utahh

1
Czy mógłbyś i jakieś istotne potwierdzenie swojej odpowiedzi. Czy to coś, co mówią twórcy jailbreak? Naprawdę chciałbym uwierzyć w tę odpowiedź. Ale na razie wydaje się to niewystarczające;)
gentmatt

@gentmatt To działało dla mnie, potrzebowałem iPhone'ów z jailbreakiem do używania na nieobsługiwanym nośniku do testowania. Przywrócenie ich później sprawiło, że „powróciły” do stanu bez przerwania jail chociaż przy użyciu nowszego oprogramowania. Nie wiem o żadnych oficjalnych oświadczeniach społeczności zajmującej się łamaniem więzień, ale zespół sprzętowy u mojego pracodawcy był pozytywnie nastawiony do przywracania urządzenia do normalnego stanu.
Coyote

Dzięki. Czy ktoś wie, czy ponowna instalacja systemu iOS kiedykolwiek się nie powiedzie (powiedzmy z powodu jailbreaka lub z innego powodu, dziwnego scenariusza) na działającym sprzęcie iPhone? tzn. czy ponowna instalacja / przywracanie systemu iOS jest „kuloodporna”, podobnie jak w przypadku każdego komputera stacjonarnego / laptopa działa ponowna instalacja systemu Linux / Windows / MacOS?
Johnny Utahh

1
@JohnnyUtahh Nie sądzę, aby miało to związek z pierwotnym pytaniem, ale odpowiadając na ostatnie pytanie, rozumiem, że niektóre nieoficjalne oprogramowanie układowe modyfikują pasmo podstawowe (dla odblokowania karty SIM), co może prowadzić do dodatkowych trudności podczas przywracania. Przywrócenie w trybie DFU powinno rozwiązać problem. Jeśli nie, będziesz musiał użyć alternatywnego modułu ładującego oprogramowanie zamiast iTunes, aby wymusić przywrócenie.
Coyote

3

Fwiw. Rozmawiałem dziś z przedstawicielem Apple w detalicznym sklepie Apple Store. Przedstawiciel powiedział, że faktycznie pracował nad potwierdzeniem problemów ze sprzętem iPhone'a klienta, instalując ponownie iOS na zepsutym telefonie klienta, i że było to dla niego „całkowicie fajne”, nieznana (lub przynajmniej surowa) polityka Apple przeciwko takiej rzeczy.


1

Podobno nie ma różnicy między zupełnie nowym telefonem z systemem 5.1, a tym, który został zepsuty, a następnie przywrócony przez pełną ponowną instalację na tym samym poziomie systemu operacyjnego. Nie powinno pozostawiać tam żadnych śladów swojej historii, pod warunkiem, że skonfigurujesz go jako nowego iPhone'a w iTunes, a następnie nie wyrzucisz przywracania ponad górną granicę, w której można racjonalnie oczekiwać, że będzie przechowywać stare dane itp.


1

To nie tylko sprawia, że ​​jest ponownie obsługiwane przez Apple, ale także usuwa możliwe złośliwe oprogramowanie z twojego urządzenia, co jest bardzo dobre :)


Złośliwe oprogramowanie na iOS? Czy możesz podać mi przykład? Jeśli tak, proszę odpowiedzieć na to pytanie: apple.stackexchange.com/questions/41421
Andrew Larsson
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.